TÄISPIKK LUGU! Pärnu – armastus esimesest silmapilgust

Eelmises ajakirjanumbris alustasime oodiga Pärnule. Kes ei armastaks Pärnut? See armas suvepealinn on tuntud ja armastatud oma pika liivaranna, lõõgastavate spaahotellide, väikeste käsitööd täis butiigid ning spordi- ja kultuurivõimaluste poolest. Pärast puhkust Pärnus tunned end kui uus inimene, täis energiat ning ilusaid mõtteid.

Suvepealinn 25

25 aastat tagasi, täpsemalt 1996. aasta 5. juuni pärastlõunal, toimus Tallinnas Raekoja platsil järjekordsete vanalinna päevade pidulik lõpetamine, mis kulmineerus Pärnule suvepealinna tiitli üleandmisega. Aastatel 2001-2005 tunnistati sinilipu vääriliseks ka Pärnu supelrand. 2005. aastal valis Briti ajaleht The Independent Pärnu Euroopa parimate „alternatiivsete„ ehk veel vähetuntud, aga avastamist väärivate päikseliste randade TOP 10sse ning 2011. aastal Euroopa 50 parima ranna hulka.

Rüütli tänav on täis pikitud väikseid kaupluseid ning pakatab põnevast ajaloost

Rüütli tänaval jalutades on kaob aeg. Mööda pikka ajaloolist tänavat kõndides saab tutvustada nii kohvikute, käsitöö kui ka iluteenindust pakkuvate ettevõtetega. Eesti käsitööd pakuvad kauplused Ehe ja Ehtne käsitöökauplus ja Kräft kauplus. Eesti oma disainerite poodi Siluett Eesti Moe pood ei saa mitte mingi hinna eest külastamata jätta.

Foto: Shutterstock

Kindlasti on ootamist väärt ajalooline Punane torn. Mis on hetkel renoveerimisel – sinna on kavas ehitada panoraamkino 360 kraadi.

Selle aasta tuurid jäävad kahjuks koroona tõttu ära, kuid Pärnu giidid on profid sellel alal, kelle käest võtta linnatuure ja kuulata Pärnu linna imelist ajalugu. Lisaks tavapärastele giidituuridele korraldas Pärnu eelmine aasta enda poolt live like a local tuure. See tähendab, et linnatuure viisid läbi kohalikud elanikud, nende hulgas ka näiteks Pärnu abilinnapea.

Imelised maitseelamused Pärnus

Kaubanduskeskuse Port Artur 2 viimasel korrusel paikneb restoran Umberto, mis on sündinud visioonist pakkuda Pärnu südalinnas toidukohta, mille köögist väljub vaid tõeline Itaalia maitse. Suurte akendega saalis on kohti 104 ja privaatruumis 20. Uus tulija toidunautlejatele on Gastronoom. Ise ütlevad nad enda kohta: Gastronoom on heade maitsete klubi Pärnus, milles kohtuvad söök, jook ja muusika!

Kuulsal Kuninga tänaval võtavad aastast 2019 külalisi vastu Boutique Hotel Rosenplänter ja Pastoraat Cafe. 51 istekohaga kohvik pakub värskeid küpsetisi ning à la carte menüüd igapäevaselt.

Enne ranna poole suundumist tasuks kindlasti külastada Pärnu Raekoda. Seal asub imeliste maitsete poolest tuntud kohvik restoran Hea Maa. 100 aasta vanuses saaliruumis, kus saab võrratuid maitseid nautida, asus enne Eesti Vabariigi aega Pärnu linnapea kabinet. Hea Maa on ka White Guide soovitusnimekirjas aastatel 2018-2020.

Pärnu Rüütli tänavalt liikudes ranna poole jääb kohe Ranna pargis silma uhke Ammende Villa, mis on samuti uuendusi läbinud.

Foto: Shutterstock

Aktiivseid tegevusi jagub igale maitsele

Ja kus siis ikka suvel tõeline möll käib kui mitte Pärnu rannas. Kes lesida ei soovi ning tahab aktiivselt aega veeta, tasuks kindlasti pöörduda Aloha surf või Pärnu Surf Centre poole. Tegeleda saab SUP aerusufiga, sõita kajakiga Pärnu lahel, liugelda skimboardiga või õppida lohe ja purjelauaga sõitmist. Ning lisaks veetegevustele saab mõnusalt aega veeta nende mõnusates kohvikutes Alofa Cafe ja Surf Cafe. Vee peal liikumiseks Pärnus võimalusi jätkub Lõbusõit OÜ korraldab (Pärnu Cruises) Pärnu jõel ja -lahel huvilistele meeldejäävaid regulaar- ja tellimusreise suvisel hooajal reisilaeval M/S Pärnu. Laev mahutab sise- ja välistekkidele kokku kuni 80 reisijat.

Palju tegevust maal ja merel pakub ka Fishing Village imeline kaluriküla Pärnu külje all. Lisaks majutusele saab seal mängida jalgpalli, kettagolfi, lasta märk vibulasketiirus või õngitseda sadamakailt kala. Tegemist on 2019. aasta Lääne-Eesti parima turismiarendajaga.

Matkahuvilistel tasub kindlasti ühendust võtta Viruna Turismitaluga. Kanuumatkad rabas või majutus Põdramajas on iga looduses viibija unistus.

Matkad Soomaal viiel aastaajal on populaarsed nii Eestis kui ka väljaspoolt tulijate hulgas.

Foto: Priidu Saart

Kindlasti oleks heameel pere pisematel, kui satuksite külla vahvale Lottele. Heiki Ernits ja Janno Põldma on äratanud ellu vahvad tegelased. Sellel ajal kui pereisa mängib golfi Pärnu Bay Golf Linksis, saavad ema ja pere pisemad rõõmsalt aega veeta Lotte juures, sest Lottemaa ei asu kaugel.

Pärnu maakonna esimene 18-rajalisel golfiväljakul White Beach Golf on hulgaliselt tehisjärvesid ja tehiskupleid, mis toovad mängu põnevust ja pakuvad mängijaile silmailu.

Turguta oma keha ja vaimu

Kui keha ja hing vajavad turgutamist, siis Pärnus on mitmeid spordiklubisid ja stuudioid, kus oma keha ja vaimu eest hoolitseda. Joogastiilide hulgast leiab igaüks endale sobiva, valikus on Hatha jooga, Ashtanga jooga, Vinyasa jooga, Kundalini jooga, Powerjooga ning isegi lastejooga. Kundalini jooga, paljajalu joogastuudio, Active spa Estonia ja teisigi imelisi stuudioid leiab väikesest, kuid võimalusi täis Pärnust.

Pärnust ja Pärnumaast on nii palju kirjutada. Paljusid kohtasid on raske sõnadesse panna. Neid kohti lihtsalt peab ise nägema. Kuid kindel on see, et meie päikselises Pärnu linnas ja maakonnas on tegevust kõigile

Visit Pärnu kodulehel on hea ülevaade kõigest ning tutvustus on lihtne ning arusaadav kõigile

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 2/2020 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga