TÄISPIKK LUGU! Kui andestad, andesta päriselt

Kui Brandon Baysil diagnoositi korvpallisuurune kasvaja emakas, sai alguse tema võimas hingeotsingurännak.

Naine oli otsustanud terveneda loomulikul teel – ta ei võtnud rohtu ega läinud lõikusele, ent kuus ja pool nädalat hiljem leiti, et kasvaja on kadunud. Omaenese meelekeha tarkusest avastas Brandon vahendid, millega saavutada otsene ligipääs hingele – nagu tingimusteta armastus, piiritu rahu, elav kohalolek enda sees –, ning leidis tervenemise revolutsioonilise paradigma. Kümned tuhanded inimesed üle kogu maailma on sellest ajast saadik kasutanud Brandoni loodud rännakutööd, et äratada oma vägi ning vabaneda eluaegsetest emotsionaalsetest takistustest ja füüsilistest haigustest. 24.-25. oktoobril toimub rännaku intensiivseminar veebis Brandon Baysiga, kus saavad osaleda ka eestlased. Siin on vaimsest tervisest hoolivatele lugejatele mõningad head Brandoni soovitused ja tehnikad.

Võtke aega maha – vähemalt vahetevahel. Ärge mõelge minevikule ega tulevikule ja lõpetage mingiks ajavahemikuks igasugune tegevus. Lõpetage nende harjumuspäraste lugude jutustamine iseendale. Olge vaikselt praeguses ajahetkes ja ärge tehke mitte midagi, pole vaja ühtegi rolli mängida, mitte midagi saavutada. Püsige avatuna elule kõigis selle avaldumisvormides ja lihtsalt olge nii.

Avanege. Istuge ja sulgege silmad. Lõdvestuge pealaest jalatallani. Lubage oma meeltel, kehal ja kogu olemusel lõdvestuda ning avaneda.

Tundke. Laske oma emotsioonidel pinnale kerkida, tundke neid täiel määral ja seejärel laske neil loomulikult lahtuda. See ei tähenda katarsist või emotsioonide väljaelamist. See on lihtne palve aegajalt võtta need vastu vaikuses, olla nendega, tunda neid täiel määral.

Valage välja. Olge valmis kõva häälega välja ütlema, nii et teie enda kõrvad saavad kuulda kõikidest nendest vanadest valudest, mida olete eneses hoidnud. Laske endal välja rääkida kõik aastate jooksul keharakkudesse kogunenud valud ja haigetsaamised. Parim koht selleks on tõenäoliselt rännakuteraapia lõkke ääres, kus saab aset leida tervendav vestlus; või leidke endale mõni vaikne koht ja rääkige kasvõi seinale.

Andestage. Nii endale kui ka teistele andestamine on kõige võimsam asi. Andestamine ei tähenda, et kiidame heaks või nõustume teiste inimeste kõikide tegudega, see ei tähenda, et laseme end kuritarvitada. Kui andestame päriselt, siis laseme lahti, oleme sügavas rahus ja enesekindlad. Nagu Nelson Mandela on öelnud: „Kedagi vihata on sama hea, kui juua ise mürki ja loota, et vaenlane sellest ära sureb.” Andestage alati, kui see vähegi võimalik on, et teie viha saaks lahtuda ning et asemele tuleks rahu.

Tekst: Brandon Bays

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 3/2020 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga