TÄISPIKK LUGU! Mailys Luigend: golf on spordiala, mida mängides ununevad argimured

Mailys Luigend sai tänavu fit model’i Euroopa meistrivõistlustel +168-sentimeetriste naiste kategoorias 4. koha. Kümmekond aastat tagasi osales ta missivõistlustel, viimati 2012. aastal, kui Miss Pearl of Europe’ilt tuli 2. koht. Lisaks golfile on tema hobideks fitness, ujumine ja rulluisutamine.

Mailys, kuidas golf teie ellu jõudis?

Läbi minu elukaaslase, kes tihti rääkis, et võiksin samuti green card’i ära teha. Tegin 2013. aastal Rein Auväärti käe all. Arvasin, et golf on igav ja pigem vanematele inimestele, kes võib-olla nii aktiivsed pole, kuid kui olin mõnda aega mänginud, sain aru, kui põnev see spordiala tegelikult on. Viimastel aastatel on minu golfitreeneriks Priit Jalasto.

Mis on teie HCP?

Kuna ma ühegi konkreetse klubi liige pole, siis minu HCP üle arvestust ei peeta. Mängitud tulemuste põhjal on umbes 36.

Millistel väljakutel Eestis mängite?

Peamiselt Estonian Golf & Country Clubi radadel, kuna need on kodule lähimad, aga olen mänginud ka teistel Eesti väljakutel.

Mis teid golfi juures enim võlub?

See, et saan piisava treeningkoormuse ja golfi mängides pole ühtegi teist mõtet peas. Lisaks on golf hästi vaimne spordiala ehk peab tihti võistlema rohkem enda kui paarilisega. Selle all mõtlen just enda emotsioonide kontrollimist. Üldjuhul saan mina oma emotsioonidega hästi hakkama.

Kui tihti jõuate golfiväljakule?

Sel hooajal olen vähem mänginud, kuna eelmisel aastal vigastasin jälle rannet ja sellest tulenevalt tegin pikema pausi.

Mida golf teile õpetanud on?

Eelkõige enesedistsipliini ja mõtete väljalülitamist, mida muidu ei suuda võib-olla nii hästi teha.

Käisite Tais mängimas. Mille poolest sealne väljak meelde jäi?

See oli minu esimene kord mängida välismaal. Täpsemalt siis Le Meridien Suvarnabhumis. Meelde jäi kindlasti väga ilus ja hooldatud väljak ning faasanid väljaku ääres jalutamas. Hirmus on aga tagantjärele mõelda, et puude alt pimedas palli otsides oleksin võinud kohata ka mürgist madu. Olen hiljem kuulnud lugusid, kui halvasti võib rajalt välja löödud palli otsimine lõppeda.

Millisel väljakul tahaksite kindlasti kunagi mängida?

Kindlasti meeldiks mulle mängida Heritage Golf Clubis, mis asub maalilisel Mauritiusel mägede ja mere vahel. Väljakult avaneb suurepärane vaade laguunile ja Blacki jõe kuristiku looduskaitseala küngastele. Heritage Golf Club tunnistati hiljuti Aafrika kümne parima golfiväljaku hulka. Sellel erakordsel golfiväljakul saavad mängida kõik green card’iga golfarid ehk sellel rajal mängimiseks pole HCP oluline.

Autor: ajakiri Golf

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 3/2019 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga