TÄISPIKK LUGU! Valgeranna golfiväljaku lähedale kerkib elamurajoon

Audru alevikus on valmimas Valgesalu elamurajoon, millest teisel pool jõge asub Valgeranna golfiväljak. Jõest on välja toodud avalik paadisild, kus elanikud saavad paate hoida. Soovi korral on võimalus sõita nii mööda jõge kui võtta suund otse merele. Lisaks on planeeringuala keskele planeeritud tehisjärv, mis on samuti paadiga sõidetav.

Elamukruntide suurused jõeäärsetel kruntidel on vahemikus 3600-4400 ruutmeetrit, tehisjärveäärsetel aladel 2200-3000 ruutmeetrit ja veidi kaugemal üle 1500 ruutmeetri.

Planeeringuala jääb maakonnakeskusest Pärnust ligi 8 kilomeetri ja vallakeskusest Audrust 2 kilomeetri kaugusele. Läheduses paiknevad Valgerand ligi 5 kilomeetri pikkuse liivarannaga, seikluspark, valgustatud tervise- ja suusarajad ning muud aktiivseks tegevuseks ja eluterveks keskkonnaks vajalikud objektid.

Kuidas Valgesalu arendus alguse sai ja kes seisavad selle projekti taga?

Valgesalu arendus sai alguse ühe eluaegse kohaliku mehe Ragner Matsalu pikaajalisest unistusest ja soovist rajada enda kodukoha vahetusse lähedusse elamurajoon, mis hingaks sealse jõe ja keskkonnaga ühes rütmis ning oleks koduks nii tema enda lastele kui ka teistele soovijatele. Ragner on ise üks Valgesalu peamisi osanikke ning põlise Audru ja Valgeranna elanikuna tunneb selle maa, asukoha ja ümbruse hingeelu läbi ja lõhki. Arvatavasti kõige usaldusväärsem mees, kellelt sealse koha ja eluolu kohta vastuseid saada.

Lisaks on projekti kaasatud nooremad eestvedajad, kes samuti on Pärnumaalt pärit ning kelle viis projektini tegelikult soov just sinna endagi kodu rajada ja Tallinnast lastega rahulikumasse keskkonda liikuda. Valgesalu piirkonnas käiduid võluvad sealne vaba silmapiir hooldatud golfiväljakuga, lummav vaikus ja rahulik Audru jõgi. Kui Valgerannas jalutamas käia, siis see on tõesti elamus omaette: imeilus valge liivaga rand ja avarus, see tunne, millest suuremates linnades puudust hakkad tundma.

Mängib meeskond ka golfi?

Osad mängivad ja osad soovivad mängima õppida. Kõik hindavad golfi kui meelerahu pakkuvat võimalust end igapäevamuredest eemale viia ja meeldivalt aega veeta. Ragner ise on olnud White Beach Golfi rajamise juures ning tunneb seda maastikku ja neid radasid väga hästi. Isegi kui golf algul ei võlu, siis hooldatud golfiväljak kodu aknast üle jõe paistmas mõjub erakordselt rahustavalt. Pole hirmu, et see väljak ja hooldatud kaunis vaade kuskile ootamatult kaoks, nagu Tallinnas tihti merevaatega müüdavate korteritega võib juhtuda.

Kellele on piirkond ja krundid suunatud?

Piirkond on rajamisel eesmärgiga olla eelkõige perekeskne ja kodune keskkond kõikidele, kes otsivad kodu mugavalt linnale lähedal, aga asukohas, kus on rahu ja piisavalt looduslähedust. Enda ja lähedaste koduotsingust oleme näinud, et pealinnas lapsed saanud noored soovivad kodukanti tagasi tulla ja leida asukoha, kus ei peaks kartma lapsi koduuksest välja mängima lasta. Samuti peetakse oluliseks, et oleks võimalik lisaks majale rajada suur ja privaatne aed. Samas on oodatud kõik, kes tahaksid Valgeranda teist kodu ja lihtsalt aegajalt käia närve puhkamas, jõel sõudmas, kalal ja muidugi golfi mängimas. Seda kõike arvestades on arenduses planeeritud nii suuremad ja eksklusiivsemad krundid jõe ja tehisjärve läheduses kui ka väiksemad paarismajakohad ja ridaelamud.

Piirkond on rajamisel eesmärgiga olla eelkõige perekeskne ja kodune keskkond.

Mida ümberkaudne piirkond krundi soetajale peale lähedal asuva golfiväljaku veel pakub?

Audru on väikse kogukonnaga armas koht, kus olemas nii kohapealsed poed, kool ja lasteaed kui ka umbes 10 minutiga võimalik jõuda Pärnu kesklinna ja sealsete võimalusteni. Ka magistraal pealinna Tallinnasse on lähedal ja heas korras. Linnulennu kaugusel asub imeline Valgerand valge liivaranna ja kõikide ajaveetmisvõimalustega. Kõrget rõhku pannakse vee lähedusele ja ühtse miljööväärtuse saavutamisele. Rajatakse ühiseid sportimis- ja ajaveetmisalasid, terviseradu. Looduse lõõgastavat mõju peab saama nautida igal võimalusel. Piiratud arvul kruntidel on olemas vahetu ligipääs jõele või järvele ning lisaks ujumisvõimalusele ühendus kaatriga Pärnu lahele. Usume, et selliste ühisalade loomine tagab tekkiva ühtse kogukonna, kes saavad elada privaatselt, kuid ühistel aladel soovi korral piisavalt ka ühiselt aega veeta.

Looduse lõõgastavat mõju peab saama nautida igal võimalusel

Mitu krunti on müüdud?

Hetkel on müüdud ja broneeritud kümmekond krunti. Kommunikatsioonide valmimine on planeeritud maiks. Krundi ostuhinna sees on kõikide vajalike kommunikatsioonide (teed, elekter ja vesi liitumiseni, ühisalad jms) rajamine, aga lisaks pakume vajadusel abi majade projekteerimisel ja ehitamisel. Tasub vaadata endale meeldivamad asukohad välja ja arutada broneeringuvõimalusi.

Millest huviline peaks alustama?

Tasuks ühendust võtta Remaxi maakleritega, kes on samuti kohalikud inimesed ja oskavad kõigile seotud küsimustele vastata. Samuti on võimalik kokku leppida kohtumine otse arendaja esindajaga, et lihtsalt minna ja vaadata ühe mehe unistuse täitumist kohapeal ning kuulata ja näha, miks Audru jõgi lummab ja miks on sealne koht parim.

Kui krunt on soetatud, siis mis edasi? Millega teie meeskond abiks on?

Valgesalu OÜ on loodud, et jääda Valgesalu piirkonda arendama pikkadeks aastateks; nii kaua, kui elukeskkonnal võtab aega, et orgaaniliselt toimida. Siin on tegemist pikaaegse kodu rajamisega, mitte kiire rahateenimisega. Suur osa meeskonnast plaanib enda kodu samasse elupiirkonda. Ragner on elanud vahetus naabruses kogu elu. Edaspidi jääb arendajate hooleks kindlasti ka hooldustegevus ja kõik muu vajalik tugi, et tagada miljööväärtus ja terviklik elukeskkond.

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 1/2019 numbris.

Autor: Monika Kuzmina

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga