Facebook Twitter Instagram YouTube
    Facebook Twitter Instagram YouTube
    Ajakiri Golf
    • Avaleht
    • Uudised

      WBG ja Rae Golf ühendasid jõud: saadaval on ühised Green Fee paketid

      3.02.2023

      Nüüdsest on golfireeglid saadaval eestikeelses Rules of Golf 2023 golfiäpis

      3.02.2023

      Rae Golfi treener Priit Jalasto: paremaks saada saab vaid mugavustsoonist välja tulles

      3.02.2023

      Video! 95% golfimängijatest teevad just seda viga

      3.02.2023

      Jõelähtme Golfiakadeemia uus juht on Peter Holmberg

      2.02.2023
    • Ajakiri Golf
      • Arhiiv
    • Reklaam
    • Sõnastik
    • Kontakt
    Ajakiri Golf

    Suur joogaspikker! Haapsalu Joogafestivalil esinevad parimad joogaõpetajad Eestist ja välismaalt

    Uudised 25.03.201714 Mins Read

    Joogaga tegelemine õpetab, kuidas paremini keskenduda, olla hetkes ja tuua meeltesse rahu. Golfimängus on kõik see ülitähtis, sest löögi edukaks sooritamiseks peabki keskenduma ja kõik muu peale mängu endast välja lülitama. Näiteks Niitvälja Golfiklubi alustaski möödunud hooaja lõpus teadlikult pilatese- ja joogatundidega. Miks siis ei võiks üks tõeline golfar leida suvel üheks nädalavahetuseks aega, et pühenduda jooga avastamisele?

    Juulikuus võõrustab Haapsalu piiskopilinnus juba kuuendat korda oma õuel joogahuvilisi. See tähendab aga, et on aeg mõtted suvelainele seada ja hakata valmistuma joogafestivaliks, mis toimub 22.−23. juulil. Festivalil esinevad parimad joogaõpetajad Eestist ja välismaalt, järele saab proovida üle 10 joogastiili ning kuulata loenguid ja osaleda töötubades. Festivalile on oodatud nii algajad kui ka aastaid joogat praktiseerunud huvilised. Ka pere pisemad on festivalile teretulnud, kuna on olemas eraldi lasteprogramm.

    Pealava programmis on jooga, muusika ja tants. Loengud toimuvad Haapsalu kultuurikeskuse suures mugavate toolidega Tarkusesaalis. Loengud sobivad mis tahes tasemel joogatajatele, osa ettekannetest on ingliskeelsed eestikeelse tõlkega. Loengud sisaldavad tavaliselt ka harjutusi või meditatsioone, mida saab järele proovida.

    Peaesineja on imekauni tämbri ja tunnetusega muusik Sudha Londonist. Oma loomingus põimib ta loitse nii idamaadest, sufidelt, Tiibeti ja India traditsioonist kui ka Aafrikast, Hawaiilt, Põlis-Ameerikast ja mujaltki. Muusika kuulajad lummatakse kaasa lauludesse, palvetesse, vaikusesse. Kohal on ka särav Hatha jooga ja meditatsiooniõpetaja Daniel Strausser Taist, kes on varasemalt olnud festivali peaesineja ja paljude lemmikuks kujunenud.

    Erilisi tantratöötubasid viib läbi kogenud tantraõpetaja Shanti Limnell oma kaasaga Soomest. Kavas on ka eelmisel aastal väga populaarseks saanud lõbus keha ja meele treening naerujooga. Eriline ööprogramm on sel korral esimest korda Haapsalu vanakinos – võimalus puhata kogu öö live-muusika tervendavate helide saatel. Põnevad etnorütmid ja alkoholivaba tantsupidu kestavad Haapsalu linnusehoovis südaööni.

    Kavas on festivali lahutamatuks osaks kujunenud basaar, mis toimub nii Haapsalu piiskopilinnuse hoovis kui kõrvalasuvas kultuurikeskuses. Basaarilt on võimalik avastada imelisi vürtse, eksootilist käsitööd, treeningvarustust, viirukeid, looduskosmeetikat, erialast kirjandust ehk kõike, mida üks enda tervisest hooliv inimene otsida võiks. Joogafestivali korraldajad on kindlad, et jooga ei ole ainult harjutused matil, vaid see on elustiil, mille lahutamatuks osaks on puhas mõte, puhas tegu ja puhas toit. Basaaril pakutakse vaid parimat taimetoitu, mis viib keele alla nii puhta maitse kui vürtsikate idamaaroogade austajail.

    Rohkem infot leiab festivali kodulehelt!

    MIKS JOOGA? VASTAB JOOGAÕPETAJA JA -FESTIVALI PEAKORRALDAJA MERIT RAJU

    Merit Raju: kui tippsport on vigastusest vigastuseni sport, siis jooga on spiraal ülespoole, enda arendamine

    Palusime Joogafestivali peakorraldajal, menukate raamatute „Hingele pai”, „Leia oma tee” ja „Kõhule pai” autoril ja uue ajakirja Hingele Pai peatoimetajal Merit Rajul vastata küsimusele miks jooga?, kuidas ohtrate stiilide hulgas orienteeruda ning endale sobiv valik teha.

    Mida annab jooga sportlasele? Miks võiks sportlane joogaga tegeleda?

    Joogas öeldakse, et hing, keha ja meel on üksteisega seotud. Näiteks füüsiline ja vaimne vastupidavus on  omavahel seotud ning ükskõik kumba sa hakkad enne arendama, areneb ka teine. Joogas saab nii vaimset kui füüsilist vastupidavust treenida, samamoodi spordis, aga joogas võib-olla rohkem vaimset poolt võistluslikkuse asemel. Samuti saab arendada iseendaga võistlemise mentaliteeti, mis tegelikult töötab meie kehaga sõbralikumalt kaasa. Ehk me suudame ka füüsiliselt rohkem, kui oleme endaga sõbralikumad.

    Kuna joogaliike on teatavasti palju, kuidas üldse leida paljude stiilide seast endale sobivaim?

    Jah, neid on erinevaid füüsilise intensiivsuse poolest. Osad on füüsiliselt aktiivsemad ning mõned staatilisemad ja rahulikumad. Praeguseks juba teatakse küll, et jooga ei ole ainult see, kui istud staatilises poosis ja ümised. On olemas ka väga aktiivseid liike, nagu Hot Yoga, Aštanga jooga, Vinyasa jooga – need joogastiilid küll ei eelda, ent kindlasti tuleb neis kasuks teatud paindlikkus ja vastupidavus. Nende tulemuseks on see, et oled paindlikum ja vastupidavam, see tähendab jällegi nii vaimselt kui füüsiliselt suuremat paindlikkust ja vastupidavust.

    Valida tuleks siiski enda järgi, vanuse järgi, kui intensiivset stiili soovid, milline on sinu taust, kui kärsitu või, vastupidi, rahuliku meelega sa oled. Kas tuleb kõne alla midagi, mis on väliselt staatiline, aga kus on iseenda mõtetega tegelemist või midagi väliselt aktiivset.

    Staatilisemad liigid on kindlasti Hatha jooga, Šivananda jooga, mis kahjuks sel korral Joogafestivalil esindatud ei ole, ning Kriya jooga, mis on meil festivalil seekord loenguna. Intensiivsemad liigid on ka festivalilikumad nagu Yogafunc, Vinyasa jooga.

    Joogat peetakse tihti võimlemiseks, aga tegelikult on see ainult 1/8 joogast. Tegelikult on selle juures veel hingamine, toitumine ja mediteerimine ning tegelikult üldse laiem mõtteviis.

    Milline stiil sobiks eelkõige golfarile või tuleks lähtuda siiski individuaalsest eelistusest?

    Golfarile mõeldes, kui olla joogas täitsa algaja, siis arvan, et on hea Hatha joogat proovida, see on aeglane ja rahulik, pigem ABC. Kui tunned, et sooviksid midagi aktiivset ja oled heas vormis, siis Joogafestivalil on meil hästi kihvt Yogafunc, mis on festivalil elava muusika saatel, kuid see ei ole tegelikult joogastiil, vaid joogast inspireeritud voolav joogapooside vaheldumine. Veel on sarnane Vinyasa jooga. Kindlasti võiks proovida tantsujoogat, mis on Kundalini jooga üks alaharu ning suunatud pigem naistele, aga see ei tähenda, et mehed ei ole sinna oodatud või neile see ei sobiks, aga see tekitab alati pigem naistes õhinat. Tantsujoogas samuti poosid vahelduvad ning on ka vabatantsu, mis on hea, kuna kogume enda emotsioonid kehasse ja oleme töö tõttu sundasendites, siis see on lõdvestav ning vallandab õnnehormooni.

    Radža joogat õpetab meil festivalil Virge Naeris, olümpiavõitja ja võistleja. Tema on öelnud, et tippsport on enda keha lõhkumine ja jooga on temale õpetanud hästi palju teadlikkust ja tundlikkust. Kui tippsport on vigastusest vigastuseni sport, siis jooga on spiraal ülespoole, enda arendamine. Radža jooga on ka rahulikum ning mõeldud algajatele nagu Hatha jooga.

    Sel aastal on Joogafestivali kavas ka Tantra jooga, mis on elukvaliteedi üleüldiseks parandamiseks, ja naerujooga, mis vallandab väga kiiresti õnnehormoone, on hästi lõdvestav ning immuunsüsteemile hea.

    JOOGASTIILID JA -ÕPETAJAD JOOGAFESTIVALIL. AJAKIRI GOLF JOOGASPIKKER TEIE EES 

    Joogastiile on tänaseks päevaks tuhandeid. Need erinevad nii füüsilise intensiivsuse kui ka vaimse sügavuse poolest. On selliseid, mis on väliselt väga staatilised, on ka väga dünaamilisi ja liikuvaid stiile. Joogafestivalile kutsutaksegi kokku parimad õpetajad Eestist ja välismaalt ning valik tehakse nii, et esitleda saaks peamisi Eestis harrastatavaid joogastiile ja pakkuda ka paari üllatust.

    Loe lähemalt iga stiili tutvustust, vaata, kes on õpetajad, ja mine julgelt proovima nii füüsilist joogat kui ka loenguid ja meditatsioone! Muuseas, ajakirja Golf toimetus on samuti joogafestivalil kohal. Kohtumiseni!

    Akrojooga

    Akrojooga on dünaamiline ja mänguline praktika, mis seob akrobaatika ja jooga. Erinevate paarisharjutuste, mängude, jooga ning loovate ülesannete abil õpitakse tundma ja usaldama nii ennast kui ka teisi. Akrojooga juhendajad ütlevad, et luues turvalise keskkonna mängimiseks, avastamiseks ja õppimiseks, hakkame aduma seda, milleks meie kehad koos töötades võimelised on. Akrojooga võib ka parajalt väljakutsuv olla, sest seistakse silmitsi enda seatud piirangute, hirmude ja sotsiaalsete barjääridega. Seetõttu annab akrojooga võimaluse kasvuks – ületades ja üllatades nii ennast kui ka teisi, avastatakse, et ollakse võimelised palju enamaks kui varem arvati.

    Arkojooga õpetajad Liivi Hiienurm ja Meelis Multanen

    Akrojooga on Liivi suurim kirg alates 2012. aastast. Ta on peamiselt iseõppija ja avastaja, aga ka koolitanud end Montrealis. Õpetajana on Liivile oluline luua turvaline ja mõnus keskkond, kus igaüks saaks vabalt oma tee leida. Meelis avastas akrojooga 2014. aastal. Sest saati on sellega aktiivselt tegelenud ja ennast arendanud erinevate õpetajate käe all ja jalgade peal. 2015. aasta sügisest hakkas ta oma kogemusi ka teistega jagama. Akrojooga tundides hoolitseb Meelis selle eest, et osalejad ei jääks loorberitele puhkama ja paneks oma lihased tööle.

    Hatha jooga

    Hatha jooga harjutused moodustavad omaette terviku koos kontrollitud hingamisega, mis on kohandatud nii staatilistele asenditele kui ka asendis olles üksikute kehaosade ja lihaste tunnetuslikule liikumisele, pingutusele ja lõdvestusele. Eesmärk on, et keha ja vaim funktsioneeriksid tervikuna.

    Hatha jooga õpetaja Daniel Strausser

    Daniel on tõeline „otsija”, kes on pühendanud oma elu jooga praktiseerimisele ja õpetamisele. 25-aastaselt viibis ta oma guruga India Himaalajas ning tegeles nii päeval kui ööl intensiivselt jooga kõikide aspektidega – asendite, hingamise, kehalukkude, käeasendite, mantrate, harjutuste seeriate ja meditatsiooniga. Pidev janu teadmiste järele päädis sügavate jooga pühakirjade ja filosoofia õppimisega Varnasi ülikoolis, kus tõeline meister ta ka tantristiks pühitses. Peale seda asutas ja juhtis Daniel enam kui 10 aastat edukalt joogakeskust Rootsis. Hetkel reisib ta mööda maailma, viies läbi töötubasid ja retriite ning jagades oma haruldasi õpetusi ja tehnikaid.

    Nakatava entusiasmiga ühendab Daniel kaasaegse jooga oma guru väärtuslike õpetustega, et saada otsene ja isiklik kogemuse kõige sügavamast sisemisest vaimsusest. Tõelise otsijana leiab ta peale 20 aastast uurimustööd, et ta pole pelgalt õpetaja, vaid ka vaimne kanal, kes jagab oma nägemust selguse, huumorimeele ja armastusega.

    Kundalini jooga

    Kundalini jooga on joogi Bhajani õpetustel põhinev dünaamiline joogavorm, mis hõlmab füüsilisi harjutusi, hingamistehnikaid, keha- ja käteasendeid, mantrate loitsimist ja meditatsioone. Puhastava ja tervendava toimega Kundalini jooga tõstab heaolu, tugevdab elujõudu ning virgutab loomingulisust. Lisaks aitab lahti hoida energiakanalid, stimuleerida tšakraid, tasakaalustada näärmete tegevust ja tugevdada närvisüsteemi.

    Kundalini jooga õpetaja Piret Jõemägi (Jai Kartar Kaur)

    Piret on Kundalini joogaga tegelenud alates 2002. aastast. 2007. aastal lõpetas ta Londonis Karam Kriya rahvusvahelise joogakooli ning alates 2006. aasta augustist annab regulaarselt joogatunde ja viib läbi Kundalini jooga kursuseid algajatele.

    Naistejooga

    AVIVA Dance – võimlemine naistele

    On mitmeid põhjuseid, miks intiimlihased võivad nõrgeneda või pingesse minna: elustiil, ületreenimine, vale rüht, raskuste tõstmine, rasedus, vanus, haigused jmt. „Kuid üks on kindel – kui „alumine korrus” ei ole toonuses, mõjutab see nii naise identiteeti, enesehinnangut, suhteid partneriga kui ka intiimelu,” ütleb naistejooga õpetaja Katri Ristal.

    AVIVA Dance on tervendavate harjutuste seeria, mille eesmärk on suurendada verevarustust ja energiat alakõhus, tuua juurde hormoone, hapnikku ja toitaineid. Alakõhus paiknevate lihaste ja organite stimulatsioon, nende tahtlik pingutamine ja lõdvestamine ning õige hingamine võivad õpetaja hinnangul leevendada ja ravida mitmeid günekoloogilisi ja uriinipidamatusega seotud probleeme, tasakaalustada hormoone ja suurendada viljastumispotentsiaali. Õige hingamine rahustab närvisüsteemi ning suurendab keha tundlikkust.

    Enamlevinumad tunnused, et naise keha alaosa ei ole enam endises toonuses:

    • Ebaregulaarne, pikk või vererohke tsükkel
    • Ootamatu uriinileke naerdes, köhides või sportides
    • Sage urineerimissoov vm probleemid urineerimisel
    • Alakõhu- ja/või seljavalud
    • Raskustunne alakõhus
    • Probleemid viljastumisega
    • Enneaegne menopaus
    • Keeruline üleminekuperiood
    • Tupp on tundetu või valulik (vahekorra ajal, tampooni sisestamisel)

    Töötoas tuleb juttu praktilistest võimalustest, kuidas saab end ülalnimetatud probleemide puhul ise aidata. Samuti tehakse läbi harjutuste seeria, mis aitab luua tervenemist ja muuta ebamugavus- ja piinlikkustunde hoopis rõõmuks ja naudinguks.

    Naistejooga õpetaja Katri Ristal

    Katri on e-kursuse „Naise teine süda” autor, tantramassaaži terapeut ja joogaõpetaja. Viimasel ajal on ta pühendunud naiste nõustamisele ja juhendamisele intiimpiirkonnaga seotud või sellest lähtuvate probleemide lahendamisel. Katri on tegelenud joogaga üle 15 aasta ning õppinud erinevaid vaagnapõhja- ja korsetilihaste treenimise metoodikaid nii Eestis kui mujal maailmas. Katri on kahe poja ema. Eelmisel joogafestivalil tehti Katri töötuba publiku soovil kaks korda, seekord on suurem saal ja ka teema on edasi arenenud!

    Radža jooga

    Radža joogast (Radža– tõlkes kuninglik) räägitakse sageli kui jooga kuninglikust teest. Radža jooga viib ühtsuseni praktikate kaudu, mis suunavad teadvuse sissepoole. Olemuseks on keha, meele ja hinge ühtsus. Klassikalisest Radža joogast on välja kasvanud tugevam füüsiline ja hetkel tuntum Hatha jooga. Radža joogas on lisaks füüsilistele asenditele suunatud palju tähelepanu vaimsele poolele, kus tähtsal kohal on pranayama-hingamistehnikad, meditatsioon ja sügav lõdvestumine. Radža joogas kasutatakse neid peamiselt selleks, et valmistada keha ette meditatsiooniks. Samuti on eesmärk füüsilise keha puhastamine erinevate tehnikate kaudu, et seeläbi puhastada meelt ning hoida eluenergia meie kehas vabas voolamises. Teadlikkuse valdama õppimine on kahtlemata võti elukvaliteedi üldiseks parandamiseks, eneseteostuseks ja oma isikliku loomuliku väe avamiseks.

    Radža joogaõpetaja Virge Naeris

    Igapäevaselt töötab Virge hetkel jooga- ja qi gong’i õpetaja ning psühholoogilise nõustajana. Ta on õppinud ja lõpetanud Tartu Ülikooli kehakultuuri ja Professionaalse Psühholoogia Erakooli psühholoogia erialal. Virge ütleb, et teda on alati enda poole tõmmanud ja köitnud Idamaadest pärit tehnikad ja praktikad, sest neis vaadeldakse keha kui tervikut ja arvestatakse nii füüsilise, vaimse kui hingelise poolega.

    Tõsisem kokkupuude joogaga toimus Virgel aastal 1988, mil ta sai tugevalt tunda jooga tervendavat mõju. Regulaarselt alustas ta erinevate joogastiilide praktiseerimist 1997. aastal ning 2013. aastast (pärast Radža jooga õpetajate koolituse läbimist) on tegutsenud Tervise Alkeemias jooga- ja qi gong’i õpetajana.

    Kuna Virge tuleb väga füüsilisest maailmast – tippspordist ‒, ja on kokku puutunud erinevate traumadega, siis pakub talle huvi just teraapiline pool. Nii ongi ta viimastel aastatel end koolitanud lisaks Hiina meditsiinis ning täiendanud jooga-alaselt USA-s. Hetkel on ta keskendunud just joogateraapia õpingutele.

    Tantsujooga

    Tantsujooga ehk Shakti tants toob kokku Kundalini jooga väe ja vabastava tantsu maagia. Läbi voolavate joogavenituste, liikuvate meditatsioonide, teadliku hingamise, vaba tantsu ja mantrakoreograafia loob Shakti tants energia, harmoonia ja rõõmu kogu sinu olemusspektris. Lisaks Kundalini joogale kaasab Shakti tants elemente teistest joogavormidest ning kombineerib need tantsustiilidega Idast ja Läänest.

    Shakti tantsu tund koosneb erinevatest faasidest, mis on kokku seatud nii, et maksimaalselt puhastada ja äratada praanakeha ning avada ja lubada endas voolama Shakti energia. Sarnaselt Patanjali 8 joogasuutrale on ka Shakti tantsus 8 faasi, mis peegeldavad 8 joogaharu ehk ashtang’i elementi, millel baseerub kogu joogateadus. Liikudes läbi faaside, ärkavad meie olemuse erinevad tahud ‒ füüsilised, mentaalsed ja emotsionaalsed ‒, mis on kõik kaasatud sellesse tantsulisse rännakusse oma sisemaailma.

    Tantsujooga õpetaja Liina Ravneet Elvik

    Liina tegeleb joogapraktika- ja filosoofiaga juba ligi 20 aastat. Ta on lõpetanud 2011. aastal rahvusvahelise Karam Kriya Kundalini jooga õpetajate kooli, täiendanud end 2012. aastal teadliku raseduse joogaõpetajaks ja jooga-doula’ks ning lõpetanud 2014. aastal Shakti tantsu õpetajakoolituse. Hetkel koolitab ta end tantsujooga õpetajate õpetajaks Soomes, juhtivõpetaja Sat Darshan Lafontaine’i käe all.

    2013. aastal ilmus Liinal raamat „Kundalini jooga. Teekond imelisse võlumaailma” ning 2017. aasta talvel näeb trükivalgust Shakti tantsust ja Kundalini joogast inspireeritud „Naise väeraamat”.

    Vinyasa jooga

    Vinyasa jooga on dünaamiline joogastiil, kus hingamine ja liikumine on omavahel sünkroniseeritud. Selle joogastiili juured on seotud Ashtanga jooga süsteemiga, aga seeriate ülesehitus varieerub ning on erinev traditsioonilise Ashtanga seeriatest. Läbi pidevalt muutuvate seeriate saab kogeda muutuste kasulikkust ja vajalikkust. Sagedased Vinyasad hoiavad energiataseme kõrgel ja aitavad luua kergemat ning tugevamat keha ja puhtamat meelt.

    Vinyasa joogaõpetaja Piret Laasik

    Piret alustas jooga teekonda Stuudios 108 Kriya Hatha joogastiiliga 2010. aastal, sealt kogutud sügavad teadmiseid jooga olemuse ja võimaluste kohta mõjutavad tema õpetusi siiani. Samuti läbis ta samal, 2010. aastal Lilleoru õpetaja Ingvar Villido teadliku muutuse kunsti loengusarja. Kriya Hatha jooga juurest liikus Piret edasi füüsilise Asthanga Vinyasa jooga juurde ning 2014. aastal läbis 200-tunnise õpetajate intensiivkoolituse Brasiilias David Lurey ja Mirjam Wagneri käe all. David Lurey oli 2013. aastal Haapsalu joogafestivali peaesineja. Piret on Tallinnas City Yoga stuudio õpetaja ja üks asutajatest.

    Lisaks on Piret õppinud Eesti pärimusmeditsiini ning erinevaid massaažiteraapiaid, sh aroomiteraapia, Hawaii lomi-lomi massaaž ja Tai massaaž ning läbinud Reiki I astme koolituse. Tema joogatunnid on peegeldus kõikidest kogutud ja kogetud teadmistest, muutes iidse joogakunsti tänapäeva inimesele lihtsasti omandatavaks, kuid samas jättes joogale alles selle algse olemuse.

    Vinyasa joogaõpetaja Aleksi Kazubski

    Aleksei on maailmarändurist joogaõpetaja, füsioterapeut, pilatese meister, muusik ja kunstnik. Tema dharma ehk elutee ülesanne on aidata inimestel kogeda nende piiritut potentsiaali joogatraditsioonist pärit tehnikate, praktikate ja teadmiste abil. Tal on 13 aastat kogemust jooga- ja pilatese õpetajana ning viis aastat puuviljatoidulisena. See tähendab, et vähemalt 95% toitudest sööb ta keetmata, küpsetamata, praadimata – eelistades toite võimalikult naturaalsel kujul otse loodusest.

    Ta on Eestist pärit ja igal aastal külastab Euroopat, Aasiat ja mõnikord rändab aastaga enam kui 10 linnas ja 5 riigis Ashtanga jooga esindajana.

    Tema kirg on keskkond, eetiline mood ja teadlik tarbimine. Ta usub, et kui kõik inimesed praktiseeriksid joogat, oleks meil palju rahumeelsem planeet.

    Yogafunc

    YOGAFUNC Live koos Jagaspace’iga on elava muusikaga dünaamiline joogatund, mis on loodud kolme loomingulise inimese koostööl. Joogaprogrammi on välja töötanud Jocke Salokorpi ja spetsiaalselt sellele tunnile on loonud muusika Jagaspace.

    Yogafunc õpetaja Jocke Salokorpi

    Jocke on sündinud Rootsis, kuid elanud enamuse oma elust Soomes ning viimased viis aastat Eestis. Otsus Eestisse elama kolida tuli õpetajal kiiresti ja ta peab seda parimaks otsuseks, mille ta eales teinud on. „Aitäh Sulle, Eesti, et oled minuga nii hea olnud,” ütleb Jocke.

    Peale Eestisse kolimist rajas ta partneritega Tallinna kesklinnas stuudio Body and Mind .

    Naerujooga

    Naerujooga loob armastuse ruumi, kus erineva taustaga inimesed (eelnev joogakogemus ei ole vajalik) saavad koguneda hinnangute vabas keskkonnas, et kogeda lihtsalt elurõõmu ilma igasuguste tingimusteta ja tunnetades, et sisemuses moodustame terviku. Ei ole midagi lõõgastavamat, kui lihtsalt olla Sina Ise.

    Kuidas naer inimesele mõjub?

    • Naer tervendab suurt osa stressist tingitud haigusi (migreen, astma)
    • Terve süda (samas südamehaigustega pole soovitatav), parim kardiotreening (leevendab stressi, kulutab kaloreid ja on südamele kasulik)
    • Naer vähendab stressitaset ja tugevdab immuunsust
    • On nagu sisemine sörkjooks kõigile organitele – parandab verevarustust
    • Annab verd, st viib ajju hapnikku – tööjõudlus ja ideederohkus paraneb
    • Põhjuseta naer on mõtlemisvaba meeletu seisund – meel puhkab
    • Toob meisse elurõõmu, mis meis lapsena pulbitses
    • Annab enesekindlust, emotsionaalset tasakaalu (juhtumised ei määra meeleolu), pakub näolihaste trenni ja parandab verevarustust = nooruslikum välimus!
    • Valuvaigistav, tekitab heaoluhormoone
    • Sügav hingamine muudab keha aluseliseks ning põletikud ja kasvajad ei tule ja oleme terved!
    • Naer ühendab
    • Annab positiivse ellusuhtumise
    • Parandab enesetunnet, energiataset

    Täispikk lugu ilmus ajakirja Golf viimases numbris. Ajakirja Golf saab tellida SIIT! 

    Ajakiri Golf

    Ajakiri Golf on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.

    GOLFIMÄNGIJA JOOGASPIKKER
    Otsing
    • 🤝Jõelähtme Golfiakadeemia uus juht on Peter Holmberg  Jaanuaris liitus Estonian Golf & Country Clubiga tugeva rahvusvahelise sporditaustaga Peter Holmberg. AS EGCC juhatuse esimees Hanno Kross kommenteeris, et Holmbergil lasub ülesanne EGCC golfiakadeemia taas üles ehitada, et mängijatel oleks võimalik ennast arendada ja golfimängus paremaks saada.  Rootsi-Norra päritolu Holmbergil on tugev rahvusvaheline sporditaust ja aasta jagu kogemusi Eesti golfimaastikul.  Eesti golfi tugevusena toob Peter esile võimalust kiireks arenguks, mis saab juhtuda siis, kui klubid hakkavad tegutsema ühiste eesmärkide nimel.  ✅Loe Golfiportaalist!
@estoniangolf 
#golfonlahe #golfiportaal #golfiuudised #golf
    • 💚 Anete Liis Adul: soovin, et ühel päeval oleks ka LPGA tuuril mõni eestlane  Anete Liis Adul sai tänavu olulise tunnustuse osaliseks. Eesti Golfiliidu poolt välja antavat aasta naismängija tiitli pälvis Anete Liis endale juba kolmandat korda ning iga korraga on see talle aina erilisem. „Ma kordasin Eesti Löögimängu meistrivõistlustel naiste rekordit, mängisin enda kolme päeva kõige madalama tulemuse ja kaks bogey vaba ringi, sain teist korda võistlustel kuuega algava numbri kirja ning esindasin Eestit Euroopa Individuaalsetel meistrivõistlustel, maailmameistrivõistlustel ja Euroopa Team Shield meistrivõistlustel. Aasta naismängija tiitel on saavutus, mida ei saa keegi minult kunagi ära võtta ning ma olen nii oma hooaja kui ka selle tunnustuse üle väga uhke,” võtab Anete Liis möödunud suve kokku.  ✅Loe intervjuud Golfiportaalist!
@aneteliisadul #golfonlahe #golfiportaal #golfiuudised #golf
    • 💚Kolm põhjust, miks peaks uusaastaplaanidesse golfimängu mahutama  Oled sa alles golfile mõelnud või oled juba kogenud golfimängija, 2023. aastal tasub igal juhul golfi mängida!  ❇️3 põhjust, miks golfi mängida  Golf on hea trenn
Värske õhk parandab enesetunnet ja tuju
Võimalus leida uusi sõpru  🏌️Loe Golfiportaalist: Ajakirigolf.ee  #golfiuudised #golf #golfiportaal #golfonlahe #kingiidee #jõulud
    • 🎄Kolm kingiideed golfimängijale  ⛳️Külmakast või -kott 
⛳️Golfikindad
⛳️Golfikursus  🏌️Loe Golfiportaalist: Ajakirigolf.ee  #golfiuudised #golf #golfiportaal #golfonlahe #kingiidee #jõulud
    • 👏 Nädalavahetusel on eestlastel ainulaadne võimalus elada kaasa golfi maailmanimedele  Neli maailma suurimat golfimängijat pistavad üksteisega rinda Capital One’i mängus The Match. Esimest korda saavad fännid iga-aastasele üritusele kaasa elada ka Euroopas, Warner Bros. Discovery platvormidel.  Legendaarne Tiger Woods läheb koos põhja-iirlase Rory McIlroyga vastamisi ameeriklaste Justin Thomase ja Jordan Spiethiga. Nelikul on kokku 24 golfimeistritiitlit ja kõik nad on olnud maailma edetabelis esinumbri kohal.  Discovery+, Eurosport 2 ja Eurosport App kannavad Floridas Belleairis asuva Pelicani golfiklubis toimuvat üle pühapäeval, 11. detsembril alates kella ühest öösel.  🏌️Loe Golfiportaalist: Ajakirigolf.ee  #golfiuudised #golf #golfiportaal #golfonlahe #tigerwoods
    • 🍁 Miks on sügis parim aeg golfi mängimiseks?  Golfshake.com uuris golfimängijatelt, miks on sügis parim aeg golfi mängimiseks…Golfimängijad tõid välja, et sügisene õhk on mõnus ja karge, seega on golfimäng lausa lust. Välja toodi ka ilusad sügisvärvid, mis golfiväljakul viibides silma rõõmustavad. Ka on golfiväljakutel märksa vaiksem kui suvel ning saab rahulikumalt keskenduda oma golfimängule.  🏌️Loe Golfiportaalist: Ajakirigolf.ee
#golfiuudised #golf #golfiportaal #golfonlahe
    • 🏆 EGCC sai EMV-l kolm kulda  12.–13. augustil Saaremaa Golf & Country Clubis toimunud Eesti klubidevahelistel meistrivõistlustel sai Estonian Golf & Country Club kolm kuldmedalit ja ühe hõbemedali. Võiduga naasesid naisseeniorid, naised ja mehed, hõbemedali said kaela meesseeniorid.  ✅Ajakirigolf.ee 
@estoniangolf @saaregolf 
#estoniangolf #egcc #saaregolf #golfiuudised #golf #golfonlahe
    • 🏆Eesti meistriteks krooniti Markus Varjun ja Anete Liis Adul  Täna selgusid Pärnu Bay Golf Linksis XXIX Eesti löögimängu meistrid golfis. Esmakordselt krooniti meistriks Markus Varjun (Niitvälja Golfiklubi) ning teist korda sai kuldmedali kaela Anete Liis Adul (Estonian Golf & Country Club). Meeste konkurentsis sai hõbemedali omanikuks Carl Hellat (Niitvälja Golfiklubi) ja pronksi Joonas Turba (Reval Golf Club). Naistes sai esimese hõbemedali Elizaveta Sofia Reemet (Estonian Golf & Country Club) ja pronksi tiitlikaitsja Liis Kuuli (Niitvälja Golfiklubi).  ✅Loe AjakiriGolf.ee
@eestigolfiliit @parnubaygolflinks @aneteliisadul @markus.varjun
#golfiuudised #golf #golfonlahe #golfnews #golfiportaal
    • 🎬VIDEO! Kuidas golfikeppi hoida? Katsetada erinevaid versioone  Vaata Golfiportaalist õppevideot, milles Oliver Treufeldt õpetab golfikeppi hoidma.
„Kõige levinum haare on interlock, kus on seotud nimetissõrm ja parema käe väike sõrm. On ka olemas baseball-hoie, kus on kõik näpud ilusti nagu herned heas. Kolmas levinud versioon on selline, kus sõrmi ei ristata, vaid lihtsalt väike sõrm läheb nimetissõrme peale ja tekitab kerge kontakti kahe käe vahel,” näitab Oliver õppevideos ette.  „Minu soovitus sulle on katsetada neid erinevaid versioone. Proovi hoida, lüüa ja sa leiad endale selle mugava ja kõige mõnusama versiooni. Head katsetamist!” sõnab ta.  ⛳️Video⛳️
Ajakirigolf.ee  @olivertreufeldt @monikakuzmina @revoraudjarv @liinakumm 
#golf #video #golfiabc #õppevideo #golfiportaal #golfonlahe

    Jälgi meid Instagramis!

    Golfi logo

    Ajakiri Golf on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.

    Golf Time OÜ
    Reg. number: 11408891
    KM number: EE101550200
    + 372 5551 7551
    info@ajakirigolf.ee

    Liitu uudiskirjaga

    Ajakiri Golf uudiskirjaga liitudes saad uudised omale mugavalt e-mailile.

    Täname, et liitusite meie uudiskirjaga.

    © Ajakiri Golf 2022
    • Kasutus- ja müügitingimused
    • Andmekaitsetingimused
    • Küpsiste kasutamise tingimused

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

    Nõusolek küpsiste kasutamiseks

    Teile parima kasutuskogemuse pakkumiseks kasutatakse leheküljel küpsiseid. Küpsised tagavad lehekülje toimimise, aitavad lehekülge paremaks muuta ning pakkuda teile asjakohast sisu ja reklaami. Küpsiseid kasutatakse ainult siis, kui annate selleks nõusoleku vajutades „Nõustun“. Seadete kaudu saate hallata ka üksikuid küpsise-eelistusi.

    Küpsiste kasutamise tingimused

    Eelistused Nõustun kõigi küpsistega

    Halda sätteid

    Küpsiste kasutamise tingimused

    Mistahes veebilehte külastades võib see salvestada teie brauserisse või hankida teie brauserist teavet, mis on tavaliselt küpsiste kujul. Selline teave võib puudutada teid, teie eelistusi või teie seadet ja seda kasutatakse peamiselt selleks, et panna veebileht tööle teie poolt eeldatud moel. Tavaliselt selline teave teie isikut otseselt ei tuvasta, kuid võib anda teile personaalsema veebikogemuse. Kuna me hindame teie privaatsust kõrgelt, on teil võimalik mõningaid küpsisetüüpe mitte lubada. Klõpsake erinevatel kategooriapealkirjadel, et lugeda lisaks ja muuta vaikeseadeid. Teadke aga, et osade küpsisetüüpide blokeerimine võib mõjutada teie kogemust veebilehel ja teenuseid, mida meil on võimalik teile pakkuda.
    Vajalik
    Alati lubatud
    Võimaldab kasutada veebilehe funktsioone ja mäletada vormidesse sisestatud teavet ka siis, kui kasutaja liigub sessiooni ajal muudel ajakiri Golf kodulehe alalehtedel. Ilma rangelt vajalike küpsisteta pole kindla veebilehe teenused võimalikud. Rangelt vajalikud küpsised ei kogu turunduslikul eesmärgil teavet ega jäta meelde, milliseid lehti internetis vaadatakse.
    KüpsisKestvusKirjeldus
    cookielawinfo-checkbox-advertisement1 yearSet by the GDPR Cookie Consent plugin, this cookie is used to record the user consent for the cookies in the "Advertisement" category .
    cookielawinfo-checkbox-analytics11 monthsThis cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics".
    cookielawinfo-checkbox-functional11 monthsThe cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional".
    cookielawinfo-checkbox-necessary11 monthsThis cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary".
    cookielawinfo-checkbox-others11 monthsThis cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other.
    cookielawinfo-checkbox-performance11 monthsThis cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance".
    CookieLawInfoConsent1 yearRecords the default button state of the corresponding category & the status of CCPA. It works only in coordination with the primary cookie.
    viewed_cookie_policy11 monthsThe cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data.
    Funktsionaalsus
    Funktsionaalsusküpsised mäletavad Sinu valikuid ning pakuvad täiustatud ja isiklikumaid funktsioone. Need küpsised mäletavad tehtud muudatusi, aga ei salvesta tegevusi kolmandatel veebilehtedel.
    Jõudlus
    Jõudlusküpsiseid kasutatakse spetsiifiliselt andmete kogumiseks – kuidas veebilehte kasutatakse, milliseid veebilehti enim külastatakse või millistel lehtedel veateateid kuvatakse. Need küpsised monitoorivad veebilehe jõudlust vaid siis, kui veebilehega suhtled ja neid kasutatakse veebilehe funktsionaalsuse parendamiseks.
    Statistika
    Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
    KüpsisKestvusKirjeldus
    CONSENT2 yearsYouTube sets this cookie via embedded youtube-videos and registers anonymous statistical data.
    _ga2 yearsThe _ga cookie, installed by Google Analytics, calculates visitor, session and campaign data and also keeps track of site usage for the site's analytics report. The cookie stores information anonymously and assigns a randomly generated number to recognize unique visitors.
    _gat_UA-40943322-11 minuteA variation of the _gat cookie set by Google Analytics and Google Tag Manager to allow website owners to track visitor behaviour and measure site performance. The pattern element in the name contains the unique identity number of the account or website it relates to.
    _ga_3TPMSYMGQB2 yearsThis cookie is installed by Google Analytics.
    _gid1 dayInstalled by Google Analytics, _gid cookie stores information on how visitors use a website, while also creating an analytics report of the website's performance. Some of the data that are collected include the number of visitors, their source, and the pages they visit anonymously.
    Turustamine
    Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
    KüpsisKestvusKirjeldus
    VISITOR_INFO1_LIVE5 months 27 daysA cookie set by YouTube to measure bandwidth that determines whether the user gets the new or old player interface.
    YSCsessionYSC cookie is set by Youtube and is used to track the views of embedded videos on Youtube pages.
    yt-remote-connected-devicesneverYouTube sets this cookie to store the video preferences of the user using embedded YouTube video.
    yt-remote-device-idneverYouTube sets this cookie to store the video preferences of the user using embedded YouTube video.
    Liigitamata
    Teised liigitamata küpsised on need, mida analüüsitakse ja mida pole veel kategooriasse liigitatud.
    KüpsisKestvusKirjeldus
    shopmagic_visitor_6014a2c505e4018175910f0271772c6c1 yearNo description
    SALVESTAN & NÕUSTUN
    Powered by CookieYes Logo