TÄISPIKK LUGU! Saaremaa Golf & Country Club pakub uusi pakette koos händikäpiga

Saaremaa Golfi esindaja Rein Raudsepp sõnab, et koroonakriisiolukord mõjutas golfiklubi vägagi, kuna Saaremaa oli kinni. “Talv oli leebe ning väljak oli seetõttu kogu talve lahti. Kahel päeval ei saanud mängida lume tõttu, kuid muidu ei olnud takistust. Nüüd pärast kevadet on ikka veel tunda, et osad mängijad ei julge Saaremaale tulla, kuigi seda otse välja ei öelda,” kommenteerib ta.

Saarlased tulevad kriisist veel tugevamatena välja

Vaatamata keerulistele aegadele Saaremaal keegi alla ei andnud ja pusitakse oma asja ikka edasi. Et meditsiinitöötajaid tunnustada, kinkis Saare Golf 400 meditsiinitöötajale mänguõigused.

“Golfiga ikka ei ole lihtne pihta hakata. Ega me ei teadnud, et Kuressaare haiglas on nii palju meditsiinitöötajaid, aga kui nad ka kõik tuleksid mängima, siis me ikka mahutaks nad ära,” räägib ta ning tõdeb, et kõik pole veel kahjuks mängima jõudnud, ent ta loodab, et kevadel tuleb palju meditsiinitöötajaid väljakule juurde.

Pakette igale maitsele, igale kingitusena händikäp kaasa

Küll aga on klubinimekirja lisandunud uusi mängijaid pea poole rohkem 2019. aastaga võrreldes. “2020. aasta oli esimene, kus Saaremaa Golf & Country Club sai pakkuda kõigile mängijatele ka händikäpiteenust. Otsustasime järgmisel aastal händikäpi lisada kõikide mänguõigustele kingitusena lisaks,” räägib ta. Klubis on praegu 248 mängijat, kellest pooled on valinud Saaremaa koduklubiks.

Saaremaa Golfis usutakse, et järgmisel aastal klubi liikmete arv mitmekordistub. “Oleme teinud järgmiseks aastaks mänguõigustepaketid lihtsamaks ning lisanud neile juurde vautšerid Pärnu Bay Golf Linksi väljakule ning händikäpi, kui mängija valib Saaremaa Golf & Country Club oma koduklubiks. Samuti saab tasuta mängida Pärnu Par-3 väljakul, mis on eriti hea lähimängu harjutamiseks. Pakette on kolm: Terve Hooaeg – neile, kes mängivad palju igal nädalapäeval; Mängulised Tööpäevad – neile, kes mängivad palju tööpäevadel; ning Tour Card – neile, kes mängivad Saaremaal ja Pärnus aeg-ajalt,” kommenteerib ta.

Mänguõigusi saab juba praegu osta ning need hakkavad kohe ka kehtima ning nendega saab kohe mängima hakata. Saare Golfi väljak hoitakse kõigile lahti ja väga heas korras, et oleks põhjust tulla mängima. “Sellel aastal panustasime tugevalt väljaku kvaliteeti ning see töö annab ka tulemust. Meie uus peagreenkeeper Paul Roocroft teeb väljakuga kena tööd,” räägib Rein. Eesmärgiks on saada väljaku seisukord selliseks, et kõigil mängijatel tekiks ainuüksi sellepärast mitu põhjust mängima tulekuks. “Samuti oleme muutnud klubi vabamaks ehk meil ei ole klubisse sisseastumisega liikmemakse. Kõigil on võimalik tulla ja nautida golfimängu ning sellega seotud teenuseid liigsete takistusteta,” räägib Rein.

Kõigil on võimalik tulla ja nautida golfimängu ning sellega seotud teenuseid liigsete takistusteta.

Saare Golf on avatud kõigile. Pakutakse heas korras väljakul golfimängu, mis sobib nii algajatele kui ka kogenud mängijatele. “Inimestel on jätkuvalt veel palju eelarvamusi golfi suhtes, kuid neid saab murda ja kummutada ühel toredal golfidemol, mida oleme järjepidevalt läbi viinud,” räägib Rein. “Kutsun kõiki tegema selle esimese sammu ja tulema väljakule. Sealt edasi on juba lihtsam nakatuda golfipisikusse. Muuseas kuulu järgi hoiab see pisik teised pisikud eemal!”

Saaremaa Põhjamaade golfikaardile!

Plaanis on korraldada 2021. aastal septembri esimesel nädalal Saare Golfis Nordic Touri profivõistlus, millega soovitakse panna Saaremaa Põhjamaade golfikaardile. “Oleme korraldanud seda võistlust kaks aastat Pärnu Bay Golf Linksi väljakul. 2019. aastal toimus Pärnus liiga finaalvõistlus. Tegemist on profigolfi võistlusega, mis on oma tasemelt kohe European Touri ja European Challege Touri järel. Sellel võistlevad Põhjamaade kõik paremad profigolfimängijad. Meie Eesti mängijatest võistleb seal praegu ainult Sander Aadusaar,” räägib Rein.

Võistluse eesmärgiks on tuua Saaremaa ja Saaremaa Golf & Country Club Põhjamaade golfikaardil särava tähena esile. “Rootsist tuuri juhid käisid meie väljakut vaatamas ja jäid nähtuga igati rahule, kuna on tegu tõeliselt väljakutseid esitava championships-väljakuga,” räägib Rein. “Võistluse toimumiseks on vaja, et toimuksid nii laeva- kui ka lennuühendused Eesti-Soome-Rootsi ning muidugi ka Eesti ja Saaremaa vahel, sest muidu pole seda võistlust võimalik korraldada. Me ise loodame väga, et 2021. aasta on selles suhtes käesolevast palju kenam.”

Tekst: Liina Kumm, Merje Miller

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 3/2020 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga