TÄISPIKK LUGU! Chuenjit vallutab Eestimaad

Fotod: erakogu

Kes jälgib Eesti golfiturniiride tulemusi, on märganud seal tihti võitjana üht huvitavat nime. Chuenjit teebki kõigepealt selgeks, kuidas tema perekonnanime kirjutada. „Kuna minu abikaasa räägib vene keelt, on õige kirjapilt „Mišutov“,“ ütleb ta.

Chuenjit on pärit Taist, abikaasa Eestist. Chuenjit tuli Eestisse 2002. aastal. Taid külastab Chuenjit nüüd paar korda aastas. Eesti keelt ta palju ei räägi. Kuna ajakirja Golf ajakirjanikud ei räägi eriti tai keelt, läheb vestlus pisut konarlikult. Aga läheb.

Golfi hakkas Chuenjit mängima 2007. aastal. Golfi tutvustas talle sõbranna Apawan. Apawani perekonnanimi on Chinglek; Apawan abielus ei ole. Chuenjit tutvus Apawaniga 2003. aastal Tallinnas.

Chuenjit elab Pirital, on Rae Golfiklubi liige ja mängib tihti Rae väljakul, aga tema lemmikväljakud on Niitvälja ja Saaremaa. Apawan mängib Estonian Golf & Country Clubis.

Chuenjit tööl ei käi. Tema mees on tema sponsor. Chuenjit treenib kaks-kolm korda nädalas. Ise sõidab autoga turniiridele. „Tais on võistlused tugevamad,“ lausub Chuenjit. Tema lemmikud on Tai õed Ariya ja Moriya Jutanugarn.

See mäng on raske, aga väga atraktiivne

Chuenjit arvab, et tema nõrgim külg on puttamine. Tema eesmärk on viia händikäpinumber ühekohaliseks.

„See mäng on raske, aga väga atraktiivne,“ ütleb Chuenjit lõpetuseks.

Chuenjiti sõbranna Apawan on Joonas Juan Turba ema

Joonas Juan käib treenimas Taist pärit ema kodumaal. Emal on eksootiline nimi Apawan Chinglek ja tema päritolu ongi põhjus Tai valimisel treeningkohaks, pealegi on seal hea kliima ja tingimused golfi harjutamiseks.

Tai keelt räägib noor golfar puhtalt. “Kahjuks on nende tähestik täitsa erinev meie omast ja seetõttu ei ole veel lugemist ega kirjutamist ära õppinud,” seletas Joonas Juan paari eest ja lisas nimest rääkides: “Esimese nime pani isa ja et oleks midagi taipärast nimes, siis lisas ema omalt poolt ka ühe.”

Tõusev golfitäht hakkas golfi mängima juba 5-aastaselt vanemate eeskujul. Isa tõi golfi juurde tema sõber ja ema vaatas, et mida temagi seal kodus istub ning hakkas ka golfi mängima.

Märt Milter

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 3/2018 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga