TÄISPIKK LUGU! Kuidas parandada keskendumist? Terapeut annab nõu

Terapeut, harfimängija, qigong’i (hiina tervisevõimlemise) treener Kreet Rosin-Pindmaa on mitme raamatu autor ja vaimsete praktikate õpetaja, kes aitab tõhusate teraapiameetodite abil inimestel toime tulla elu erinevate õppetundidega. Terapeut jagab golfimängijatele nõu, kuidas parandada keskendumist.

HARJUTUS: KESKENDUMISE PARANDAMINE 7 HINGETÕMBE ABIL

  1. Istu või seisa mugavalt. Soovi korral võid silmad sulgeda.
  2. Vii kogu oma tähelepanu hingamise jälgimisele. Hinga sügavalt sisse ja rahulikult välja samal ajal endamisi aeglaselt (justnagu veidi venitades) korrates (üks, üks, üks …). Hinga teist korda sügavalt sisse ja rahulikult välja samal ajal endamisi aeglaselt korrates (kaks, kaks, kaks …). Hinga kolmandat korda sügavalt sisse ja rahulikult välja samal ajal endamisi aeglaselt korrates (kolm, kolm, kolm …). Hinga neljandat korda sügavalt sisse ja rahulikult välja samal ajal endamisi aeglaselt korrates (neli, neli, neli …). Hinga viiendat korda sügavalt sisse ja rahulikult välja samal ajal endamisi korrates (viis, viis, viis …). Hinga kuuendat korda sügavalt sisse ja rahulikult välja samal ajal endamisi aeglaselt korrates (kuus, kuus, kuus …). Hinga seitsmendat korda sügavalt sisse ja rahulikult välja samal ajal endamisi aeglaselt korrates (seitse, seitse, seitse …).
  3. Kui suutsid keskenduda seitsme sisse- ja väljahingamise ajal üksnes hingetõmmetele, siis oled teinud suurepärase soorituse. Kui aga lasid sel ajal end eksitada kasvõi ühestainsast mõttest, mis ei olnud seotud hindamise jälgimisega, siis alusta uuesti algusest. On loomulik, kui sa alguses ei jõua kolmandatki hingetõmmet teha ilma tähelepanu hajutava mõtteta. Ole mureta, harjutades jõuad peagi seitsme segamatu hingetõmbeni.

Tekst: Kreet Rosin-Pindmaa, ajakiri Golf 

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 3/2020 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga