TÄISPIKK LUGU! Tiit Trofimovi 12 aastat golfipausi: golfimäng on nagu jalgrattasõit, mis ei lähe meelest

Joogaõpetaja, massöör, vaimsete ürituste ja vestlusõhtute korraldaja ja truu maailmarändur Tiit Trofimov oli omal ajal muuhulgas ka kirglik golfimängija.

Oma golfi green cardi tegi ta Niitvilja golfikeskuses 2005. aastal, ent pärast 2009. aastal läbielatud pankrotti tekkis golfimängus paus ning kadus emotsionaalne side golfiga.

“Olen golfile juba viimased kolm aastat tugevalt mõelnud ja tundnud uuesti emotsionaalset sidet selle mängu vastu, aga viimane tõuge tuli päevakorda alles nüüd,” räägib Tiit, kuidas tundis jälle, et see on suurepärane võimalus olla looduses, saada füüsilist koormust ja saada ka läbi mängu emotsionaalset kogemust.

“Otepää rajast olen unistanud juba sellest ajast, kui seal oli alles harjutusväljak ja sai koos lastega seal range’il palle toksimas käidud,” meenutab Tiit. “Otepää rada on üks ilusamaid, raskemaid ja maagilisemate vaadetega radu.”

Esimene mäng pärast 12 aastat kestnud golfipausi läks Tiidul väga hästi ning kaaslane isegi ei uskunud, et paus üldse oleks olnud. “Eks sellega on nagu jalgrattasõiduga – kui kord juba tead, kuidas seda tehakse, siis keha mäletab, kuidas seda teha ka pika pausi järel,” ütleb ta.

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 2/2020 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga