TÄISPIKK LUGU! Kevad tuleb ka järgmisel aastal: kriisis räsida saanud golfiklubid ootavad ikka golfareid

2020. aasta oli uus olukord paljudele ettevõtetele. Kuidas aga said hakkama koroonakriisiga Eesti golfiklubid? Uurisime White Beach Golfist, kuidas nad kriisiga hakkama said ja mida toob tulevik.

Koroonakriis mõjus raskelt

White Beach Developmenti juhatuse liige Vahur Tamm sõnab, et koroonakriis mõjutas WBG väljakut väga tugevalt, kuna nende peamine müügitulu kevadperioodil on tulnud Soome golfituristidelt. “Aprilli müügitulu oli meil 90% väiksem võrreldes 2019. aasta sama perioodiga, mais 70% ja juunis 35% väiksem,” toob ta välja. Kevadine koroonakriis tõi numbrites kokku 160 000 eurot väiksema müügitulu. “Seda tagasi teenida sel hooajal on võimatu,” tõdeb ta. “Samas olid ka kulud väiksemad ja suur abi oli riigipoolsest palgatoetusest, seega kogu ettevõtte tulem päris nii negatiivne hetkel ei ole.”

Vahur Tamm
Foto: Sigrid Absalon

Golf oli üks väheseid spordialasid, mida eriolukorra ajal harrastada võis

Mis puutub muutustesse, siis sel hooajal on  Vahur Tamme sõnul oluliselt suurenenud hooajapiletiomanike arv ja mänguõiguse ostnud eestlaste mänguringide arv. “See on ka suht loomulik, kuna golf oli üks väheseid spordialasid, mida sai harrastada eriolukorra ajal,” räägib ta.

Juuni keskel piir Soomega avanes ja tänu sellele olid juuli ja august juba täiesti võrreldavad eelmiste aastatega mänguringide arvu poolest. Sügiskuud tõotavad tulla aga taas oluliselt nõrgemad, kuna COVID-19 teine laine on Eestis kohal ja välisturistid kardavad taas Eestisse tulla. “Meil oli sügiseks hästi palju grupibroneeringuid, kuid kahjuks on tänaseks suurem osa neist tühistatud. Kuigi nakatunuid Pärnumaal on (intevjuuseisuga) õnneks väga vähe, tehakse reisiotsused siiski kogu Eesti numbrite alusel ja selle tulemusel võib juba täna öelda, et kogu turismisektoris tuleb sügishooajal taas suur langus,” ütleb Tamm. “Küll võib aga täiesti kindel olla selles, et kevad saabub ka järgmisel aastal ja White Beach Golf on oma tuntud headuses valmis kõiki golfimängijaid vastu võtma.”

Kevad saabub ka järgmisel aastal ja White Beach Golf on oma tuntud headuses valmis kõiki golfimängijaid vastu võtma.

Klubiga on liitunud palju golfihuvilisi lapsi

Valgeranna Golfiklubi president Peeter Prisk sõnab, et 2020. aastal on klubiga liitunud viimaste aastatega võrreldavas mahus uusi liikmeid. Hetkel on klubis 237 liiget. Tema sõnul on olnud erinevatel põhjustel ka lahkujaid, aga kokkuvõttes on liikmeskond siiski suurenenud. “Algkursustel osalenutega arvestades on potentsiaal, et liikmete arv veel sellel aastal suureneb,” usub ta.

Peeter Priski sõnul on klubisse lisandunud mitmeid väga noori golfihuvilisi lapsi. “Eriti tubli on olnud lastega tegelenud Laura-Liisa Lilleleht, kelle ümber on koondunud vahvate laste ja nende arengusse panustavate vanemate grupp,” toob ta välja. “Klubil on noorte üle väga hea meel. Kindlasti soovitame vanematele tuua laps varakult golfitrenni, sest see on fantastiline sõpruskond ja tervislik hobi kogu eluks.”

Tekst: Liina Kumm ja Merje Miller

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 3/2020 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga