TÄISPIKK LUGU! Rege rauta talvel

Hooajavälisel ajal sisetrenni tegijate jaoks on võimalusi rohkem tekkinud. Eestis on inimesed, kes panustavad golfi arengusse, luues golfimängijatele talviseid mängimisvõimalusi. Inimesed on ka teadlikumaks muutunud. On hakatud aru saama, et kui talvel tööd teha, siis kevadel on hulga lihtsam. Nelja-viie aastaga on talvegolfarite hulk kasvanud.

Siiski on hooaja algus paljudele justkui uus algus, eriti neile, kes hooajaväliselt sisetrenne ei tee.

„Esimese asjana peaks välja mõtlema, mis on eesmärk. Kui lihtsalt golfi mängida, siis ega välisel ajal midagi tegema peagi,“ ütleb treener Torel Neider (PGA pro). „Pigem on siis ootused võib-olla mingist hetkest ebarealistlikud, kui inimesed arvavad, et mängivad oma händikäpi jaanipäevaks kõvasti alla, kuid oskused ei lähe soovidega kokku.“ Eelkõige kaob lähimängus puttamise ja chip’pamise tunnetus ära, kui üldse vahepeal trenni ei tee. „See on üks põhialasid, kus tulemusi hüppeliselt saab parandada,“ teab Torel.

Teine osa on raudadega löömine. Selleks, et raudkeppidega löömise ABC selgeks teha, ei lähe üldse kaua aega, lihtsalt see nõuab kordusi, vastavalt sellele, mis seisus golfar on.

Varustus tuleks lasta asjatundjal üle vaadata: kas grip’id sobivad ja on heas konditsioonis, kas labad rauakepil on ka heas konditsioonis, lisaks loft ehk tõstenurk. Oluline on lie angle, nurk, mis on golfikepi varre ja maapinna vahel, kui laba on paralleelselt maaga. Lie angle võib külmas/soojas ja pallide löömise tagajärjel väänduda ilma, et golfar ise midagi aru saaks. „Viimasel ajal olen avastanud päris paljudel mängijate varustustes, et see on täiesti paigast ära ja löögid ei lähe sinna, kuhu peaksid. Rääkimata sellest, et ei teki head kontakti kepi ja palli vahel,“ lausub Torel.

Kindlasti võiks üle käia mingisuguse golfi ABC puttamise, lähilöögi ja pika löögi kohta.

„Terve internet on täis igasuguseid videolt õppimise võimalusi,“ ütleb Torel ja meenutab, et kiirelt aitab ka treener.

Toreli jaoks on mängija valmis hooajaga alustama, kui suudab korrata mingisugust ülesannet, mille Torel talle ette paneb: „Näiteks lööme 10 lööki raud7-ga ja kui need löögid grupeeruvad trajektoorilt ja maandumisel enam-vähem samasse kohta, siis on väga hästi.“

KUI KIIRESTI SAAB HEA MÄNGU JUURDE TAGASI?

„Pigem on see ikka individuaalne, aga hea või kindlama mängu juurde tagasi saamine pole üldse raske. Eelkõige peab endal olema huvi. Kui oma peaga välja ei mõtle, siis võtta ühendust treeneriga, panna eesmärk paika, see läbi töötada ja plaanile tuleks kindlaks jääda.“

Ta muigab ega soostu ütlema, kes näiteks tegi eelmisel talvel korralikult trenni ja saavutas suvel palju paremaid tulemusi, aga tulemused on ju Golfboxis kõigile nähtavad. „Eks inimesed teavad ise, kes on minu trennis käinud ja paremaks saanud. Sellest on neile kasu olnud ja kindlasti julgustan kõiki seda sama tegema,“ lõpetab Torel.

ERIOLUKORRAS TULEB TOREL NEIDER GOLFARITELE APPI VIDEOSILLA KAUDU!

Tekst: Monika Kuzmina

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 1/2020 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga