TÄISPIKK LUGU! MER – sidekudesid ning närvisüsteemi vabastav massaaž

Foto: Pixabay

MER tähendab lihas-sidekoe energeetilist vabastamist ja tuleneb õigupoolest ingliskeelsest terminist myofacial energetic release. Oma aeglases mediteerivuses kujutab MER endast sügavat ja tugevat kehatööd, mis vabastab kehasse kinnistunud asendimustreid ning lukustunud emotsioone.

MER kombineerib omavahel liigespingete vabastamise ja energia tasakaalustamise ning süvalihaste- ja sidekoemassaaži. Seejuures moodustavadki teraapia ideoloogilise tuuma just teadlikkus, kaastunne ja meditatiivsus. Sügavalt lõdvestav ja teraapiline MER-kehatöö aitab taastada füüsise ja meele tasakaalu, parandada rühti ning lahustada psüühikasse juurdunud kinnihoidmismustreid, mis tekitavad lisaks pingetele kehas ka valu. Massaaž toob suuremat selgust, vähendab stressi, suurendab liigeste liikuvust ja parandab nii vereringet, keha energiavoolu kui ka unekvaliteeti.

MER kombineerib omavahel liigespingete vabastamise ja energia tasakaalustamise ning süvalihaste- ja sidekoemassaaži.

MER pakub eri kehapiirkondadele eri seansse. Nii on loodud seansid kaela- ja seljapiirkonnale; selja-, jalgade-, põlvede- ja vaagnapiirkonnale; näole ja peale, õlgadele ja kätele ning rinnakule ja kõhupiirkonnale – seda kõike olenevalt probleemist, mis inimest vaevab. Soovitav on kehatööd tarbida kuurina – olgu siis korra nädalas, korra kuus või ülenädalati neli korda. Kuuriteraapia annab üksikseansiga võrreldes sügavamad tulemused ning aitab saavutatut kinnistada.

Täpne kordade arv sõltub aga juba konkreetsest inimesest ja tema tervisest ning siin on ka rida vastunäidustusi, näiteks song, diskiprobleemid, rohkem kui 6-nädalane rasedus, osteoporoos, tugevad veenilaiendid, vanus alla 15 aasta, südamestimulaator, reuma, skisofreenia või muud vaimsed häired, mao- ja soolestikuhaavandid ning vähem kui pool aastat tagasi toimunud operatsioon.

Terapeut Tiit Trofimov:

„Sageli ei saa me ise arugi, kui pinges ja spasme täis meie keha on. Elame, tormame, ruttame ja upume töösse. Tunneme end justkui hästi, aga lihastes, närvides, kõõlustes, sidemetes ja sidekoes on pinged sees. Neid tuleb vabastada õige tehnikaga, sest muidu pole massaažist kasu. Olen saanud sidekudet vabastava Osho energeetilise MER-massaaži sertifikaadi ning see on hea viis, kuidas pingetest vabaneda.“

See on hea viis, kuidas pingetest vabaneda.

Terapeut Piret Kokk:

„MER ei olegi pelgalt massaaž vaid kehatöö, mis toimib peale füüsilise keha erinevatel tasanditel – ka emotsionaalselt ja vaimselt tasakaalustavana. Kui olla harjunud klassikalise massaažiga, siis MER on sellest üsna erinev – see on aeglane, sügav ja väga vabastav. Tohutu erinevuse massaažikogemusele annab terapeudi täielik kohalolu ja pühendumine. Seetõttu ei tormata ühe tunni jooksul üle keha, vaid seanss on aeglane ja meditatiivne ning kestab harjumuspärasest kauem – kaks tundi. Massaažilaual olles tekib lõdvestunud seisund, milles sageli ajataju kaob ja see kaks tundi lendab kiiresti. Armastan MER-massaaži väga ka ise saada ja pean seda väga tõhusaks.“

MER ei olegi pelgalt massaaž vaid kehatöö, mis toimib peale füüsilise keha erinevatel tasanditel – ka emotsionaalselt ja vaimselt tasakaalustavana.

Klient Marii Pregel:

„Massaažilaualt maha astudes oli omajagu tegemist enda kokkulappimisega, et maise päevaga edasi minna. Alles mõne aja pärast sain aru, mida paari tunni jooksul kogenud olin. Mingit ajaliselt märkimisväärset osa ma otseselt justkui ei mäletakski – viibisin omal moel kuskil teises pehmelt kantud aegruumis. Minus on nüüd, pärast MER-i, mingi ärksus. Kehahoiak, rüht ja liikumine on orgaanilisem. Magan üle mitme kuu nagu armastusest hoitud laps, mis on mu jaoks hindamatu väärtusega kingitus. See polegi kirjeldatav ainult kui MER-massaaži kogemus, vaid pigem kui füüsiline, emotsionaalne, energeetiline ja hingeline eneseavardumiskogemus.“

Magan üle mitme kuu nagu armastusest hoitud laps, mis on mu jaoks hindamatu väärtusega kingitus.

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 1/2018 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga