The Openi võitja ei ole ameeriklane!

Aasta viimane major algab neljapäeval ja küsimus, mille õige vastuse eest võiks väikese varanduse anda, on endiselt – kes võidab? Kui vaadata statistikat, siis võitja nime sealt välja ei loe, kuid silma hakkab see, et võitja ei tohiks olla ameeriklane. Aasta kolm esimest suurturniiri võitu on läinud kõik Ameerika Ühendriikidesse ja seda, et hooaja kõik 4 majorit võidavad gringod, pole juhtunud viimased 37 aastat.

Ka kihlveokontorid ei ole soosikuna esile toonud ameeriklast. Koefitsienditabeli eesotsas on hoopis Briti saarte oma poiss – Rory McIlroy (Paf.com lehel võidukoef. 9.00).

McIlroyle järgneb Brooks Koepka, kes on suurturniiridel suurepärast mängu teinud. Viimase kolme aasta jooksul on ta noppinud neli võitu ja on ka tiitlikaitsja. Koepka järjekordset võitu hindab Paf koefiga 12.0 ja kohta esikümnes 2.25. Siin on aga väike aga. Viimase paarikümne aasta jooksul pole OWGRi edetabeli esinumber The Openit võitnud. On vaid üks erand – Tiger Woods.

Mis on otsustava tähtsusega?

Royal Portrush Golf Club’i Dunluce Links väljak asub Põhja-Iirimaal Atlandi ookeani kallastel Portrushis. See tähendab seda, et ilm mängib olulist rolli – ka südasuvel võib päeva jooksul neli aastaaega vahetuda ja sama ringi ajal võivad mängutingimused palju erineda. Avalöögi pikkusest tähtsam on fairwayde tabamine. Stenson ja Kutchar on PGA Touril selle näitaja poolest teistest favoriitidest eespool. Nende top-10 koha koefid The Openil on vastavalt 3.75 ja 4.50. GIR’ist olulisemaks peetakse puttamist ja selles on teistest ees OWGRi neljas mees Justin Rose. Rose lõpetas eelmisel aastal The Openi jagatud teise kohaga ning tal on sel hooajal turniiridelt ette näidata 6 top-10 kohta. Sellisele tulemusele panustades saaks raha tagasi 3,75-kordselt.

Viimane ja mitte vähemtähtis aspekt on mängijate hetke vorm. Liimist lahti olev golfar tõenäoliselt ei “leia” oma vormi keeruliselt links väljakult. Hiljutistel turniiridel on head hoogu näidanud nii Jon Rahm (top-5 koht koef. 4.50), võites links väljakul Irish Openi, kui ka Bryson Dechambeau (top-10 koha koef. 5.00) 3M Openil.

Veidi vähem riski

Riskide maandamiseks võib vaadata ka koefitsiente, mis jäävad alla 2.00. Aasia mängijate seas esinelja hulka võiks tulla Hideki Matsuyama (koef. 1.60), mandrieurooplaste seas Jon Rahm (Paf.com koef. Samuti 1.60) või parima itaallase koht Francesco Molinarile (koef. 1.37).

Enam kui 200 erinevat The Openi ennustust leiad Paf.com lehelt.

NB! Artiklis toodud koefitsiendid kehtisid kirjutamise ajal ning võivad muutuda.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga