TÄISPIKK LUGU! Golfiklubi – oaas, kus uueneb kõik muu! Miks mitte?

Fotod: Jana Solom

Juhtdisainer Karin Alliksaar pani juba varajases nooruses tähele majade eripärasid ning see pani ta fantaasia tööle, nähes vaimusilmas tõeliselt mugavaid kodusid ja töökeskkondasid.

Sellist võimet pidas Karin ise aga iga inimese juures täiesti tavaliseks, kuni leidis, et see anne on siiski vaid vähestele antud. Elutee viiski Karini tööni, kus ta kujundab kaaskodanike kodusid või büroosid kauniks.

Kinnisvara alal on Karin tegutsenud juba üle 15 aasta, maaklerina, arendajana, sisekujundajana, ehitajana. „Suudan valdkonna erinevaid tahke, igat probleemi või küsimust, vaadata erinevast vaatenurgast – selle tulemusel väärtustab kujundusprojekt maksimaalselt antud kinnisvara,“ ütleb ta. Karin möönab, et on läbilõhki tundliku natuuriga ja lausa nii hullult, et kui ta viibib visuaalselt mittemeeldivas keskkonnas, siis tajub iga keharakuga, et mingi värv kriiskab või mingi vorm ahistab.

Ruum peaks vastama külastaja sisemaailmale ja peegeldama tema maitseeelistusi.

Golfi mängima minnes astub golfimängija kõigepealt sisse klubihoonesse. Millist disaini- ja kujundusalast nõu anda klubidele, et lisaks caddiemaster’ite sõbralikule vastuvõtule pakkuda mängijale oodatud tunnet?

Golfimängija peab klubihoonesse sisenedes tundma, et tema vajaduste ja soovidega interjööri valikul on arvestatud; teda võetakse vastu esteetiliselt kaunis ja harmoonilises keskkonnas, mis toetab klubi väärtushinnanguid.

Millised on avalikus ruumis sõbralikuma keskkonna loomiseks lihtsad lahendused?

Positiivseid emotsioone tekitab hoolikalt läbimõeldud ruumikujundus, mis on üheaegselt nii funktsionaalne kui ka hubasust loov. Pehmed tekstiilid, meeldiv värvigamma, elav tuli, soe valgus muudavad ruumi külastajasõbralikuks.

Positiivseid emotsioone tekitab hoolikalt läbimõeldud ruumikujundus, mis
on üheaegselt nii funktsionaalne kui ka hubasust loov.

Milline on ruum, kus inimesed ennast hästi tunnevad?

Kvaliteetsete materjalide ja sisustuselementide hoolikalt valitud kooslus, millesse on lisatud põnevaid, huviäratavaid twist’e, mis paitavad silma ja ergutavad samal ajal külastaja meeli.

Kui teile antaks üks klubihoone ülesandega muuta see golfimängijale kodusemaks, siis millest te alustaksite?

Kõigepealt paneksin ennast golfimängija rolli ning käiksin sammsammu haaval läbi tema tee alates klubihoonesse sisenemisest kuni maitsva lõunasöögi või lõõgastava kokteili nautimiseni välja. Vaataksin, kas sellel teekonnal häirib miskit? Kas on midagi, mida saaksin muuta veel paremaks? Sellest protsessist kooruksidki välja õiged lahendused, mis kutsuvad golfimängija tagasi just sellesse konkreetsesse klubisse, kus teda ootavad kõige meeliköitvamad elamused; oaas, kus ununeb kõik muu, mis välismaailmas toimub.

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 1/2018 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga