Tiger Woods langes uskumatu vea tõttu MM-i avaringis

TigerWoods

Tiger Woods

Golfi match play MM-võistlustel, mida tavapäraselt peetakse üks ühe vastu väljalangemissüsteemis, sai juba esimeses ringis kaotuse ala kunagine vääramatu valitseja Tiger Woods.

Arizona osariigis peetud turniiril jäi Woods avaringis dramaatiliselt alla rootslasele Thomas Björnile ning sai nii mõneltki mehelt seejärel tögada. Endist Woodsi nähti 18. rajal, kui ta 2,5-meetrise birdie-putt’iga seisu viigistas. Kuid lisarajal lennutas Woods avalöögil palli rajalt välja ning sellega oli duell läbi.

„Kui lai see rada oligi? 180 meetrit? Ja mina ei saanud sellele pihta. See on suur pettumus,” tunnistas Woods. Pärast võistlust vestlesid mehed päris kaua ja sõbralikult, kuid pressikonverentsil ütles Björn, et mida räägiti, see jääb tema ja Tigeri vahele. „Mida ma aga tahaks öelda, on see, et golfimaailm vajab tippvormis Tigerit. Meil on alati olnud head suhted,” ütles rootslane.

Ent mitmed teised ei nõustunud Björniga ja kippusid maha kandma Woodsi, kes pärast seksiskandaalist tingitud pausi pole enam endist taset saavutanud. „Ma ei usu, et Tiger ja Phil oleksid jäänud…, hästi, ma pidasin tegelikult silmas, et Phil pole jäänud kehvemaks,” ütles 21-aastane iirlane Rory McIlroy naerupahvatuste saatel. Ta põhjendas, et Mickelson võitis vähemalt mullu Mastersi, kuid Woodsi viimane suure slämmi turniiri esikoht jääb 2008. aastasse.

Woodsi kohta võttis Twitteris sõna ka tema endine juhendaja Hank Haney, kellega Tigeri teed läksid lahku mullu mais. „Ehkki juba kuus aastat on räägitud Tigeri viletsast avalöögist, pole ma teda kunagi näinud tegemas nii kehva lööki, kui mängus on otsustavad hetked,” ütles Haney.

….sai sülitamise eest trahvi

Dubai golfivõistlusel sai Tiger Woods pahaseks enda ebaõnnestunud putt’i peale 12. rajal ning sülitas maha, umbes poole meetri kaugusele august. Lisaks lasi endine maailma esigolfar lendu ka krõbedaid vandesõnu. Woods reageeris aga kiirelt ja vabandas Twitteri kaudu. „Ma ei mõelnud, mida tegin, ning tahan lihtsalt öelda: palun vabandust,” sõnas ta Twitteris.

Woodsi sülitamine sattus ka kaamerate vaatevälja ning võistluse direktori Mike Stewarti sõnul oli tegemist käitumiskoodeksi rikkumisega. „Vastavalt sellele saab Tiger Woods trahvi,” teatas Stewart.

Käitumisreeglite rikkumise eest on olenevalt teo raskusastmest ette nähtud 300 kuni 12 000 eurot trahvi. Suurusjärk kõigub seega üsna tuntavalt, paraku kuulutati Woodsile määratud trahvisumma salajaseks ning nii ei saadudki teada, palju ta pidi sülitamise eest kukrut kergendama.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga