TÄISPIKK LUGU! Tõllaratta külalistemaja: mõnus puhkus minigolfiga

Minigolf on tore ajaveetmisviis, mida saab harrastada koos terve perekonnaga ning mängida saavad ka väiksemad pereliikmed. Golfi toimetus käis Tartumaal kaunis Kambja vallas Tõllaratta külalistemajas tutvumas ühe parima minigolfiväljakuga Eestis, kus pandi proovile oma võistlusvaim ja oskused.

Väljakutse ka päris golfaritele

Ei maksa karta, et ka tõsisemal golfimängijal minigolfirajal igav hakkab – selle võlu ongi selles, et et see sobib kõigile. Takistusrajad ning leidlikkust nõudvad rajad panevad oskused proovile ja on põnevad ka neile, kes on harjunud suurtel radadel golfi mängima. Üks suur pluss on kindlasti see, et minigolfi saab mängida terve perekonnaga, ka väiksemate lastega.

Punktid pannakse tabelisse kirja ning tiimiga mängimine tekitas päris suure hasardi ja sooviti põnevusega ning sõbralikult üksteist üle trumbata ning rajal parem tulemus saada. Pole ka ime, et minigolfis toimuvad ka rahvusvahelised võistlused.

Minigolfiväljakud on populaarsed Soomes, Rootsis ja Norras

Analoogsed minigolfiväljakud nagu leiab Tõllaratta külalistemajas,on iseäranis populaarsed lähiriikides – Soomes, Rootsis ja Norras, kuhu neid Eestist müüakse. Soomes võib lausa öelda, et peaaegu igas linnas on oma minigolfiväljak.

Küll aga saab Eestimaal kätt proovida minigolfis samadel väljakutel veel ka Vembu-Tembumaal, Kubija hotellis, Valma seikluspargis või Pärnu Terviseparadiisis.

Tegelikult saab soovi korral ka Tõllaratta külalistemaja minigolfiväljaku ära osta, kasvõi endale koju – nimelt müüakse igal aastal see mitmete külastajate poolt äratestitud ning heakskiidetud väljak maha. Praegu seisab Tõllarattas uhiuus ja juba kolmas minigolfiväljak.

Lisaks suurtele minigolfiväljakutele toodetakse ka väikseid, kus saavad kätt proovida algajad ja ka lapsed. Eriti tore oleks see suurte golfiväljakute kõrval, et ka pere pisematele tegevust leida, kuni vanemad suurel väljakul mängivad.

Lõbus on minigolf ka vanematele inimestele ning pakub neile jõukohast meelelahutust värskes õhus.

Soodne viis perega aega veeta

Üks minigolfi plusse on kindlasti ka soodne võimalus teha pere või sõpruskonnaga midagi toredat. Tõllaratta külalistemajas on mängu hind 5 € üks ring ning mängurõõmu jagub kauaks. Suurema seltskonnaga mängides saab jaguneda tiimidesse ning kuni teised mängivad, nautida kaunist vaadet tiigile või puhata ja võtta päikesevanne puhketoolidel.

Mänguväljakul on olemas tabelid, pallid ja kepid. Alustatakse rajast number üks ja liigutakse edasi. Igal rajal on seitse lööki. Kui lööd sisse ühe löögiga, saad ühe punkti, kui kahega, siis kaks punkti ja nii edasi. Kui seitsme löögiga sisse ei saa, läheb kirja seitse punkti ning lähed järgmisele rajale edasi. Kes kõige vähem punkte kokku kogub, ongi võitja.

Minigolfiväljakuid võiks olla kõikjal

Naaberriikides on minigolfiväljakud väga populaarsed ning neid võib leida kõikjal. Minigolfiväljakud sobivad hästi parkidesse, seiklusparkidesse, keeglisaalidesse, linna puhkealadele, koolidesse. Minigolfiväljakuid võib leida isegi laevadelt. Need sobivad ükskõik mis ettevõtte juurde lisaraha teenimiseks ja külastajatele meelelahutuse pakkumiseks. Kusjuures vastavalt vajadustele saab valida ka erineva suurusega golfiväljakud – näiteks Pärnu Terviseparadiisis olev minigolfiväljak on mõeldud 150 ruutmeetrile, aga väljaku saab panna isegi 70 ruutmeetrile.

Tõllaratta külalistemaja väljak on 600 ruutmeetri peal. Lisaks saab minigolfiväljaku radu ise täiendada – näiteks Tõllarattas on väljakul kaevud, tuuleveskid, kujud, mis pakuvad silmailu, aga täiustavad ka radu, et suuremat väljakutset pakkuda. Võimalik on teha erinevate teemadega väljakuid – näiteks mereröövliteemaline, lossidega. Erinevaid kujusid minigolfiväljakule leiab 3D Patsasmaailma kodulehelt. Tõllaratta külalistemaja pererahvas sõnab, et mõtleb pidevalt uusi asju välja, et midagi uut ja huvitavat pakkuda – näiteks hakati müüma valgusribasid, mida minigolfiväljakutel kasutada.

Lihtne hoiustada

90% klientidest küll talveks minigolfiväljakut maha ei võta, ent et see kauem vastu peaks, on soovitatav see külmade saabudes survepesuriga ära pesta ning kokkuvõetuna kuuri või lattu panna.

Maalähedane puhkus

Kui minigolf on mängitud, saab Tõllaratta külalistemajas nautida mõnusat puhkust või korraldada pidusid. Pilku püüab kompleksis eelkõige tiigil asuv lehtla, mis oma romantilisusega lausa kutsub. Argimured saab maha pesta mahukas saunas ning lõõgastuda kümblustünnis ja spa-mullivannis. Ehk teha ka hubases kaminasaalis ka sõbralik piljardivõistlus.

Kes aga veel aktiivseid tegevusi ihkab, saab minna ATV-safarile, mängida rannavõrkpalli, noolemängu, piljardit, laulda karaoket või ujuda tiigis.

Võimalik on korraldada ka paintball, vibulaskmine, seiklusmängud, kutsuda õhtujuht või live-esinejad ja muidugi tellida ka toitlustus või grillida hoopistükkis ise.

Tekst: Merje Miller

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 2/2020 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga