Tehnoloogia vabastab löögiprobleemidest

Palli lendamissuunda mõjutavad viis reeglit: kepisuund tabamishetkel, kepilaba asend tabamishetkel, tabamiskoht labal, palli lendamisnurk ja lendamiskiirus. Today’s Golfer palus Coalville’i golfikeskusel tehnoloogiaga aidata ajakirja lugejaid.

Katsejänes Geoffi händikäp on 19. Geoff teab, et tavaliselt lööb ta liialt paremale ja toetub liialt tagumisele jalale.

Keskuse sõnul on Geoff aga tüüpiline mängija, kes tahab rääkida „seksikatest“ asjadest: kuidas ta välja näeb ja liigub. Need on aga kõigest eelistused ja mängijad proovivad parandada eelistusi mõistmata, millist reeglit viiest nad muuta üritavad.

3D-süsteem K-Motion näitas, et Geoffi puusad pöörduvad vaid 19 kraadi võrreldes PGA Touri mängijate 30-46 kraadiga. Kui ta pöörduks rohkem ja viiks käed rohkem selja taha, ei tabaks ta palli nii järsu nurga all ega toetuks ka nii palju tagumisele jalale. Geoff sai probleemi korda kõigest viie löögiga. Järgmisel korral koduväljakul mängides lõi ta 84 ehk -13 ja oli väga rahul.

Sean (HCP 9) asetati Boditraki survealusele ja selgus, et ta kipub kalduma varvastele. Löögi alguses toetus 82 protsenti tema keharaskusest varvastele ja vaid 18 kannale. Ühel löögihetkel oli see vahekord isegi 92-8, kuigi peaks tavaliselt olema 50-50 või isegi kanna kasuks. Tabamishetkel toetus Sean endiselt 70 protsenti varvastele.

Sean oli abi üle tänulik ja rõhutas, kui tore on see, et keskus saatis talle meili peale kõik graafikud ja õpitu.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga