LPG kasutamisel meditsiinis leiti, et sellel massaažil on positiivne lisatoime, inimeste nahk muutus siledaks, ja peagi võeti see kasutusele ka ilumaailmas,“ ütleb SinuSalongi personaaltreener Janika Koch-Mäe, kes soovitab seda teha just kevade hakul.
Mis hetkel jõuab naine soovini kasutada ilusama keha saamiseks masinate, mitmesuguste protseduuride abi?
Ma arvan, et siis kui tundub, et trenni tegemisest ja tervislikult toitumisest ei piisa, midagi ei muutu või ei muutu piisavalt kiiresti. Näiteks kui oled saanud lapse ja sul on palju lõtvunud nahka või on sulle looduse poolt antud häirivalt palju tselluliiti. Need probleemid ei pruugigi ainult trenni ja toitumisega laheneda. Trenn ei võta lõtvunud nahka ära. Kuna SinuSalong asub spordiklubiga sama katuse all, jõuavad meile ka sportlikud inimesed üsna tihti, eriti vastu kevadet.
Mis on kõige levinum probleem, millega teie juurde tullakse?
Kõige levinum probleem on ikkagi tselluliit. Kasutamegi selle silumiseks LPG-massaaži. Selle põhiline toime on suunatud tselluliidile, kuid toimeid on veel. Teine levinum häda ongi sünnituse järel rippuv nahk kõhul. Teed trenni küll ja oled sale, aga kõht ei taha tagasi minna.
Mis on tselluliit ja kuidas sellega hakkama saada?
Tselluliit on põhimõtteliselt rasvkude, mis näeb naha all välja krobeline nagu apelsinikoor. Selle vähendamiseks ongi vaja mehaanilist survet, lisasekkumist, sest tselluliit ei pruugi reageerida tervislikule toitumisele ja liikumisele. Ma näen meie majas väga sportlikke inimesi, kelle reite peal püsib jonnakalt tselluliit. LPG-massaaž on neile abiks probleemiga võitlemisel.
Kui minna ajas tagasi, siis oli LGP algselt taastusravi osa, tänaseks on see liikunud ka ilumaailma.
See on tegelikult üsna tavaline, LPG ei ole ainus algselt meditsiiniline seade, mis on leidnud kasutust ilumaailmas. LPG kasutamisel meditsiinis leiti, et sellel massaažil on positiivne lisatoime, inimeste nahk muutus siledaks. See oli just see, mida paljud naised vajavad välimuse parandamiseks.
Milline näeb see protseduur välja? Milleks peab olema valmis ja palju seda peaks tegema?
Protseduur kestab ligikaudu nelikümmend minutit ja näeb üsna lihtne välja. Klient tõmbab endale selga spetsiaalse kostüümi ja LPG-seadme otsikuga tõmmatakse mööda nahka. Nendes piirkondades, kus on probleem, töödeldakse nahka pikemalt. Muidugi ühest korrast ei piisa, võiks võtta täiskuuri kümme korda. Selle järel näeb kindlasti erinevust, head tulemust, nii et võib soojade ilmadega rahumeeli lühema seelikuga käia. Kui käia massaažis kahel korral nädalas, on veidi rohkem kui kuu aja pärast tulemused käes.
Kas selle juurde peaks käima ikkagi ka tervislik toit ja trennis käimine?
Kindlasti võiks kasutada kõike koos. Ma ise olen personaaltreener ja soovitan iga päev piisavalt liikuda, juua vett, süüa tervislikult ja kui siis teha ka lisaks iluprotseduurid – voila! Nii see ei käi, et annan kogu vastutuse naha trimmimise eest masinale, tuleb ikkagi ise ka vaeva näha.
*Artikkel ilmus ajakirja Golf 1/2019 numbris.
Autor: Monika Kuzmina
Golfiportaal on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.