Tartu Ülikool pidas maha kuuenda Rektori Karika golfiturniiri

Foto: Tartu Ülikool

Foto: Tartu Ülikool

Möödunud pühapäeval, 21. augustil, toimus kuues TÜ Rektori Karika golfiturniir. Traditsioon sai alguse 2011. aastal ning esimesed kolm aastat oli golfiturniir suletud võistlus ainult TÜ vilistlastele, tudengitele ja õppejõududele. Sel aastal saabus Otepää golfikeskusesse ligi 60 osalejat.

Traditsioonilist Tartu Ülikooli Rektori Karikat golfis peetakse nüüd juba lahtise turniirina. Lisaks Tartu Ülikooliga seotud inimetele oodatakse Lõuna-Eesti kuppelmaastike vahel toimuvale karikavõistlusele kõiki võitlushingega golfimängijad.

Rektori Karika golfiturniirist on saanud traditsiooniline Tartu ülikooli spordisündmus, milles võtab iga-aastaselt mõõtu mitukümmend osalejat.

Foto: Tartu Ülikool

Foto: Tartu Ülikool

Otepääle on iga aasta palutud ka Baltikumi ja Põhjamaade partneriülikoolide rektorid ning Eestis resideeruvad suursaadikud, et anda üritusele rahvusvahelist mõõdet ja arendada suhteid vabas sportlikus õhustikus.

Sel korral avas Tartu Ülikooli rektor professor Volli Kalm turniiri kell 12.30 ning ühiselt mindi väljakule kell 13.00. Võistelda oli võimalik nii individuaalses kui ka võistkondlikus arvestuses. Individuaalklassid jagunesid meeste ja naiste arvestuses tugevusklassi järgi. Tartu Ülikooli vilistlased ja üliõpilased said osaleda ka võistkondlikus arvestuses, mis määrati nelja valdkonna alusel.

Foto: Tartu Ülikool

Foto: Tartu Ülikool

Autasustati iga võistlusklassi kahte paremat mängijat, valdkondade vahelise võistluse võitjavõistkonda ja erivõistluste võitjaid. Parim valdkond ning individuaalarvestuse parima mehe ja naise nimi graveeritakse TÜ Rektori rändkarikale.

Meeste tugevaimas klassis HCP 0-18,0 tuli võitjaks Ake Andressoo, teisele kohale TÜ kehakultuuriteaduskonna vilistlane Oliver Lüütsepp ja kolmandale arstiteaduskonna vilistlane Tanel Laisaar.

Naiskondlikus arvestuses HCP 0-18,0 võitis Ginta Ozolina, teiseks tuli Anu Rebane.

Meeste võistlusklassi HCP 18,0-36,0 rändkarika sai Oliver Helm, teiseks tuli Lauri Liivakant, kolmandaks Verni Loodma.

Naiste arvestuses HCP 18,0 – 36,0 võitja oli Tiia Pärnamäe, teisele kohale platseerus Liis Arrak.

Ühisklassi arvestuses HCP 36,0-54,0 tuli võitjaks TÜ rektor Volli Kalm.

Valdkondliku arvestuse võitja oli napilt meditsiiniteaduste valdkonna ees sotsiaalteaduste valdkond, kuhu kuulusid Linda Kahro, Tiia Pärnamäe, Ines Nigul, Liis Arrak, Raul Koni ja Erki Mölder.

Pikima avalöögi tegi meestest TÜ kehakultuuriteaduskonna vilistlane Tanel Tein ja naistest Eva Peedimaa.

Sportlik päev lõppes meeleoluka autasustamise ja õhtusöögiga.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga