TÄISPIKK LUGU! Pille Teearu: golfis peab enda vastu aus olema, mitte lootma golfijumalale!

Foto: Shutterstock

Neljandat aastat golfiga tegelev Pille Teearu on enda vastu kogu aeg aus olnud ning ei sihi ebarealistlikke eesmärke, vaid püüab ebaõnnestunud lööke võtta iga kord just nii, nagu need on – ausalt. Kui on hästi, siis ongi hästi; aga kui läks kehvasti, siis selle löögiga oli nii, ja punkt.

Tee golfini leidis Pille nagu iseenesest, see oli osa tema eneseotsingutest ja teraapiast. „Kui mängin golfi, siis liigun ühelt rajalt teisele, naudin tee ääres olevaid lilli, head seltskonda, linnulaulu ning unustan peaaegu täielikult, miks ma seal üldse liigun,“ räägib Pille.

Kui mängin golfi, siis liigun ühelt rajalt teisele, naudin tee ääres olevaid lilli, head seltskonda, linnulaulu ning unustan peaaegu täielikult, miks ma seal üldse liigun

Nõustaja ja psühhoterapeudi ametit pidav Pille on enda peal katsetanud ka üht uut, selle sajandi meditsiiniimet.

Pille, olete katsetanud sakslaste loodud TimeWaveri tipptehnoloogiat. Millise kogemuse see Teile andis?

Jah, olen katsetanud, ja alguses ka ennast selle tehnoloogiaga kurssi viinud. See oli vägagi avardav kogemus, sain enda kohta palju informatsiooni, mida edaspidi analüüsida. Isikliku kogemuse tõttu saangi öelda, et inimene võib ju ise küll mõelda, mis on mingi probleemi taga ja saada selle algpõhjusele lähedale, kuid väga hea on see informatsioon üle kontrollida ja täiendust saada.

See oli vägagi avardav kogemus, sain enda kohta palju informatsiooni, mida edaspidi analüüsida.

Olete TimeWaveri tehnoloogiaga ka lähemalt tutvunud ning seda on nimetatud selle sajandi meditsiiniimeks. Kuidas seda väidet kommenteerite?

Iga uus tehnoloogia on väga huvitav. Kõike, mis puudutab tervendamist, seame me tihti kahtluse alla. Kui aga ostame poest riideid, mis on näiteks hingavaks, või vett hülgavaks töödeldud, meeldib see uuenduslik tehnoloogia meile kohe väga. See ime on nüüd jõudnud faasi, mis paneb inimese väga sügavalt enda sisse vaatama ja näitab ära, milline mõjujõud mingil teemal sellele inimesele on ning kus on tema varjatud ressursid. Tehnoloogia ehk täiendmeditsiin suhestub inimesega väga individuaalselt ja on hea täiendus tavameditsiinile ja psühhoteraapiale.

Tehnoloogia ehk täiendmeditsiin suhestub inimesega väga individuaalselt ja on hea täiendus tavameditsiinile ja psühhoteraapiale.

Mida see tehnoloogia teie arvates golfimängijale juurde võib anda?

Sportlane, golfimängija treenib oma füüsilist keha ja tehnilisi oskusi ning seab endale eesmärgid. Ka emotsionaalne keha vajab treenimist ja selle aparaadi abil saab paika panna väga täpse ja isikliku fookuse. Sinna suunda, kus on inimese fookus, on ka võimalik areneda. Kvantlained aitavad pikema perioodi jooksul hoida samal kursil. Väga tihti on takistus just emotsionaalne, aga kui saad teada, kust see pärineb ja kuidas seda tervendada, on võimalus oma eesmärke saavutada. Golfimängija on harjunud oma mängus vastutust võtma, ehk on tal siis ka lihtsam võtta vastutus vaimse tervise eest. Terviklik areng mõjub kindlasti positiivselt mängutulemusele.

Ka emotsionaalne keha vajab treenimist ja selle aparaadi abil saab paika panna väga täpse ja isikliku fookuse.

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 1/2018 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga