TÄISPIKK LUGU! Anneli Esken: naiste seas muutub golf järjest populaarsemaks

Anneli Esken on tõeline eeskuju naistegolfis – ta tuli möödunud aastal kolmekordseks Eesti meistriks, selle kõrvalt töötab ta aga pangas arenduses. Mis on tema edu saladus, uurisime temalt intervjuus.

Saite ühel hooajal kolmekordseks Eesti meistriks. Kuidas see teil õnnestus? Mis teid motiveerib?

Aasta oli tõesti erakordne, sest mul õnnestus võita seeniorite raja- ja löögimängu ning mid-amatööride löögimängu meistritiitel ja jõuda HCP-ni 5,7. Kuna rajamängud toimusid samaaegselt, siis tuli teha valik.

Hooaja alguseks oli rajamäng heaks soojenduseks Pärnu Bay väljakul. Naisi oli tõesti palju kohale tulnud ning mul oli selle üle väga hea meel. Tulemuste järgi olin ma küll favoriit, kuid naistel käis oma võistlus minuga – igal järgmisel ringil oli minu vastastel eesmärk aina rohkem radasid mängus olla. See neil kõigil ka õnnestus!

Anneli Esken
Foto: Ivo Kraus

Kuna rajamänguga sai korralik treening Pärnumaa radadel tehtud, siis jätkasin meistrivõistlustega. Selle aasta uuenduseks olid mänguringid erinevatel väljakutel. Kaks täiesti erinevat väljakut kahel päeval järjest ei olnud üldse lihtne. Ja mõlemal võistlusel ei tulnud võit lihtsalt, sest parimad olid vastas. Ma tegin aasta parimad ringid Valgerannas (74 ja 78 lööki) ning hoidsin tulemusi Pärnu Bays.

Mid-amatööride võistlustel on juba tavaks saanud hooaja kõige hullemad ilmad ning ka sellel aastal tervitas meid torm. Ma isegi juba arvasin, et võistluse teine päev jääb ära, aga golfar peab hakkama saama kõigega. Minu eesmärk oli lihtsalt mängida kindlat mängu ja see tõigi tulemuse.

Golfimängus motiveerib mind see, et ma suudaksin lüüa palli sinna, kuhu ma selle eelnevalt olen välja mõelnud lüüa. Aastate jooksul on mu mänguplaan muutunud ning olen endale tõestanud, et lühemate löökidega rajal ja lähimänguga päästab ära mängu ka keskpärasel päeval.

Teil on ilmselt üsna pingeline töö, töötate pangas. Kuidas te leiate aega golfi jaoks?

Sellel hooajal oli tõesti nii, et koos eriolukorraga kasvas oluliselt ka töökoormus ning aega golfiks kippus väheks jääma. Siin aitab väga täpselt pikemalt ette planeerimine. Lisaks kodukontorile said mõned koosolekud peetud klubihoones, parklas enne või pärast trenni ning kõik sai kenasti tehtud. Täispikki mänguringe just väga palju teha ei jõudnud, aga lühemad treeningud saab kenasti tööga kokku sobitada.

Foto: erakogu

Mis on teie edu saladus golfis?

Mul on piisavalt tahtejõudu ja olen üsna järjekindel. Olen valmis tehnikat muutma ja vähemalt üritan uut harjutada, nii kaua kui see välja tuleb. Ja väike nõu pro’delt tuleb alati kasuks! Golfi peab nautima, võit võistlustel ei ole eesmärk omaette.

Kuidas te üldse sattusite golfi mängima?

Golfi juurde tõi mind minu elukaaslane, kes oli Green Cardi teinud oma koostööpartneritega. Sealt tekkis nn algajate seltskond, kellega hakkasime koos rajal käima, kusjuures mina tegelesin pallide otsimisega. Kui neid oli piisavalt, oli aeg ka ise golfikepp kätte võtta ning Green Cardi kursus läbida. Reeglid olid mul siis juba selged ning ka golfikepiga oskasin ringi käia. Pärast kursust jäingi kohe mängima. Hästi oluline oli see, et oleks seltskond, kellega koos areneda.

Foto: Ivo Kraus

Mis eesmärgid teil golfis on?

Olen golfi mänginud juba peaaegu 20 aastat ning mul on 17 EMV medalit, millest 9 kuldset. Edaspidi sooviks oma taset säilitada niikaua kui võimalik. Iga aastaga läheb see raskemaks, aga sihikindla ja teadliku tegevusega on see võimalik.

Kui populaarne on golf naiste seas?

Naiste seas muutub golf järjest populaarsemaks. Kui mina golfiga alustasin, oli rajal vaid üksikuid naisi. Naisi on palju ka võistlemas (ka löögimängus) ja see teeb ainult head meelt.

Tekst: Merje Miller

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 3/2020 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga