TÄISPIKK LUGU! Saarlased on võtnud eesmärgiks Saaremaa teha Läänemere keskpunktiks

Uut Saaremaal avatavat Wow Keskust kirjeldatakse kui elamusi pakkuvat illusoorset maailma, pereatraktsiooni ja interaktiivset keskust. Arendaja Tullio Liblik sõnab, et saarlased on otsustanud taastada oma ajaloolise positsiooni ja käituda Läänemere isandatena. “Seda me praegu realiseerime – golfi tegime, elamukvartali tegime, elamuskeskuse tegime, järgmisena parandame ühendused: laeva- ja lennuliinid ning teeme konverentsikeskuse,” räägib ta.

Väljaarendatud piirkond

Wow keskuse arendajal Liblikul on oma meeskonnaga piirkonna arengus suur roll – rajatud on nii elamukvartal, Golf, klubihoone, kui ka Wow Keskus, millega saab see piirkond lõpuni arendatud. Kogu Wow Keskuses on kahe korruse peale kokku 4000 ruutmeetrit pinda. Pool sellest on Wow elamuskeskus ning teise poole võtab enda alla ärikeskus, kus ankurrentnikud on Wow Selver, kust kõik vajalikud toidukaubad ostetud saab ja Fitness 24/7, mis pakub ööpäevaringselt võimalust treenida.

Wow Keskuses leiavad tegevust kõik

Elamuskeskus koosneb erinevatest atraktsioonidest, kust leiab igas vanuses inimene tegevust – on väikelaste ala, vanemate ala, energiaala, veeala, ronimisala, sünnipäevatoad ja tuleb ka Eesti parim planetaarium.

Teisel korrusel on ka kohvik. “Kohviku mõte on selles, et kui vanemad või klassikollektiiv tuleb, siis lastel läheb mängimiseks võibolla kolm tundi ja sel ajal saavad vanemad, isa ja ema, õpetajad aega veeta, oma nutiseadmeid laadida ning nautida kohvikus kohvi ja vaadet,” tutvustab Liblik.

Loodud saab ka konverentsikeskus

Suur visioon on aga Libliku sõnul taastada Saaremaa ajalooline positsioon, luues elamuskeskus, elamukorterid, arendades lennuliinne ühendusega naabersaarte ja riikide pealinnadega, laevaliine. “Saarlased on läbi aegade olnud Läänemere isandad, sellest on ju ka raamat kirjutatud,” räägib ta.

Üks viis Läänemere keskse positsiooni taastamiseks on konverentsikeskus. “Meil on juba olemas väga tugev majutusbaas, ühendused naabersaarte ja piirkondadega kogu aeg paranevad, aga on vaja konverentsikeskust, kus hakata Läänemerekeskseid konverentse korraldada,” räägib Liblik. “Eesmärk on teha multifunktsionaalne konverentsikeskus, kus saab pidada näiteks ratsavõitluseid, motovõistluseid, oopereid, kontserte, tantsuõhtuid ja kõike muud.”

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 2/2020 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga