TÄISPIKK LUGU! Anete Liis Adul ülikooliõpingutest USA-s: sisseelamine on sujunud väga hästi

Noor inspireeriv naisgolfar Anete Liis Adul alustas rahvusvahelise ärinduse õpinguid Fairleigh Dickinson Universitys, mis asub New Jersey väikelinnas Teaneck. Uurisime, kuidas Anete Liisil koolis läheb ning millised plaanid tal golfiga on.

Kuidas läks sinu golfihooaeg?

Üldiselt jäin selle hooajaga rahule. Lõpetasin see aasta gümnaasiumi, seega keskendusin kevadel eelmiste aastatega võrreldes palju rohkem just õppimisele. Tahtsin kuldmedaliga lõpetada ja selle pärast tuli lõpus pingutada. Õppimise pärast ei saanud ma aga golfihooajaks nii palju valmistuda kui tavaliselt ja algus oli päris raske. Pärast lõpetamist sain ma aga ilusasti ainult golfile keskenduda ja tulemused läksid paremaks.

Millega enim rahule jäid ja mis vajab veel arendamist, muutmist?

Olen kõige õnnelikum rajamängu Eesti meistrivõistluste võidu üle. Mängisin nii poolfinaalis kui ka finaalis väga hästi ja ületasin ennast. Tekitab siiamaani südames sooja tunde, kui sellele nädalavahetusele tagasi mõtlen. Arendamist vajavad minu golfioskused. Tuleb rohkem katsetada ja erinevaid lööke harjutada, et raskemates olukordades paremini hakkama saada. Tuleb vaeva näha ja pingutada, nii tulevad head tulemused.

Kuidas sinu tee sind Eestist ära viis?

Golfi juurde jõudsin ma 2012. aastal tänu isale. Olen juba sellest ajast alates tahtnud USA-sse ülikooli. See tundus kuidagi tore unistus, mille poole pürgida. Juba väiksena meeldis mulle õppida ja trenni teha, seega ülikooli tulemine sportlasena tundus õige. Nägin terve kooliaja õppimisega ka palju vaeva, et oleks suurem võimalus hea stipendium saada.

Kui keeruline see otsus sulle ja perele oli?

Eks see on alati raske kodust eemale minna neljaks aastaks. Samas oleme välismaale õppima minemist arutanud juba mitu aastat. Mu pere aktsepteerib mu otsuseid ja on mulle alati toeks. Imelik oli lihtsalt see, et alati tundus see minek nii kaugel tulevikus. Üks hetk oli aga gümnaasium lõpetatud ja varsti tuligi pakkima hakata.

Kuidas on sujunud sisseelamine?

Sisseelamine on sujunud väga hästi. Tulin siia üksi, seega väga palju asju ei saanud ma kaasa võtta. Pakkisin kaasa esmaolulised asjad, millega kaks nädalat hakkama saab, sest pean ühikas karantiinis olema. Ajavahega olen ka peaaegu ära harjunud. New Jersey on Eesti ajast seitse tundi maas.

Milline on kooli kodukord ja kas on midagi sellist, mis üllatas?

Kooli kodukord on mõistlik. Koroonaviiruse tõttu on siin kõik väga piiratud ja reegleid tuleb täpselt järgida. Meil on kolme tüdrukuga ühine suur tuba, mis koosneb kolmest väiksemast toast, vannitoast ja puhkeruumist. Kõige olulisem on, et iga kord, kui oma toast välja minna, tuleb maski kanda. Lisaks tohib toas korraga olla ainult kaks inimest, seega suuremad koosviibimised on keelatud. Ainus natukene ebameeldiv reegel on see, et saan hetkel oma toast välja ainult siis, kui kohvikusse toidu järele lähen. Värskes õhus trenni tegemine karantiini ajal on keelatud. Üritan toas iga päev ka natukene jõutrenni teha – mu treener Tarmo Tiits tegi mulle kodukavad, mida kummilintide ja oma keharaskusega teha saan. Lisaks teen mõndasid swing’iharjutusi ja puttan. Pärast karantiini lõppu võin käia, kus tahan, aga maski tuleb kanda. Lisaks on loomulikult ülikoolialal alkoholi, narkootikumide ja nikotiini tarbimine keelatud. Need on ilmselt põhilised reeglid.

Millest enim puudust tunned kodust eemal olles?

Eesti toidust ja oma lähedastest. Toit on siin väga ebatervislik ja kuna kohvikus pole väga suur valik, tuleb hoolikalt mõelda, mida süüa tohib.

Milliseks kujuneb sinu sügishooaeg ja millal koju saad tulla?

Sügishooaja kohta ei oska ma hetkel midagi täpset öelda, sest kõik oleneb koroonaviirusest ja selle mõjust. Hetkel pole kevadeni võistlused lubatud, aga trenni saab pärast karantiini lõppu tegema hakata.

Koju saan tulla peale esimest semestrit ehk novembri lõpus. Jaanuari alguses pean koolis tagasi olema ja siis saan koju ilmselt alles mais.

Tekst: Monika Kuzmina

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 3/2020 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga