Suvegriinid on avatud – EGCC 9 reeglit pandeemia ajal mängimiseks

EGCC Stone Course’il on 25. märtsist kõik 9 rada suvegriinidega avatud.

EGCC tuletab meelde väljakul mängimise reegleid pandeemia ajal.

 • Broneerige aeg varakult. Tiiaja saab panna kuni nädal ette. Vabu aegu tuleb pigem palju kui vähe järgnevatel nädalatel.
 • Tiiajad on 6-minutiliste vahedega, mängida saab ainult kahekesi ühel ajal ja seda eranditult isegi juhul, kui ollakse ühest perest. Kolme-nelja mängijaga vahetused rikuvad mängutempo kaheste vahel, kes teevad kenasti kolmetunnise ringi ära.
 • Kui broneerite 18 rada Stone Course’il, siis teise 9 raja algusaeg on 1 tunni ja 40 minuti pärast. Pidage sellest ajast kinni isegi, kui olete kiiremad või aeglasemad. Ärge trügige vahele, kui mängite näiteks 1 tund 25 minutit – teil pole kuhugi minna ja kedagi pole ka kuhugi vahele lasta. Pidevalt lähevad mängijad peale, kui eelmised on juba rohkem kui ühe löögi kaugusel. Jälgige ja ökonoomitage tempot jooksvalt, et saate ühtlaselt mängida.
 • Juhul, kui broneerite 18 rada ja otsustate, et mängite vaid 9, siis helistage EGCC-le, kes võtab teised 9 rada maha ja sellega vabaneb ka kohe üks tiiaeg. Kui mäng on alanud, siis ise enam möödunud tiiaega muuta netis kahjuks ei saa. Kui olete broneerinud 9 ja tahate 18 mängida, siis kontrollige mängu ajal üle, millal tekib vaba koht, et saaksite teisele 9 rajale minna. Kui aega ei ole, siis tuleb piirduda 9 raja mängimisega seekord. Ärge võtke isiklikult, kui teid stardiajata kuhugi vahele ei lasta – pigem see on viisakas, et ei lasta ja järgmisel korral saab planeerida veel paremini. Range on ju ka avatud, saab harjutada seal.
 • Tulge tiiboksi minimaalselt 8-10 minutit varem – jõuate nii ennast valmis seada, et oleksite õigel ajal valmis avalööki tegema. Kui olete valmis, teete tõenäoliselt vähem mulligan‘e või halbu avalööke. 10 minutit varem tiiboksis olla on ka kaasmängija vastu lugupidav ja viisakas nii praegu kui ka suvel neljakesi mängides.
 • Ärge unustage enda löögi- ja pallijälgi parandada! Turiste sellel hooajal Eestisse ei tule – kõik jäljed, mida griinilt või fairway‘lt leiate, on teinud meie mängijad. Kevadel võib olla keerulisem näha palli kukkumisjälgi, kuid otsige ja aidake ka kaaslastel otsida.
 • Kehtivad juba eelmisest kevadest tuttavad Covid-19 mängimise reeglid:
  – lippu ärge välja võtke;
  – hoidke distantsi üksteisega vaatamata vastupandamatule vajadusele üksteist üle pika aja nähes kallistada;
  – kärusid klubi ei laenuta, kasutage enda omi või kandke kotti seljas;
  – golfiautosid ei saa veel laenutada.
 • Märtsis ei saa General Play ringe teha Eestis niikuinii, aga ei soovita neid teha ka aprillis aegadel, kui väljak on täis – naudite ise rohkem ja ei pea 50-sentimeetriste puttide pärast stressama. Kasutage kahe trahvi reeglit kadunud või audis palli puhul ja saate hooga edasi mängida. Küll jõuab ka esimesteks võistlusteks (tõenäoliselt enne juunit võistlusi korraldada ei või sarnaselt eelmisele aastale) piisaval hulgal GP ringe teha, et HCP kajastaks mängutaset, kui võistlused hakkavad.
 • Ühe olulise punktina soovitame preventiivselt golfiväljakult mitte teha postitusi sotsiaalmeediasse või kui, siis selliselt, et oleks näha turvaline ja vastutustundlik mäng. Pildid, kus kaks õnnelikku inimest on lähestikku või kõik koos jne – need võivad tekitada trotsi kelleski ja piisab ühest “uhhuust”, kes tõmbab teema käima a la “miks mina ei või jõusaalis nurgas treenida, aga golfimängijad võivad sadade kaupa päevas mängida” ja ongi ajend nõrgema närvikavaga ametnikul golfi lukku panemiseks. Meie teame, et golf on väga turvaline ja teeme kõik selleks, et viirus edasi ei kanduks, kuid teised ei pruugi teada ja kadedaid on üksjagu

Avatud on Driving Range, palle saab argipäevadel kella 10-18 ja 10-17 nädalavahetustel Range’i hoonest läbi akna. Saab lisada magnetribaga kaardile hooajaks pallid ja turvaliselt järgmisel korral juba masinast ise välja võtta. 11. aprillini saab ka 1000 palli panna 50% soodustusega enda kontole, millest jagub enamikele pikemaks ajaks. Loomulikult saab ka korvi kaupa soetada palle – korvitäis palle 35 tükki maksab 4 eurot.

Tiiaja broneerimiseks kasutage Chrongolfi äppi või minge EGCC lehele. Sularaha ei taha ei väljak ega pro’d, seega kasutage elektroonilisi võimalusi maksmiseks.

Klubihoone on piirangutest tulenevalt suletud. Restoran avaneb kaasa ostmiseks 2. aprillist – siseneda saab rõdu kaudu, kohapeal tarbimine on keelatud. Restoran on avatud reedest pühapäevani kella 11-21 järgnevatel nädalatel kuni piirangute muutumiseni.

15. aprillini kehtivad soodushinnad mänguõigustele. Vajadusel saab mänguõigusi jagada ka osade kaupa.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga