TÄISPIKK LUGU! Kuidas golfiettevõtted aitasid koroonakriisi leevendada

Kevadine koroonakriis oli keeruline kõigile, kuid see näitas ka väga ilmekalt, kuidas paljud ulatasid oma abikäe. Eriti silmapaistvad olid selles golfiettevõtted, mis kogusid koroonakriisi leevendamiseks suuri summasid.

Meiomi Wines veinikampaania. Et toetada heategevusühinguid, võttis Ryan Palmer kampa Meiomi Winesiga ning koos loodi kampaania #MeiomiPinotPuttOff, kus Meiomi annetas viis dollarit iga putti eest, mis tehti, ühes käes veiniklaas. Kokku koguti 50 000 dollarit ning lisaks 100 000 dollarit annetas Meiomi niisama.

Linksouli “Flatten the Curve” T-särk. Linksoul tõi välja piiratud koguse t-särke, millega koguti kokku 140 000 dollarit.

Southern Tide meditsiinitöötajate ja kangelaste kollektsioon. Southern Tide lõi T-särkide, pusade ja nokamütside kollektsiooni, millega anti au meditsiinitöötajatele. Kõik tulud läksid South Carolina haiglaühingu toetamiseks.

Seamus Golf, kes on tuntud golfikottide tootmise poolest, pani oma õmblusmasinad tööle muul eesmärgil. Seamuse tiim annetas iga maskipaki ostu eest ühe paki eesliinitöötajatele.

Firma Rhoback lõi aga “Võidu maski” – mittekirurgilise puuvillast kiiresti kuivava maski. Esimene sats saadeti meditsiinitöötajatele.

Keskkonnasõbralik golfisokifirma IS Golf lõi kampa näitleja Kunal Nayyariga ning ostis ja jagas laili 1000 N95 meditsiinilist maski väikestele kohalikele ettevõtetele, kes neid enim vajavad.

Staight Down tootis samuti maske ja meditsiinirõivastust kohalikele meditsiini- ja kiirabitöötajatele. Firma tootis 72 000 maski ja 56 000 rõivatust Californias. “Meid on aastaid toetatud ja oli tore midagi vastu pakkuda,” ütles Staight Downi juht Mike Rowley.

Carl’s Golfland võitles koroonaviiruse pandeemia vastu, tuues turule särgid kirjaga #ShankThisVirus. Zurich kindlustusfirma kes on peamine sponsor Zurich Classic of New Orleans golfiturniiril annetas 1,5 miljonit dollarit lasteheategevusele Fore!Kids Foundation.

Golfarid Rory Mcllroy, Dustin Johnson ja Rickie Fowler osalesid heategevuslikul golfimängul, kus toetati 3 miljoni dollariga Ameerika medõdede fondi ja CDC fondi.

Ka Eesti kohalikud golfarid on toetanud neid, kes seda vajavad. Golfi&Corny tellimismängu võitja kinkis lisaks oma võidule Cornysid näksimiseks ka Rae golfi lastele, kes pärast pikka isolatsiooniperioodi hea meelega golfiväljakule ilusat suve nautima lähevad.

Golfi toimetus aga saatis koos heade uudiste portaali toimetusega GoodNews Kuressaare haiglas ööd ja päevad koroonaviirusega võidelnud meditsiinitöötajatele toetuse avaldamiseks 400 valget T-särki sõnumiga “Sa ei ole üksi”.

Eriti suure kummarduse peaksime aga koos tegema Saare Golfile!

Saare Golf kinkis Kuressaare Haigla 400 meditsiinitöötajale aastased mänguõigused

Saaremaa oli võitluses koroonakriisiga erakordselt tubli, seda suuresti tänu arstide heale tööle. Tänutäheks ning tunnustamiseks kinkis Saare Golf heategevuslikul eesmärgil 400 meditsiinitöötajale aastase mänguõiguse Saaremaa Golf & Country Club liikmetena. Kuna golfiväljak on haigla taga, on seal ka hea lähedal käia tuulutamas keha ja vaimu. “Golfipalavik on hea “viirus”, mis hoiab meid tervena – värskes õhus saab liikuda ja sellest stressist välja tulla,” kommenteeris Saaremaa Golfi esindaja Rein Raudsepp, kes teab omast kogemusest haiglas käies, kui raske oli maski kanda ka lühiksest aega. “Parem käime paar tundi golfiväljakul, siis jaksame jälle edasi minna.”

Kuressaare haigla juhatuse liige Mart Kõlli sõnas, et Kuressaare Haigla on kogu koroonakriisi vältel tajunud kogukonna toetust ning saanud innustust headest sõnadest ja tegudest. “Meie töötajad ja juhtkond on tänulik Saare Golfi meeskonnale, kes pakkusid omalt poolt kõigile haigla töötajatele võimalust oma mõtteid haiglatöölt eemale tuua ning katsetada oma oskusi spordialal, mis on paljude jaoks kindlasti uus väljakutse,” tänab Kõlli. “Kuressaare Haigla on tervikuna võtnud eesmärgiks olla pigem tervise- kui haigemaja ning Saare Golf annab meie tublidele töötajatele võimaluse ka ise rohkem värskes õhus liikuda, uusi oskusi omandada ning omakeskis tööväliselt suhelda. Suur tänu teile.”

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 2/2020 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga