TÄISPIKK LUGU! Golf koju kätte, minigolf!

Kujutate ette, et pakite tulevikus golfiväljaku kokku ja võtate kaasa? Sinna, kus rohi on rohelisem ja taevas sinisem… Virtuaalreaalsuses on muidugi kõik võimalik. Aga ka meil siin oma pisikeses Eestis on golf võimalik kaasa pakkida. Esialgu küll minigolf. Palusime toimetusega üritusi rätsepatööna kokku paneva ettevõtte Elamusmängud juhil pakkida golf kokku ja tuua meile ülevaatamiseks, kuidas see ikkagi siis käib. Ja nii me kohtusimegi, rahvusraamatukogu taga, meie toimetuse ukse ees asuvas parklas. Pakkisime golfiraja lahti ja mängisime. Golfi.

Seda see siis nüüd tähendabki, et tellin golfi, kuhu soovin, jah?

Minigolf koju kätte tähendab seda, et sul on võimalik mängida golfi 24/7 sulle sobival ajal, sulle sobivas kohas, olgu selleks siis kodu, kontor, mõni seminaripäev, kliendipäev, presentatsioonipäev. Mis iganes asjaliku päev, kus sa tahad endale või oma töötajatele, külalistele pakkuda golfiteemalist ajaviidet ja meelelahutust.

Pakid kokku ja viid, kuhu vaja?

Hetkel on meil 9-rajaline väljak, moodulitest kokkupandav. Igal väljakul on neli moodulit ja mooduleid omavahel kombineerides saab moodustada vähemalt 24 eri mustriga rada. Radadel on sellised põhielemendid nagu labürint, sillad, mäed, nurgad, otserajad. Rada saab kombineerida ka eri raskusastmetega, kergemast raskema poole.

Rada on täielikult ilmastikukindel. Seega vihm jm ilmastikunähtused ei sega mängimist. Ainuke eeltingimus on see, et maapind, kuhu väljak paigaldatakse, oleks ikkagi enam-vähem tasane.

Samas ajakirjas räägib toimetus kunstnikuga, kellel on golfirada magamistoas. Põhimõtteliselt võib nüüd igaüks endale magamistuppa mõned rajad tellida?

Kõik rajad valmivad eritellimusena. Kui keegi soovib koju või kontorisse rada, siis võib minigolfirada olla lausa sisekujunduselemendiks. Kasvõi läbi maja.

Näiteks on meil valikus „Office Edition 9 in 1“, kus ühele väljakule on paigutatud kõik minigolfielemendid, mis eraldi radadel (mägi, nurk, jt). Eeliseks on see, et väga väiksele pinnale saab ühe kompaktse ja mitmekülgse raja. „Office Edition 9 in 1“ võtab ruumi 4,8 x 1,2 m.

Kui keegi soovib koju või kontorisse rada, siis võib minigolfirada olla lausa sisekujunduselemendiks

Miks te seda kõike teete? Te ju ise golfi veel ei mängi.

Ma ise veel golfi ei mängi, aga nakatusin, kui osalesin live scoring’u lugemisel. Kui hakata võrdlema tõesti, kui palju suusa- või rattavarustus maksab võrreldes võimaliku esmase golfivarustusega, siis väga suurt vahet ei ole. Lisaks on golfimängul suur kvalitatiivne hüpe, kui teed seda pere ja sõpradega. Lisaks punased põsed ja värskes õhus veedetud tunnid. Ja ka mõni soojamaareis võib saada sügavama mõtte, kui lihtsalt kuurortis ringi hängida ja ülerahvastatud turismilõksudes käia. Siis võib juba aega kulutada kaunitele Lõuna- Euroopa golfiradadele.

Kust tuli idee sellist moodullahendust pakkuda ja kus seda toodetakse?

Tõtt-öelda osutus tootja leidmine arvatust palju keerulisemaks. Väga palju on ju minigolfi eri variatsioone. On olemas alumiiniumkorpusega variante, vahtplastist, lihtsalt lahtirullitavaid murusid, madala kvaliteediga puitkorpustel jne. Aga et leida selline korraliku kvaliteediga, soliidne, selleks oli vaja teha tööd. On oluline, et väljak püsiks kvaliteetselt koos, oleks ilmastikukindel ja kauakestev. Me leidsime partneri üsna lähedalt naaberriigist. Meie partneril on üle 10-aastane minigolfiväljakute tootmise kogemus. Ka nende põhiargument on komponentide kvaliteet, lisaks hea kaubanduslik välimus. Sellel väljakul on tõeline nauding mängida.

Rada on täielikult ilmastikukindel.

Võimalus on rada ka ära brändida?

Brändi järgi golfiväljaku loomine näeb välja nii, et on võimalik tellida kas ettevõtte- või kaubamärginimeline väljak. Kui võtame näiteks kaubamärgiks ajakirja Golf, siis me moodustame igast tähest erineva raja. Täht „G“ rada, täht „O“ on rada jne. Rajad valmivad tihedas koostöös kliendiga ja on 100 protsenti unikaalsed.

Võiks ühe lahendusena sobida antud golfiväljak ka tavalisele golfiväljakule lastele mängimiseks?

Kindlasti on sellel jumet. Nii saab ka mängijate kaaskond, näiteks lapsed, samal ajal minigolfi mängida. Eeliseks jällegi see, et meie rada on ruumiliselt väga väiksel pinnal ja see hoiab seltskonna koos ja lapsed ei lähe vahepeal kaduma. Suured golfikeskused võiks meid kutsuda näiteks eriürituste raames kohale, et olemegi just kohal sellel päeval nende laste jm kaaskonna jaoks.

Meie rada on ruumiliselt väga väiksel pinnal ja see hoiab seltskonna koos.

Nii et erilahenduste väljamõtlemine on teile tavaline.

Jah, kuna me tegeleme laiemalt üritus-, meeskonna- ja seiklusmängude korraldusega, siis me saame minigolfi ja golfi teema ampluaad laiendada ehk siis võtta seda asja veel rohkem mänguliselt. Oleme ehitanud meeskonnatööna erinevaid heiteseadmeid, näiteks katapuldi, millega lennutame golfipalle väljakule. Puhas fun. Esmalt korralik meeskonnatöö ja siis juba põnev täpsuslaskmine.

Meie meesmärk on pakkuda kliendile individuaalset lähenemist. Kõik tegevused, meeskonnatööd ja mängud on loodud ettevõtte tegevuse spetsiifikat silmas pidades. Meilt seiklusmängu või üritust tellides võib kindel olla, et seda pole varem kuskil sellisel kujul tehtud.

See hooaeg leidsid meid mitmed inimesed üles ja ütlesid, et neil tuleb golfiteemaline sünnipäev ja kas me tuleksime kohale. Samad sõpruskonnad mängivad regulaarselt ka golfi , aga sooviti teha selline privaatsem olemine. Oleme olnud ka paaril aiapeol, pulmas ja juubelil. Kui on soovi, siis meie poolt on turniiri läbiviija, kes väljakuid peo keskel ümber tõstab ja turniiri aitab korraldada.

Ettevõtted, kus on piisavalt mänguhuvilisi, saavad meie käest talvehooajaks rentida väljakuid kontorisse. See on ka hea stardiplatvorm tõsisemaks golfipisikuks.

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 4/2018 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga