TÄISPIKK LUGU! Mis on LPG ehk vaakummassaaž?

„Olen vägagi veendunud, et igapäevane liikumine on meile hädavajalik, regulaarne treenimine ja tervislik toitumine väga olulised. Kuid vahel sellest ei piisa – olgu siis tegu järjekindla tselluliidiga, jonnakate rasvapadjakestega puusadel või lõtvunud nahaga kõhul. Just seetõttu sai loodud Sinusalong.ee – et pakkuda terviklahendust kiire elutempoga inimesele,“ ütleb Janika Koch-Mäe, kelle salong pakub hetkel Supervormipakette, mis sisaldavad kehahooldust, treeningut ja toitumisnõustamist.

LPG-massaaž ja -meetodid on kasutusel 1986. aastast ja nime saanud meetodi leiutaja, Prantsuse inseneri Louis-Paul Guitay eesnimetähtedest. Algselt oli LPG-tselluliidimassaaž mõeldud kasutamiseks taastusraviks, hiljem levis meetod ilusalongidesse. LPG-tselluliidimassaaži teostatakse LPG-aparaadiga läbi spetsiaalse kostüümi. LPG-seadme otsikud ja vaakumi tugevus valitakse vastavalt massaaži eesmärgile.

Protseduur kestab 40 minutit, hooldust tehakse läbi spetsiaalse kostüümi vastavalt kliendi soovidele: millised probleemsed piirkonnad on ja millised on täpsemad eesmärgid. Soovitatav on kaks-kolm protseduuri nädalas. Esimesi tulemusi on näha juba paari korraga, kuid kindlate tulemuste saavutamiseks soovitab Koch-Mäe 10 korra paketti. Parim tulemus on olnud peale 10 korra kuuri reieümbermõõdust 5 sentimeetrit siledam ja pringim nahk.

Põhiliselt teatakse LPG-hooldust kui tselluliidivastast imerelva ja tõsi ta on – LPG stimuleerib probleemseid piirkondi mehaaniliselt, mis elavdab pindmist vereringet, lümfi ringet ning stimuleerib lipolüüsi ja ainevahetust. LPGravimassaažiga väheneb oluliselt tselluliit, paraneb naha ja kudede elastsus ning intensiivistub jääkainete eemaldamine kehast.

Kollageeni ja elastiini tootmist parandades ning seeläbi naharakkude uuenemist stimuleerides on LPG-protseduuridest suur kasu lõtvunud naha puhul näiteks peale suurt kaalulangust või lapsesaamist.

„LPG-ravihooldus on äärmiselt kehasõbralik ja leebe viis erinevate vaevuste leevendamiseks. LPG-protseduur on nagu massaaž: lõõgastav, toniseeriv ja mõnus ning kui tulemuseks on ka pringim nahk ja siledamad reied, siis tundub see protseduur nagu iga naise unistus,“ arvab Koch- Mäe ja lisab, et regulaarne treening ja liikumine ning tervislik toitumine ja piisav vedelikutarbimine on kindlasti abiks.

LPG-ravihooldus on äärmiselt kehasõbralik ja leebe viis erinevate vaevuste leevendamiseks.

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 4/2018 numbris.

Autor: Inna Sööt

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga