TÄISPIKK LUGU! ’20. aasta soe tali

Kogu selle aasta on lasknud ilm väljakul golfi mängida ja paistas, et sellel aastal ei tulegi golfihooajale talvepausi sisse ja ei tulnudki.

„Ametlikult on hooaja avavõistluseni aprillis jäänud küll veel ligemale 100 päeva, kuid me alustame uut võistlushooaega juba sel nädalal!” kirjutas Estonian Golf & Country Club 30. detsembril. „Täna on SUUREPÄRANE ILM golfimänguks! Tule väljakule, sest meil on suvegriinid!” teatas 9. jaanuaril Niitvälja Golfikeskus. „Niidame griine homseks võistluseks. 17. jaanuaril ei ole seda kunagi enne tehtud,” kuulutas White Beach Golf.

Saaremaa talvise karika võitis Karola Soe. 25. jaanuaril oli Kuressaares ilus päikesepaisteline ilm, sooja lausa 8 kraadi. Saare Golfi väljakul ei lasknud golfimängijad kena võimalust mööda ja pidasid maha ühe ilusa meeleoluka, võib öelda isegi ajaloolise võistluse.

„Saaremaal on varemgi saanud mängida jõuludeni, kuid jaanuaris ja veebruaris pole varem saanud,” ütles veebruari avanädalal Karola ja lisas, et on väljas tänavu mänginud mõned korrad, kõik Saaremaa väljakul. Detsembris ja novembris ta ei mänginud. „Oleks soovinud mullu rohkem harjutada, aga olin hõivatud teiste tegemistega,” sõnas ta.

Soe võitis tulemusega 66 lööki. Võistkondlikus arvestuses tuli esikohale võistkond koosseisus Karola Soe, Robert Pajussaar ja Hans Teiv tulemusega 130 lööki.

„Üldiselt on talvel kergem mängida, kuna pall jääb sinna, kuhu maandub, ja on ka talvereegel. Puttamist mõjutasid green’ide õhutusaugud,” ütles Karola. „Häid lööke oli kõikidel radadel. Samas eagle’it putata polnud võimalik.”

Karola sõnul pole võimalik teada, mitu meetrit on koduväljakul mingi kadaka juurest auguni, kuna rajal on pidevalt uus olukord.

Kõige eksootilisem koht, kus ta on mänginud, on Jersey saar.

Hooaja loeb Karola avatuks Eesti talviste meistrivõistlustega Türgis. Varustuse ostmisel ei vaata ta ajakirjade teste, et teatud kepiga lööb meetri võrra teistest kaugemale. „Arenguga kaasas käib loomulikult ka keppide testimine korra aastas. Kepid valin ennast testides,” ütles Karola, kelle vanimad kepid on puu-5 ja hübriid aastast 2016.

Uue händikäpisüsteemi kohta kostis ta, et sellel on omad plussid ja miinused.

Tekst: Märt Milter

*Artikkel ilmus ajakirja Golf 1/2020 numbris.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga