TÄISPIKK LUGU! Eduõpetaja annab nõu! Kuidas olla efektiivne juht?

Kuidas olla efektiivne juht? Mis teeb heast juhist suurepärase juhi? Kas suurepärane juht on see, kes tahab, et teda imetletakse ja temast hästi arvatakse või hoopis soovib ta, et tema järgijad end hästi tunneksid ja end imetleksid?

Mida tähendab sõna “juht”?

Enamus inimeste jaoks tähendab see head mainet ja head esinemisoskust. Mõndade jaoks eeskuju, näiteks lapsevanemana. Fakt on see, et igaüks on juht mingil ajahetkel oma elus. Ja küsimus, kuidas olla efektiivne juht, on kindlasti paljude peast läbi käinud.

Tõeliseks juhiks olemisel ei ole mingit seost kuulsaks olemisega ja egoga. Tõeline juhtimine on seotud julgusega – julgusega inspireerida ja luua midagi koos teistega, midagi, mis on suurem kui tema ise. Isegi, kui sa oled juba väga hea juht, siis sa tead, et saaksid olla veel parem, veel efektiivsem. Mida tõhusamalt teisi ja ennast juhtida, seda suuremate hüvede osaliseks saad.

Mida tähendab olla tõhus, efektiivne juht?

  • Tõhus juht inspireerib teisi, ta oskab teistes välja tuua nende tugevad küljed, ta oskab järgijaid suunata nii, et ka nemad hakkavad nägema enda sees peituvat potentsiaali.
  • Tõhus juht julgeb ja on valmis avaldama oma tõekspidamisi ja arvamust, ka siis, kui need on ebapopulaarsed.
  • Tõhus juht on keegi, kes teab, kuhu ta läheb, mis suunas ta Ta suudab veenda teisi endaga kaasa minema. Inimesed järgivad tõelisi juhte, sest nad tahavad seda teha.
  • Suurepärane juht on see, kes juhib ennast hästi, sest siis oskab ta ka teisi Kui soovite saada tõhusamaks juhiks, siis on just need olulised omadused, mille arendamist te võiksite kaaluda.
  • Juhid elavad kooskõlas oma väärtustega. Nad teavad, mida nad oma elult tahavad ja neil on tõeline huvi aidata teistel areneda ja õnnestuda.
  • Isekäivitaja. Tõhusatele juhtidele ei pea kunagi meelde tuletama, et nad oma tööd Nad teavad täpselt, kuidas ennast motiveerida.
  • Viimane inimene, kellega soovitakse koos olla, on inimene, kes on ennast täis.
  • Emotsionaalselt stabiilsus. Paljusid suuri juhte hävitab emotsioonide mitte juhtimine.
  • Huumor inimestele meeldib ja hea huumorimeelega juht on kindlasti soositud.
  • Positiivne suhtumine. Meid tõmbab positiivsete inimeste poole. Kes tahaks järgida kedagi, kes on alati viletsas meeleolus või alatasa muretseb? Samas särav ja positiivne juht on see, kellega on meeldiv suhelda.

Juhiks olemine tähendab oskust luua endale selline elu, mida tõeliselt soovid ning inspireerida teisi tegema seda sama. Igaüks võib olla suurepärane ja efektiivne juht, tuleb vaid õppida ennast juhtima. Kui soovid oma juhtimisoskusi arendada, siis mõtle mõnele ülalnimetatud omadusele või miks mitte neile kõigile, harjuta neid seni, kuni need muutuvad automaatseks, et nendest saaks osa sinu olemusest.

Autor: Kai Oja

Artikkel on koostanud Bob Proctori materjalide põhjal

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 2/2020 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga