TÄISPIKK LUGU! Mõttelt rohelised ja samas luksuslikud päikesekreemid iga golfari kotti!

Golfimängija veedab väljakul tunde, selle aja jooksul teevad tuul ja päike näonahaga oma töö. Mida saaks ette võtta, et vältida päikesepõletust ninal ja lõhenenud huuli? „Selleks, et vältida ilmastiku kahjulikke mõjusid meie nahale on ainult üks lahendus – õige niisutus,“ selgitab COOLA tootejuht Baltikumis Birgit Puusepp, kelle tooteportfelli kuuluvad just minipakendid, mida on mugav nii golfirajale kui ka lennukisse kaasa võtta.

Päikesepõletuse puhul tuleb end viia kurssi just sellega, et päikese käes tunde veetes valida õige kaitsefaktor. „Kaitsefaktor ei ole seotud kuidagi sellega, kas päike hakkab peale või mitte. Faktor näitab kaitseaja pikkust. Nii näiteks korrutad SPF 10 kümne minutiga ja saad kaitseaja 100 minutit ehk 1,5h. Kui aga kaitse on suurem ja kaitseaeg ka pikem, siis golfi mängimise ajal oleks vaja iga 80 minuti järel vähemalt näokreemi kaitset värskendada“.

COOLA Classic Face SPF30

Päikesekreem on loodud igale nahatüübile, sisaldades üle 70% sertifitseeritud orgaanilisi nahahoolduskomponente ja rikkalikult antioksüdante, oomega-3,6,9, B1,2,3-, C ja E-vitamiine.

Huultele sobib balsam

Huulte puhul on oluline lisaniisutus põhjusel, et huultes pole higinäärmeid ega poore, seega on vaja kihti, mis niiskuse lukustab ega lase väliskeskkonnal kaitsvalt nahakihti lõhkuda ja kuivatada. Seega SPF huulebalsam peaks olema igal golfimängijal taskus. Seda tuleks kanda huultele 15 minutit enne päikese kätte minemist.

Eestlased ei ole päikesekreemide valikul väga teadlikud

Paljud eestlased arvavad tihti, et pannes SPF 6 kaks korda peale, kui veedab päeva rannas ja imestavad, miks nahk kuivab, päevitus ei püsi või ära põleb. „Esiteks ei jagu SPF 6 kaitsvatest osakestest terveks päevaks vaid ainult tunniks ajaks ja seda peaks iga tunni tagant värskendama. Samuti kardab eestlane võtta tugevat faktorit kuna arvab et siis nahk ei päevitu. Tegelikult tekib nahas pigment faktorist olenemata,“ selgitab Birgit Puusepp ja toob COOLA toodete eelisena välja selle, et nad on mõttelt rohelised, kuid samas luksuslikud! „Neis on üle 70% sertifitseeritud orgaanilisi nahahoolduskomponente ehk siis koostisosad on saadud looduslikust allikast, mis on kontrollitud taludest. See on täna turul haruldane. Lisaks on nende eesmärk võtta päikesekaitse faktorid taimedest nagu näiteks vaarikas. Samuti sobib sari ka tundlikumale nahale ja kõikidest kreemidest on ka lõhnata versioonid, et rõhuda just naturaalsusele“.

Lennukisse on väga mugav kaasa võtta väike sprei, mida on hea ka golfirajal kaasas kanda.

Brändi eesmärk on hankida koostisosad võimalikult tootmise lähedalt ja investeerida transpordile kuluv raha pigem tehnoloogiasse ja jätkusuutlikusse mõttelaadi. Eestis on COOLA olnud tänaseks juba kaks aastat ja oma orgaanilise lähenemise poolest ainulaadne.

Golfimängijale on sobivaim SPORT sari

„Golfiga läheb spordi sari rohkem kokku, kuna sportides me higistame ja seepärast peab toode olema piisavalt kontaktivõimeline nahaga, aga laskma samas nahal ka hingata. Kuna higistades kaotab nahk rohkem mineraale, siis on vaja neid ka suuremas koguses tagasi anda, et naha parim võimalik ainevahetus säiliks. Niisamuti on vaja anda nahale ekstra niisutust.

COOLA tooted on saadaval Tallinna ja Tartu Kaubamajas, suvehooajal I.L.U. ilupoodides, lisaks Rocca, Kristiine ja Tasku D päikepäevituskeskuses ning kivilaine.ee, skinowner.com ning teistes hästi varustades e-poodides.

Ja golfihooajal muidugi Jõelähtme golfikeskuses millele lisaks loodetakse juba tehtud kokkulepete alusel sel hooajal teisigi golfiväljakuid varustada.

COOLA kreemid

Veebruaris Dubaisse minnes võtsin kaasa COOLA päikesekaitse kreemid. Alguses tundus, et SPF 30 on ikka liiga palju, sest oli ju alles veebruar ja õues tavaline meie suvi. Aga kuna lubasin kasutada, siis seda ka tegin.
Peale paari päeva oli selge, et see oli igati õige otsus. Sõbrannad, kelle näod päikesest punetasid, hakkasid ka seda minult küsima, kõlab nagu reklaam, aga on tõesti tõsi!
COOLA toodetest oli väga mugav golfirajal kasutada just spreid, peale päikesekaitse omaduste, mõjus see värskendavalt ja nahk ei kuivanud.

Huuled kuivavad mängides tihti kõigil ja päikesekaitsega huulepulk on igati mõistlik kaasas kanda ka muul ajal.
Just sellised väikesed spordisõbrale vajalikud nüansid, nagu sprei ja keeratava korgiga huulepulk, mis kotis laiali ei lähe, annab nendele toodetele lisaväärtust ja kasutusmugavust.
Ja tõdesime huvitavat fakti, et SPF 30 ei takistanud päevituse saamist. See võttis ehk pisut kauem aega, nahk sai rahulikult kohaneda, kuid samas päevitunud jume püsis pikemalt.

Pille Teearu

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 1/2019 numbris.

Autor: Ene Veiksaar

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga