Tartu Ülikooli rektori karika golfiturniir: registreerumine algas!

Tartu Ülikooli rektor professor Toomas Asser ootab 25. augustil kõiki golfihuvilisi rektori karika turniirile. Tänavune turniir on juba üheksas, rektor Asseril on au võõrustada külalisi teist korda.

„Golfimäng pole mitte üksnes värskes õhus liikumine, vaid see arendab võrdselt nii keha kui ka vaimu,“ usub Asser. „Samuti on rektori golfiturniir hea võimalus selleks, et tutvuda Tartu Ülikooli heast käekäigust hoolivate inimestega.“

Eelmise suve lõpus peeti Otepää golfikeskuses kaheksas Tartu Ülikooli rektori karika turniir, kus osales 96 mängijat. See oli turniiride senine rekord ning kuigi osaleda soovijaid oli rohkemgi, oli võistlusjuhendis ette nähtud just nii palju võistluskohti.

Selle suve lõpus oodatakse rajale 100 mängijat, sest eestikeelne ülikoolgi saab tänavu 100-aastaseks. Põhivõistlusel võivad osaleda kõik aktiivse händikäpiga (HCP) mängijad, kelle hulgast selgitatakse välja parimad viies võistlusklassis, valdkondlikus arvestuses ja viiel erivõistlusel.

Mitteaktiivse HCP-ga mängijad saavad kaasa teha väljaspool arvestust. Nad osalevad erivõistlustel, sealhulgas ka hole in one neljandal rajal.

Põhivõistluse auhinnafond on taas silmapaistev. Selle eest hoolitsevad rahvuslik lennufirma Nordica, golfivarustuse veebipood Golfikaubad.ee ja Silberauto. Kõikide turniiril osalejate vahel loositakse välja ajakirja Golf aastatellimus. Ka sel korral paneb AS Silberauto hole in one-löögi eest välja sõiduauto Mercedes-Benz uue A-klassi sedaani kaheaastase kasutusõiguse.

2018. aasta tugevaima võistlusklassi (HCP 0-18) naiste arvestuses võitnud Triin Anette Kaasiku sõnul on rektori karika golfiturniiril alati erakordselt eriline õhkkond. „Erudeeritust ja akadeemilisust on tavapärasest tublisti rohkem. Ka on kaasvõistlejad positiivsed ja naudivad protsessi, mitte ei rühi hambad ristis võidu poole,“ kiitis Kaasik.

Kaasik on rahul ka golfiturniiri korraldusliku poolega. „Golfivõistluse teeb meeldivaks ka tore ja ladus korraldus ning kohtumine paljude tuttavatega. Ja kui siis juhtub olema hea päev ning mäng sujub, võib tulla isegi karikas. Sellist ilusat ja soliidset auhinda on uhke oma kodus eksponeerida,“ rääkis Kaasik, kes kavatseb turniiril osaleda sellelgi aastal.

Tartu Ülikooli rektori karika golfiturniiri traditsioon sai alguse 2011. aasta augustis. Esialgu oli turniir mõeldud üksnes TÜ üliõpilastele, töötajatele ja vilistlastele, ent alates 2014. aastast on võistlus avatud ning osalema on oodatud kõik, kes tunnevad huvi Tartu Ülikooli ja golfi vastu.

Registreerumine SIIN!

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga