Täna alustab meeskondlik EM

Hollandis, Hilversumsche golfiklubis algavad täna meeste meeskondlikud Euroopa Meistrivõistlused, kus Eesti koondis mängib koosseisus Carl Hellat, Ken-Marten Soo, Kevin Christopher Jegers ja Mattias Varjun. Võistkonna treener Mark Suursalu. Võistlus peetakse väljakul, mis on kogunisti 30 korda võõrustanud Dutch Openit (kuulub European Touri kavva), viimati aastatel 2010-2012. Väljakul peetud võistluste võitjate nimekirjast leiab selliseid kuulsusi nagu Martin Kaymer (2010), Lee Westwood (1999), Miguel Angel Jimenez (1994) ja Seve Ballesteros (1986).

Osalevad 14 riiki

Neli päeva vältaval võistlusel osaleb sel korral Covidist tingitud probleemide tõttu 14 riiki. Kohal on lisaks tiitlikaitsja Rootsile, Taani, Saksamaa, Prantsusmaa, Belgia, Austria, Island, Holland, Tšehhi, Sloveenia, Šveits, Itaalia, Eesti ja Slovakkia. Sel aastal on tiimide suurused vähendatud kuue liikme asemel nelja peale ning A ja B-divisjoni asemel peetakse võistlus kõigile riikidele ühes kohas. Seega omavad kõik meeskonnad šanssi käesoleval aastal tulla Euroopa meistriks. Eelmisel aastal saavutas Eesti B-divisjonis neljanda koha, mis sisuliselt tähendas 20. kohta, kuna A-divisjonis osales 16 meeskonda. Läbi aegade kõrgemat kohta ehk 20 on varem saadud ka veel aastatel 1995, 1997, 1999, 2008.

Täna peetakse löögimänguring

Võistlus koosneb kahest osast. Täna peetakse löögimängu ring, kus igal meeskonnal läheb arvesse kolme parima mängija tulemus ning seejärel järgmisel kolmel päeval hakatakse match play erinevate vormide abil selgitama lõplikku paremusjärjestust. Oluline on esimesel päeval tulla kaheksa parema hulka, et säiliks võimalus mängida medalitele ja kõrgetele kohtadele, kuna veerandfinaalides lähevad kokku kvalifikatsiooni ringi 8 parimat riiki. Üheksandast kohast allapoole jäänud asuvad selgitama kohti 9.-14. Käesoleva aasta tulemused ei muuda järgmise aasta A ja B-divisjoni koosseise, mis tähendab, et Eesti meeskond mängib järgmine suvi kodus, Estonian Golf & Country Clubis toimuval B-divisjoni võistlusel.

Eestlaste tii-ajad täna: Carl Hellat (11:30), Kevin Christopher Jegers (12:10), Ken-Marten Soo (13:50) ja Mattias Varjun (14:30).

Tii-ajad leiad siit.

Tulemused leiad siit.

Loe lähemalt siit.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga