TÄISPIKK LUGU! Kärg puhkemaja: ela ja puhka kooskõlas loodusega

Tänapäeval tahab aina enam inimesi lõõgastuda just looduses, nautida kaunist loodust ning loomulikku keskkonda, kus pole häirivaid elemente. Kiire ja tegus elu lausa nõuab, et kodus, suvilas või puhkekodus puhkaksid nii silmad kui ka meel. Kärg puhkemajal pole piire – see sobib nii linna kui maale, koduhoovi, metsaserve kui ka järvekaldale. See sobib nii enda koduhoovi kui ka lõõgastava puhkeküla loomiseks.

Kärjes on hea õhkkond ja uni magus nagu mesi

Kärg võib olla kas unistuste magamistuba, suurepärane saun, kus pärast väsitavat töönädalat leili visata või hoopis vaikne kontor, kus looduses rahulikus atmosfääris tööd teha või isiklik helistuudio.

Kõige esimene Kärg läks aga hoopiski naaberriiki Põhja-Soome kliendile, keda vaevasid just unemured. Nüüd seisab majake metsas ning tellija käib seal võimalikult tihti nädalavahetusel puhkamas – tema sõnul on Kärjes tõesti uni magusam kui mesi.

Looduslikust ehitusmaterjalist parema ja tervislikuma keskkonna heaks

Kärg on oma omadustelt naturaalne ning sellega soovitakse luua inimestele parem ja tervislikum elukeskkond, kus on mõnus elada, olla ja puhata. Peamised materjalid, millest Kärg ehitatud on, on puit, põhuplaat ja tselluvill. Põhuplaadi idee tuli Kärje loojal Germo Karrol USAst, kus ta selle loodusliku ehituses kasutatava plaatmaterjaliga esmakordselt kokku puutus ning tõi selle ka Eesti turule, kus kvaliteetseid ning naturaalseid materjale väga hinnatakse. Põhuplaat oma naturaalsuses teeb silmad ette paljudele teistele ehitusmaterjalidele – see nimelt hoiab suurepäraselt sooja, et hoones oleks stabiilne temperatuur, mis liialt ei kõiguks, see toimib ka tuuletõkke ja ennastkandva seinakonstruktsioonina, on hea müratakistusega ning tagab ruumis stabiilse õhuniiskuse. Põhuplaat on ideaalne allergikutele ja on ökoloogiline, seda on kerge saagida ja paigaldada ning hoiab kokku mitu tööetappi, olles koheselt kandev seinakonstruktsioon, heliisaloatsioon, kiiresti ja kvaliteetselt viimistletav tasapind.

Sellest sündis ka idee luua elamispinnad, mis on kompaktsed ning tervislikud.

Kärjekujulised kuusnurksed majad loodi aga koostöös ehitusinseneri ja arhitektiga, et lisaks looduslikule sisule puhkaks ka silm ning puhkemaja oleks praktiline, täites kõik vajadused.

Mine või metsa elama

Ja kärg ei ole kõigest puhkemajake, vaid täiesti toimiv off-the-grid majake, milles võib uhkes üksinduses aastaringselt elada kasvõi keset metsa. Katusele saab panna päikesepaneelid, kust saab kogu vajaliku energia, elektrit saab USB laadimispesadest ning 220V pistikupesadest. Muidugi on ka mugavad lahendused pesemiseks ning tualetivõimalus. Kärg püsib suvel meeldivalt jahe ning talvel soe. Moodsalt minimalistlik elamine peidab endas palju nutikaid panipaigalahendusi.

Kärjes on hea olla!

Kõlab hästi, kas pole? Kärje mõnusast keskkonnast võib osa saada näiteks Voose päikesekodus, kus on Kõrvemaa ürgsete metsa ja rabade vahel maailma esimene Kärjeküla. Kärjed võib leida ka Vango Imedamaalt, Pärnu lähistelt, kus Kärjes puhates saab metsas kõrvade ja südamega puude melu nautida

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 2/2020 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga