TÄISPIKK LUGU! Golfifotograafia: kelmikas golfimäng

KoostööKunstiKool Belbin Eesti asutaja, juhtimis- ning meeskonnatöö treener Mats Soomre on osav käsi ka golfifotograafias. “Golfifotograafia eripära on suuresti selles, et sa oled keset mängu, kus ühest küljest ei tohi mängijaid segada ja teisest küljest pead arvestama, et ei tohi mitte mingil juhul kuskil ette jääda – golfipalli algkiiruseks võib olla enam kui 200 km/h!” toob ta välja.

Uus idee

Mats Soomre on olnud golfifotograaf 14 aastat ja selle aja jooksul ühte koma teist näinud. “Aga mitte kunagi ei tasu öelda, et sa oled kõike juba näinud!” ütleb ta ise.

Kui ta tavaliselt pildistab võistlusi ja poseeritud fotosid teeb harva, siis seekord läks teisiti. “Just uue rakursi leidmine koos uue ideega teeb ikka ja jälle meele rõõmsaks. Just see hetk, kui näed, et tabasid õige momendi!” kommenteerib ta.

Nende piltide idee tuli tal suvisel ajal Niitvälja Nike Noortetuuri pildistades, kui üks noortest otsustas pärast 6. raja avalööki ennast natuke venitada. Kallutas pea selja taha ja pani käed maha. “Mis siin salata, sellisel kujul ei suuda enamik golfimängijaid painduda. Seda hetke ei saanud kasutamata jätta ja küsisin, kas ta saaks sama teha ka golfikepiga. Liz oli hea meelega nõus ja nii tegimegi esimesed proovifotod ning leppisime kokku, et otsime sobiva valgusega õhtuse hetke ja laseme fantaasial lennata,” räägib Mats, kuidas sündis idee fotosid teha.

Inspiratsioonil lasti lennata

Fotod tehti 13. septembril, kui toimus heategevuslik golfivõistlus  Niitvälja  President  Cup,  kus  koguti toetust Carolin Illenzeeri Fondile. “Kohe pärast võistlust läksime õiget valgust otsima, mida seekord jagus kolmveerand tunniks ja sedagi vahelduva eduga. Pilved tulid ja läksid,” räägib fotograaf. “Liziga tulid kaasa tema kolm sõbrannat-trennikaaslast, sest koos on ikkagi lõbusam. Mul oli plaan olemas selles osas, kus ma kindlasti vähemalt ühte fotot soovin. See oli nagu soojendus mõttelennule. Ja siis lasime inspiratsioonil lennata. Jooned, kaared, valgus, taust, poosid, golfipall ja golfikepp ning lipp green’il olevas augus lisaks. Ja muidugi kordusvõtted…” Fotod tegi heaks ja pildistamise kergeks Matsi jaoks Lizi väga leidlik ja mõnus kaasatulek kogu ideega. “Kui sul on modelliga hea kontakt ja ta mõttega kaasa tuleb, muutub foto alati kordades paremaks,” selgitab ta.

Kõige  aeganõudvam  oli  leida  sobib  päev,  kus väljakul ei ole eriti mängijaid, sest teiste segamine pole viisakas, koos sobiva õhtuse valgusega. Mis aga oli kõige keerulisem? “Proovige golfikepiga tabada alla langevat palli. Siis tehke seda jooksu ja hüppe pealt. Head harjutamist!” ütleb fotograaf.

Tekst: Merje Miller

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 3/2020 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga