TÄISPIKK LUGU! Tai viis parimat golfiväljakut

Tulised golfifännid ei suuda ka reisi planeerides golfiväljakutelt eemale hoida. Kui plaanid reisida Aasiasse, tasub kindlasti minna Taisse golfi mängida, sest just see on Aasia kõige populaarsem golfisihtkoht.

Tais on golfi mängitud juba 1920. aastatest ning sealsetel golfiväljakutel on korraldatud palju rahvusvahelisi turniire. Pilvedesse kõrguvatest mägedest põhjas troopiliste lõuna enklaavideni pakuvad golfiväljakud suurt vaheldust.

Tai pakub kõike. Sealsed rannad on ühed maailma ilusaimad ning toitudele on raske vastu panna. Linnast leiab energiast pulbitsevad baarid, restoranid ja ööelu, rahulik kaunis loodus, rikkalik kultuur ja võrratud golfiväljakud pakuvad aga unustamatut reisikogemust.

Siit leiad nimekirja Tai parimatest golfiväljakutest.

Vana väljak Siam Country Clubis on olnud mitmete golfiturniiride paigaks. See on Tai LPGA Honda Classicu koduväljak alates 2010. aastast. Väljak asub Pattayast mõne kilomeetri kaugusel madalatel mägedel. Väljakult leiad puud, põõsad ja taimed. Ojade lähedustest leiab strateegiliselt paigutatud golfiaugud.

See klubi asub vaid 20 minuti kaugusel Tai rannakuurortist Hua Hinist. Banyanist leiab palju vett ja liivamängukohti. See väljak pakub väljakutseid, ent pole liiga keeruline ega ka liiga lihtne. Väljakult avanevad erakordsed mäe- ja ookeanivaated. Erilise vaate leiad 15. raja juurest, kus näeb kaunist Singtohi saart Tai lahes.

Nakhon Pathomi provintsis, Bangkokist ühe tunni kaugusel asub Nikanti golfiklubi, mis erineb kõigist teistest klubidest Tais ja kogu maailmas. Selle on kujundanud Tai arhitekt Piraporn Namatra Golf Eastist, mis on üks Tai parimaid golfiväljaku disainifirmasid.

Nikanti pakub väljakutseid ka professionaalidele, eelkõige Par-3 ja Par-5 väljakud.
Väljak on üsna künkaline ning mitmete aukude puhul tulevad mängu ka veesilmad.

Orus Chiang Mai mägede vahel Põhja-Tais asub Alpine’i Chiang Mai 27 rajaga väljak. Kus sa väljakul ka ei paikneks, saad nautida vaadet rohelistele lopsakatele metsadele. Väljakutset pakuvad veesilmad ja vastutuult mängimine. 11. rada on kahtlemata väljaku kõige keerulisem.

Red Mountainit peetakse Phuketi parimaks golfiväljakuks. See nõuab peeneid ja täpseid golfilööke. Imelise disainiga väljak on oskuslikult kasutanud ära künkaid. Golfareid ootavad ees tuul, veesilmad ja kallakud. See on Phuketi kõige kõrgem golfiväljak, seega pakub see ka võrratuid vaateid.

COVID-19 on kõigi elu mõjutanud üle poole aasta, seega on Tai loonud Amazing Thailand Safety and Health Administration projekti (SHA sertifikaadiga). See suurendab turvalisust äriomanikele, töötajatele ja reisijatele, et need võiksid end turvaliselt tundes Taisse golfi mängima sõita.

Tekst: Tai turismiamet, Merje Miller

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 3/2020 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga