TÄISPIKK LUGU! Tao Keskus aitab golfimängijaid jooga ja meditatsiooniga

Fotod: Tao Keskus

Tallinnas Rotermanni kvartalis asuva Tao Keskuse fookus on vaimsetel tegevustel, mis on ühiskonnas ja eriti golfimängijate seas hinnatud: jooga ja meditatsioon.

Tao Keskus on koht, kuhu on oodatud kõik enesearengust huvitatud inimesed. Nagu inimese südamesse voolab kokku kogu info organismis toimuva kohta, nii koondab Tao Keskus endasse kokku erinevad enesearengu võimalused ja suunad, metoodikad ja tehnikad.

Keskuses on läbi kahe korruse hubane vastuvõtuala, kolm erineva suurusega ruumi, riietusruumid koos pesemisvõimalustega ja saun. Ruumides on võimalik korraldada konverentse, koolitusi, nõupidamisi, ärikohtumisi, töötubasid, firmaüritusi, treeninguid, sünnipäevi, kontserte ja palju muud.

Toimub palju eri valdkondade põnevaid loenguid, kursusi ja treeninguid, aga ka suurepäraseid muusikaüritusi, väelaulude ja mantrate kooslaulmisi, gongi- ja helikausside kontserte jne. Keskus pakub ka individuaalseansse: erinevaid massaaže, nõustamist jne.

Üks keskuse juhendajatest on Krista Köster, tantsija, koreograaf ja tantsuõpetaja. Tal on Steve Chardi ehk Whitedovega’iga projekt „We Are Sound – Transcendental Soundscapes“, mis annab heliteraapilisi kontserte.

Japa Dharam Kaur annab kundalini jooga tundi vene ja inglise keeles.

Tiia Toomet juhendab ashtanga vinyasa põhist joogat, kuhu on põimitud ka hatha– ja yin-jooga sugemeid.

Mari-Liis Eskusson on vabakutseline tantsukunstnik ja massöör. Ta oskab klassikalist, spordi-, aroomi-, lümfi -, segment-, shiatsu- ja tai massaaži. Ta on õppinud PLV ehk pingutuslõdvestus-venitus tehnikat ja otsib alati konkreetsele kehale sobivaid lahendusi.

Rohkem kui kümneaastase kehatöö ja koolitaja kogemusega Nisarga Eryk Dobosz on sertifitseeritud kehatöö spetsialist. Ta praktiseerib ka reikit ja tantramassaaži ning viib läbi kursusi ja individuaalsessioone üle maailma.

Eeva Kallis pakub lõunapausi joogat ja erinevaid tantsuüritusi.

Marta Seller alustas äsja keskuses värskete vinyasa tundidega.

Mirell Merirand oli aastate jooksul proovinud erinevaid joogastiile ja käinud erinevate õpetajate juures. Kui ta sattus esmakordselt kundalini jooga tundi, mõistis ta aga kohe, et otsingud on lõppenud. „Ma armusin kundalini jooga filosoofi asse ja tundide ülesehitusse – seal on meditatsioonid, mantrate laulmised, füüsiliselt proovile panevad harjutused. Kõik selleks, et hing saaks loa heliseda ja egopõhised hinnangud purustatud. Ja kes kord tõelist armastust on tunda saanud, soovib seda jagada,“ sõnab ta.

Kes kord tõelist armastust on tunda saanud, soovib seda jagada.

Riita Jaup on väga ekspressiivne, inspireeriv, intuitiivne, dünaamiline ja elujaatav naine. Oma tundliku ja sügava puudutusega äratab ta rõõmutu, pinges ja sulgunud keha taas kogema rõõmu ja tajuma elu värve. Lisaks puudutab Riita ka oma avala naeratuse, nakatava naeru, osavõtliku kohaloleku ja sõnaga. Viimased kaheksa aastat on Riita olnud shindo-venitustundide juhendaja ja viimased kolm aastat tegelenud lomi-lomi massaažiga. Tema õpetajad on olnud Nisarga Eryk Dobosz ja Susan Pa’iniu Floyd. Riita soov on seda imelist puudutusekunsti ka teistele õpetada, sest armastavas ühenduses ja puudutuses on tervenemise vägi.

Kadri Ilves tegeleb erinevate keha-meele teraapiatega: kraniosakraalteraapia, MERmassaaž, hüpnoteraapia ja SRI (somatorespiratory integration). Kadri õppis Santa Barbaras Bob Cooley juures vastupanuvenituse treeneriks ja terapeudiks.

Jessica Pinho kasvas Rio de Janeiros. Jessica on maailmarändur, merebioloog, sukelduja, surfaja, fotograaf ja tegelenud joogaga kaheksa aastat. „Oma joogatundides jagan õpilastega, kuidas võita enesekindlust, teadmisi, rahu ja keskenduda nii, et saaks oma elu mõjutada ja ümber kujundada positiivses suunas,” ütleb ta. Jessica annab inglise keeles laste jooga tunde.

 

Kristiina Viirese teekond joogasse sai alguse 2007. aastal ashtanga-joogaga tutvust tehes. Sealt edasi jõudis Kristiina hathajoogani ja äratundmiseni, et ta on leidnud oma tee. Igapäevaselt on Kristiina joogaõpetaja, personalijuht ja korraldab enesearengukursusi täiskasvanutele.

Viktor Palmet on õppinud ainult Hiina meistritelt. Tema taoistlik nimi on Pan Mao Zi Ku. Lisaks Hiina võitlus- ja tervisealade tundmisele on tal neli musta vööd erinevates Jaapani võitluskunstides. Idamaiste võitluskunstidega on Viktor tegelenud 1980. aastast. Viktori tunni algus on hommikul kell 7:30 ja tundides käib päris korralikult õpilasi.

Annika Nõmberg on kria hatha jooga õpetaja. Väga kogenud õpetaja, kes teab täpselt, miks on vaja joogat teha.

Tiit Trofimov on õppinud ja praktiseerinud erinevaid Osho meditatsioone ja käinud kogemas meditatsioone Osho Rahvusvahelises Meditatsiooni Keskuses Punes. Tiit on läbinud lugematul hulgal enesearengu- ja meditatsioonikursuseid ning praktiseerib ise igapäevaselt nii joogat kui ka meditatsioone.

Kristiina Piiparinen on yin-jooga õpetaja. Teadlikku enesearenguteed on ta käinud viimased seitse aastat, aktiivselt joogaga tegelenud kolm aastat. Kristiina väärtustab tervislikku ja teadlikku eluviisi. „Vahel on vaja peatuda ja luua vaikust kehas ja meeles, et esile saaks kerkida kõik see, mis vajab teadvustamist ja tervendamist. Yin-jooga on selleks imeline praktika, mis õpetab märkama kehas energiablokeeringuid ja pingeid ning tajuma meele vaigistamise tervendavat jõudu,” arvab Kristiina.

Vahel on vaja peatuda ja luua vaikust kehas ja meeles, et esile saaks kerkida kõik see,
mis vajab teadvustamist ja tervendamist.

Hedi Laigar peab loodust oma esimeseks õpetajaks. Üsna pea sai talle selgeks, et joogaja tantrateadus on tema hingele lähedased ning toovad palju lisaväärtusi igapäevasesse ellu. 2013. aastal suundus Hedi Taisse, läbis seal vahetu, sügava ja intensiivse pühendumisega joogaõpetaja kursuse ning on tänaseks joogaõpetaja. Paljuski tänu jooga- ja tantrapraktikatele on ta taasloonud tugeva sideme oma naiselikkusega. „Minu jaoks on naisenergial ja loodusel palju ühist: ilu, võlu, võim ja vägi, viljakus ja taasloomine,“ räägib Hedi.

Deva Lokita on Osho Rahvusvahelise Meditatsiooni Keskuse sertifitseeritud meditatsioonijuht ja Osho Meditatsiooni Keskus Eestis üks juhtidest.

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 3/2018 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga