TÄISPIKK LUGU! Rae uuel treeneril Cristofer Hermanil tööd jätkub

Cristofer Herman alustas golfimänguga 14-aastaselt. Pärast gümnaasiumi lõppu viis aastat tagasi asus ta õpingutele ülikooli ja hakkas iseseisva elu alustamisest tuleneva pideva ajapuuduse tõttu lemmikspordialast võõrduma. Täna on ta jõudnud kindlale otsusele, et soovib alustatud golfiteekonda jätkata, tehes seda tööd juba läbi treeneriprisma Raes.

MILLINE TREENERIKUTSE SUL ON?

Hetkel olen läbimas Inglise PGA kooli. Senikaua kui veel koolis õpin, olen ma kandidaatliige ehk PGA assistant. Pärast kooli läbimist saab minust täisväärtuslik PGA liige. PGA koolile lisaks teostan treenerikutseõpinguid ja selle aasta sügisel veel üks täiendõppeplaan, kuid seda veel ei soovi avalikustada. (Naerab.)

CRISTOFERI KOTIS ON:

Mizuno ST190 driver Mizuno MP20 rauad
Mizuno ST190 puu-3 Mizuno T202 wedge
Mizuno MP18 FliHi raud-2 Odyssey putter

KUI SUUREKS EELISEKS TREENERIAMETI JUURES SENIST MÄNGIJAKARJÄÄRI PEAD?

14 on golfi mõistes üpris hiline alustamise iga. Sellest hoolimata oli mul võimalus kõik suved pidevalt harjutada ja läbi mitmete korduste treeningprotsessidel hakata seda mängu väga armastama.

MIS ON GOLFIGA ALUSTADES KÕIGE OLULISEM?

Kokkuvõtlikult hea algasend (mille alla kuulub ka hea hoie) ja minimaalne arusaam kehamotoorikast (mille tagajärjel sünnib hea löök). Peaks kujunema samasugune algasend ja mõtted, kuidas lööki alustada.

MIKS VALISID GOLF X STUDIO?

Hetkeseisuga on tegemist parima sisehalliga, mis Tallinnas on. Golf X Stuudios on kaks saali. Esmases saalis paikneb neli simulaatorit, mille peal on väga hea simuleerida päris golfimängu ja saada visuaalset tagasisidet golfipallilennust. Tagumine saal on mõeldud maksimaalselt kuue inimese jaoks ja seal saab edukalt harjutada täislööki ja lähimängu. Kuna täislööki ei saa täies mahus teha ja mängijad näevad pallilendu ainult mõned meetrid, siis see on väga hea pind, kus harjutada uut tehnikat ja parandada löökide tabavust.

MILLINE NÄEB VÄLJA SINU TÖÖPÄEV?

Lisaks trennide läbiviimisele abistan Rae Golfi erinevates operatiivsetes küsimustes. Olenevalt olukorrast võib mind leida kas trennisaalist või Rae Golfi kontorist.

AJAKIRI GOLF KIIDAB!

Eriolukorra ajal on Cristofer Herman võtnud südameasjaks Rae golfinoorte õpetamise videosilla vahendusel.

KUIDAS VANEMAD GOLFIMÄNGIJAD NOORE TREENERI VASTU ON VÕTNUD?

Siiani on mind väga hästi vastu võetud. Kokkuvõttes ei mängi rolli vanus, vaid olulisemaks peetakse informatsiooni, mida treener edasi annab, suhtlusoskust ja üleüldist sobivust treenitavaga.

MILLINE ON HEA TREENITAV?

Hea treenitav on alustav või mängu praktiseeriv golfar, kellel on huvi panustada enesearengusse, on avatud ja järjepidev, osaleb protsessides ja seab eesmärgid. Mulle meeldib anda trenne inimestele, kes minuga kaasa mõtlevad ja/või küsimusi küsivad. Treenerina on see parim indikaator, kas treenitav sai aru, mille kallal me tööd teeme.

AGA MILLINE ON HEA TREENER?

Hea treener on isik, kes suudab aidata lahendada vastuolusid treenitava ja tema eesmärkide vahel, isik, kes tagasisidestab mängija hetkelist oskuslikku seisukorda ja töötab temaga, et leida võimalusi muuta mäng veel meeldivamaks ja seda pikkadeks aastateks.

Võiks alustada golfiga ka enne green card’i tegemist, et saada aru, kas üldse soovitakse golfi mängida? Kindlasti. Kui oled veel ebakindel, kas golfimäng sulle sobib või meeldida võiks, siis soovitan broneerida tunnikese mõne treeneri juures. Esimese tunniga peaks tekkima väike golfipisik, mis suunab rohkem avastama.

MILLEGA PEAB ESIMEST KORDA TRENNI TULLES ARVESTAMA?

Peab varuma kannatust ja tulema arusaamaga, et iga löök ei saagi õnnestuda. Vigadest õpimegi.

Meie tulime golfikatsetusele päris nii-öelda rohelistega, kes pole kunagi golfimurule saanud. Kirjelda esimest trenni detailsemalt.

Esimene trenn möödus väga edukalt. Tegime väikese ülevaate golfimängust, mis see on, kuidas seda mängitakse, ja proovisime läbi suurema osa golfimängus esinevaid elemente. Tunni eesmärk oli anda aimu, kuidas see mäng käib ja luua head emotsiooni, mis loodetavasti toob nad golfiväljakule tagasi.

KELLELE TUNTUMATEST MÄNGIJATEST OLED TRENNI ANDNUD?

Eelistaksin siinkohal jääda diskreetseks ja mitte avaldada treenitavate nimesid nende nõusolekuta.

ELATAB GOLFITREENER ENNAST ÄRA VÕI PEAB TEGEMA LISATÖÖD?

Leian, et kui enda teadmiste arengusse ja kommunikatsioonioskustesse panustada, siis hetkel treenerina tööd jätkub.

KEDA TRENNIDESSE OOTAD JA KUS SUVEL TOIMETAD?

Trennidesse ootan igas vanuses ja mängutaseme juures mängijaid. Suvel toimetan Rae Golfis. Seal viin läbi green card’e, demosid, grupitrenne, lastetrenne ja vajaduse korral saab minuga kokku leppida eratrenne. Kontakti saab minuga Facebookis (PGA Assistant PRO Cristofer Herman) või meiliteel (cristofer.herman@raegolf.ee).

HEA PAKKUMINE

150 €

5 grupitrenni
2 eratrenni
1 green fee voucher Rae Golfi 18 rada

Võta ühendust:
cristofer.herman@raegolf.ee

Tekst: Monika Kuzmina

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 1/2020 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga