TÄISPIKK LUGU! Taimevalgustid loovad hubase õhkkonna nii kodus kui väliterrassidel

Eriolukorra ajal oli suur osa inimesi sunnitud olema kodus, mis andis võimaluse muuta kodu hubasemaks ja mõnusamaks. Kodu on ju ikkagi meie kindlus – turvaline koht, kus ka keerulistel aegadel pereringis lõõgastuda.

Kodu hubaseks ja tuppa positiivne õhkkond

SU Valgus taimevalgustite looja Urmas Sarapuu andis eriolukorra ajal inimestele nõu, kuidas lihtsate vahenditega kodus ise hubasemat keskkonda luua. Valgust loov mees rääkis nii Buduaaris, Reporteris kui ka Pere ja Kodus, kuidas taimi valgustada, et luua koju hubane miljöö.

“STONE” hallid valgustid kliendi terrassil. Materjal keraamiline kiviplaat, mõõdud W1200 x D400 x H650mm. Kliendi soovil kasutatud UV-kindlaid kunsttaimi, valgustid sobivad hästi ka elustaimedele.

Kui õiget valgustit käepärast pole, soovitas Sarapuu käepäraste vahenditega ise taimed valgustada. ”Paljudel on kindlasti kodus taskulamp või mõni väike valgustav asi,” õpetas ta. ”Teine variant on kasutada jõuluvalgustust. Aga siis peab olema ettevaatlik, et taimele mitte vett kallata, muidu võib tekkida lühis.”

Lisaks on valgustatud taimed kasulikud – on ka teaduslikult tõestatud, et kui taimelehte valgustada, tekib fotosüntees ja selle tagajärjel tekib erkroheline klorofülli valgus. See omakorda rahustab ja mõjub positiivselt. Miks muidu on tore käia kevadeti looduses, kui puulehed on värsked ja päike paistab neile peale, muutes need erkroheliseks.

“LAND” köögi- ja kontorivalgusti, materjal akrüülplaat MDF, valguse tugevust võimalik eraldi reguleerida nii all kui üleval. Valgustis Shishi kunsttaimed, võimalus tellida lahendus ka elustaimede kasvatamiseks

Erkrohelised lehed meenutavad golfiväljakuid

Kindlasti sobivad taimevalgustid või koduste vahenditega valgustatud taimepotid iseäranis hästi golfimängijatele. Meenutavad ju erkrohelised lehed rohelisi laiuvaid golfiväljakuid.

Hästi sobivad taimevalgustid kaunistama ka golfiväljakute klubihooneid, kus hubase valguse saatel on hea pärast golfimängu lõõgastuda ning järgmist mängu planeerida.

Lase fotodel end inspireerida, kuidas erinevate taimevalgustitega valgustada enda töökohta, kodu või terrassi:

“STONE” tumehall eramaja terrassil. Materjal keraamiline kiviplaat, taim lõuna-tõlvpuu ‘RED STAR’

“STONE” hallid valgustid kliendi terrassil. Materjal keraamiline kiviplaat, mõõdud W1200 x D400 x H650mm. Kliendi soovil kasutatud UV-kindlaid kunsttaimi, valgustid sobivad hästi ka elustaimedele.

Eritellimusel valgustid kliendi terrassil. Materjal Resysta terrassilaud, valgustid valmisid ehitajaga koostöös.

Valgustid kliendi terrassil. Materjal termopuit (Gray Spruce), taimedena kasutatud Shishi kunstkõrrelisi, saab istutada ka elustaimi.

Kuusnurksed valgustid Novira Plaza ees, Tartu maantee 25. Koostöös sisearhitekti Meelis Pressiga. Materjal roostevaba metall.

Valgustid Rotermanni kvartalis, Rotermanni

Kliendi soovil valiti valgustite materjal sama, mis hoone fassaadil, roostene corten-plekk.

Valgustid Pärnus hortensiatega, materjal termopuit (Brown Ash)

Silindervalgusti tuppa ja õue, materjal fiberstone, mõõdud Ø 700mm, h500m.Taim Yuruguano palm, mis on hooldusvaba. Tegemist on päris puuga, millel on hoolika säilitamise protsessi käigus veemolekulid asendatud spetsiaalse puud pikalt noorena hoidva orgaanilise ja mitte mürgise säilitusainega.

„EDDI” valgustid interjööris, materjal akrüülplaat MDF, mõõdud W.300 x D300 x H800mm, taimed Shishi kunstorhideed.

„EDDI” must valgusti Eichholtzi esindussalong Maakri 36 interjööris , materjal kõrgläikega akrüülplaat MDF

Valgusti Dashaus Pärnu mnt 31 ees, eritellimus lahendus kaldega sillutisele. Mõõdud 1200x600xh650mm, materjal keraamiline kiviplaat.

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 2/2020 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga