Tadd Fujikawa lugu

Tadd Fujikawast sai paari kuu eest esimene golfimängija, kes öelnud avalikult, et on gei. Fujikawa oli golfi imelaps. 15-aastaselt pääses ta 2006. aasta US Openile. Sõel jäi küll läbimata, kuid kuus kuud hiljem Sony Openil jõudis ta ka lõpupäevadele ja oli 50 aasta noorim, kes PGA Touril seda suutnud.

Pärast seda, kui ta 16-aastaselt profiks hakkas, on ta mänginud aga vaid 13 PGA Touri turniiril. 2014. aastal mõtles üldse loobuda. Fujikawal oli saladus, mis põhjustas depressiooni. Ta rääkis nüüd Golf Digestis kõik südamelt ära.

Emale rääkis ta mõni aasta tagasi. Vanaemale nädal enne avalikku teadaannet. Isale ja vanaisale tund enne avalikustamist. Pere on küll viiendat põlvkonda ameeriklased, kuid Aasia veri on tugev ja asiaadid ei luba nõrkust näidata. Pärast seda on ta saanud sotsiaalmeedias tuhandeid toetavaid kommentaare. Tuge on jaganud ka golfimängijad: Justin Rose, Curtis Strange, LPGA mängijad Yani Tseng ja Brittany Lincicome.

Fujikawa mäng oli mõne aaasta eest nii vilets, et ta ei suutnud isegi palli tabada. Enesetappu ta ei proovinud, aga mõtted käisid. Teda aitasid paar spordipsühholoogi. Samuti treener ja treeneri naine, kes on veendunud kristlased ja kelle reaktsiooni Fujikawa pisut pelgas. „Nende ja ema toeta oleks ma golfist loobunud,“ räägib Fujikawa.

Fujikawa arvas, et vähemalt paar mängijat julgeb nüüd samuti öelda, et on gei, kuid seda pole juhtunud. Georgia osariigi golfiklubi, kus ta mängib, koosneb peamiselt vanematest valgetest mängijatest. Kuna geiühiskond seal puudub, kartis Fujikawa veidi reaktsiooni, kuid kõik reageerisid väga positiivselt.

Fujikawal on paar peikat olnud, ent ta on endiselt süütu. „Golfaril on raske suhtes olla. Me reisime kogu aeg. Aga pärast avalikustamist on mind hakatud rohkem välja kutsuma, nii et lootust on,“ sõnab ta.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga