TÄISPIKK LUGU! Rein Raudsepp: golf on kõige turvalisem spordiala ning väljakul viirust kartma ei pea!

Saaremaa Golfi esindaja Rein Raudsepp on võtnud eesmärgiks muuta Saaremaa golfiväljak üheks Eesti parimaks. On ju Saaremaa kui puhkuseparadiis, kuhu suvitama tulles aeg kui peatub. Eriti mõnus on veeta suvepuhkus golfi mängides – golf on kõige turvalisem spordiala ning väljakul viirust kartma ei pea.

Elumuutus pealinnast saarde oli lihtne

Rein Raudsepp ei mõelnud pikalt, kui talle Saaremaale tööd pakuti. ”Otsustasin alla tunniga,” meenutab ta. ”Kui sa saad golfiväljakul tööd teha, siis mida paremat veel tahta?” Tema sõnul oli elukohavahetus suhteliselt lihtne, ainsaks katsumuseks sai parajas suuruses üürikorteri leidmine, mida tuli umbes poolteist kuud otsida. Pakkuda oli vaid suuremaid, ent Rein sõnab, et talle sobiks kõige paremini väike tavaline korter, sest suurema osa ajast veedab ta nagunii golfiväljakul. Kõigil olid aga kujunenud oma kunded, kellele kortereid välja renditi ning sobivat elupinda leida oli katsumus. “Sel suvel on teisiti,” möönab ta.

Tööd ja muid tegevusi oli aga hommikust õhtuni ning eelmine suvi möödus väga kiiresti. Toimus palju võistlusi ning aeg kui lendas. “Eelmine aasta ma ikka imestasin, üle Eesti on kõik nagu samasugune, Saaremaaga 1-2 kraadi vahet, tegelikult on jube suur vahe, mis on näiteks Tallinnas ja mis on Otepääl. Eelmise aasta talvel Niitväljal või Jõelähtmel kõik tegid väljakul pilte, et nad lükkavad greene lumest tühjaks,” imestab ta. “Ma tulin jaanuaris siia, vist 2-3 nädalat oli lund, kui kõik ära sulas, siis mina ei saanud pilte teha, meil ei olnud lund.”

Saaremaa on Reinu sõnul hoopis teistsugune koht – kui üks talv tuled siia, siis näed seda erinevust, kui sa oled koguaeg siin, siis sa mõtled, et nii ongi igal pool. Tegelikult mandril ja merest kaugel on hoopis teistmoodi kõik.

Klubis tunnevad mängijad end nagu kodus

Saaremaale elama ja töötama tulnud Rein oli ootuses ja õhinas. Tehti uus klubi, mis viis Saaremaa Golfi uuele tasemele. “Vana klubi on väga tore klubi olnud, seal oli vist 120-140 mängijat, aga selle väljaku jaoks on seda vähe,” meenutab ta.

Uue klubi mudel on see, et on kümme erinevat mänguõigust. “Valid endale ühe ja oled selle klubi liige,” tutvustab Rein. Lõpuks valiti klubi ka golfiliidu liikmeks, nii et saab pidada klubi likmetele handicapi’i. Mängijad saavad ise valida, millist paketti mänguõigusest ja teenustest nad tahavad ja mida mitte. Klubi peamine eesmärk on siiski see, et kõik, kes mängivas käivad, tunneksid end nagu kodus.

See pole ka Eesti mõistes traditsiooniline klubi, kuhu peab sisse saamiseks avalduse kirjutama ja liikmemakse maksma. “Meil liikmemakse ei ole. Kui sul on üks pakutavatest mänguõigustest, oledki liige ja tarbid kõiki soodustusi, mis on klubiliikmetele ette nähtud, ega ole mingeid kohustusi,” selgitab ta.

Saaremaa on puhkuseparadiis

Rein kutsub kõiki golfimängijaid Saaremaale mängima. Saaremaa pakub peale golfi ka lõõgastavaid ööbimisvõimalusi – vali hotellide, spaade või talude vahel. Lemmikpaigaks on mehel aga golfiväljak, aga vaadata on veel palju – näiteks Sõrve Sääre tipp või Panga pank.

Talvel ehitati ka terrass, et mängijatel oleks parem istuda just all. Igapäevaselt saab golfiklubis einestada all lounge’is, teise korruse restorani osa on avatud gruppidele ettetellimisel ja näiteks võistluse lõpetamiseks.

Mängimiseks saab valida erinevaid pakette ning valida saab selle järgi, palju sa tahad aastas mängida. “Täispaketi valimiseks on piir 22-25 ringi, paljud mängivad ka üle 100 ringi,” selgitab ta. Täispakettidest on kaks varianti – täispakett või tööpäeva pakett, mis on soodsam. “Tööpäevadel mängid nulliga, laupäeval ja pühapäeval pool green fee-st.

Sel aastal tuli paar huvitavat paketti juurde, näiteks nädala pakett, mis maksab 180 €, millega saab seitse päeva mängida palju tahad. “Kui sa tuled korra aastas siia nädalaks ja tahad mängida, siis ei pea ostma ühte green fee-d. Laupäeval ja pühapäeval on meie green fee 80 €”, tutvustab ta võimalusi. “Kui sa ei tule just konkreetselt nädalaks, aga mängid näiteks 4-20 ringi Saaremaal, siis on meil nüüd uus Parima Green Fee hind, see maksab 100 €, ja iga kord on sinu green fee 50% allahinnatud. ”See tähendab, et tööpäevadel on green fee 32,50 € ja nädalavahetusel on 40 €. Anname sellele paketi ostjale kaks green fee-d tasuta kaasa. “Kui sa tuled Saaremaale mitu korda aastas, mängid kuni 22 ringi, siis see on sinu pakett- sul hind kõige parem ja sa ei pea korraga raha välja käima, ” selgitab Rein.

Golfiväljakuga on suured plaanid

Talvel mõeldi Saaremaa Golfis, et tuleb hea aasta. Stockholmist pidi Saaremaale lennuk lendama, nii et rootslased saaksid puhkama ja golfi mängima tulla. Kui mõelda, milleks rootslased peaks Saaremaale tahtma, siis kui vaadata külje all Gotlandi, kus on Rootsi parim golfiväljak, siis seal käib vilgas golfisuvituselu, nii et analoog on olemas “Meie tahame samasuguseks heaks väljakuks saada. Praegu on meil hea väljak, aga see peaks olema väga hea, siis mängijatel on põhjust tulla,” peab Rein plaane. “Sel aastal me panustame palju hooldusesse, eelmisel nädalal külvasime greenid üle. Kvaliteet tuleb tõsta väga kõrgeks, number kaks väljakuks vähemalt, Pärnus on number üks.”

Golf on ohutu spordiala

Paratamatult tekitas koroonaviirus Saaremaal suurt segadust. “Kõik vaatasid ikka lehte ja uudiseid, järjest hullemaks läks ja kuna inimesed päris ei teadnud, millega tegu on, siis kõigil võis olla hirm,” meenutab Rein. Tema sõnul ei uskunud keegi, et asi nii tõsiseks läheb, kui võrkpallimatš peeti. Tema sõnul oleks pidanud Terviseamet ütlema kindla ei, sest sportlased tahavad ikka võistelda ning kui nii kõva tiim külla tuleb, tahetakse see ikka võistlus ära teha.

Saaremaa golf jäeti siiski avatuks, et kohalikud mängijad saaksid mängimas käia. Golf on siiski spordiala, mida saab mängida igal ajal ohutult. Mäng käis eelmine aasta vastu võetud uue tiiaja süsteemi järgi, mida kasutab nüüd ka Jõelähtne. “Alguses oli natuke võõristav, aga kui paned esimese tiiaja ära, siis edaspidi ei ole enam probleemi. Kõik käisid netis pandud tiiaja järgi mängimas, üle ukse lehvitati ja mindi mängima. Selles mõttes oli kõik korras,” meenutab ta.

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 2/2020 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga