Taylormade (ja Tiger Woods) on müügis 2 miljardi dollariga

KPS Capital Partners plaanib müüa Taylormade’i tehingus, mille suurus võib ulatuda 2 miljardi dollarini.

Kuna uudisest teatas New York Times, tasub seda tõsiselt võtta, kuigi KPS ja tehingut vahendav Morgan Stanley keeldusid kommentaaridest. Investeerimisfirmade eesmärk on müüa kaupa vaheltkasuga ja praegu tundub sobiv aeg: nagu mängitakse golfi ja populaarsemalt kui kunagi varem, ent mängitakse tühjade tribüünide ees. KPS ostis Taylormade’i 425 miljoni dollariga Adidaselt nelja aasta eest.

Üks põhjus müüa võib olla Tiger Woods, kes pole tükk aega võitnud. KPS ostis Taylormade’i just siis, kui Woods Nikest lahkus, kuid Woodsi viies võit Mastersil oli veel kaugel. Päev enne müüki sõlmis Taylormade’iga 100 miljoni dollari lepingu 10 aastaks Rory McIlroy. Kui 2012. aastal oli Taylormade’i käive 1,3 miljardit eurot, siis 2016. aastal oli see langenud 892 miljonile. Jason Day lõpetas tänavy Taylormade’iga lepingu.

Californias paikneva Taylormade’i asutas 1979. aastal Gary Adams, kes võttis 24 000 dollarit laenu, tagatiseks maja. Adamsil algul ainult üks toode oligi, ent see oli innovatiivne metalldraiver hüüdnimega „Pittsburgh Persimmon” ja edu saabus samal aastal. 1984. aastal müüs Adams ettevõtte Salomonile. Adidas ostis Salomoni 1997. aastal. Miljardidollarise käibeni jõudis Taylormade 2006. aastal.

KPS-il oli septembri seisuga 12 miljardi dollari eest investeeringuid, kuid Taylormade on selgelt KPS-i tuntuim investeering.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga