TÄISPIKK LUGU! Tagasi kontorisse!

Tööellu tagasi naastes on hea märgata enda töökeskkonnas olevaid puuduseid. Keha on värskelt puhanud või vähemalt teistes asendites tööd teinud. Seetõttu tunned kiirelt ära, mis on töökohal hästi või halvasti. Kuula oma keha ja tunneta, mis tekitab ebamugavust või valu. Ergodisainer Triinu Sirge jagab kujundussoovitusi kontorisse, et muuta töökoht täiuslikuks.

Triinu Sirge

Praegune aeg on hea värskenduste tegemiseks ka kontoris. Kontrolli üle need viis asja, kas sinul on nendega kõik korras:

1) Vaata üle töötool – ehk on aeg kriuksuv ja kulunud mudel uuendada moodsa sadultooli vastu? Vali näiteks mugav Salli sadultool.

2) Vaata üle laud – oled veel ehk eelmises sajandis ja istud terve tööpäeva ühes asendis? Vali ergonoomiline reguleeritav töölaud, et teha lustides tööd vahelduseks ka seistes.

3) Klaviatuuril mitu nuppu kulunud? Aeg muuta trükkimine mugavaks kasutades funktsionaalset ergoklaviatuuri.

4) Hiir ei taha enam koostööd teha? Vali enda käe kuju ja suuruse järgi just sulle mugav ergohiir ning naudi pikalt mõnusat klõpsutamist.

5) Korralagedus töölaual? Võta kuvarihoidja ja dokumendihoidja ning säästa kaela ebamugavustundest – lisaks saad korras ja puhta töölaua.

Vaata lähemalt Facebookist: Ergoway Ergokaubamaja

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 2/2020 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga