Sten Erik Soo: kui mängus pole suured tiitlid, siis on väga tore, kui poisid ja tüdrukud ühes klassis mängida saavad

Pärnu Bays peeti 18. juunil Junior Touri avaetapp.

U12: Karl Konrad Ranna (22), Kaspar Urh Jamnik (21), Karl Andreas Soo (20).

U15: Rauno Pikk (66), Ruut Kangust (76), Karl Kreevs (76).

U18: Johan-Erik Põldmäe (74), Nils Illimar Esko (78), Ilona Tamm (79).

U21: Sten Erik Soo (73), Richard Teder (78), Anete Liis Adul (78).

Sten Erik Soo langes Pärnu Bays Eesti rajamängu meistrivõistlustel konkurentsist kaheksandikfinaalis. Kui palju oli tal tänases mängus mõtlemist, et õnnestus ära teha mängijatele, kes saavutasid paari päeva eest paremad kohad: Richard Teder, Anete Liis Adul? U21 klassis täna 6. kohale jäetud Mariliis Palm tuli ju 16. juunil lausa meistriks.

Sten ei mõelnud sellele üldse. „Ühepäevane võistlus erineb mitmepäevasest ikka palju – ühe ringiga võivad kõik õnnestuda. Samuti ei saa rajamängu löögimänguga võrrelda, sest nädalavahetusel ju kellegi vastu ei mänginud, keda täna edestasin,“ sõnab ta ja lisab, et kui mängus pole suured tiitlid, siis on väga tore, kui poisid ja tüdrukud ühes klassis mängida saavad.

Kuidas väärtustab ta Richard Tederi edestamist, kes oleks võinud osaleda hoopis nooremas klassis?

„Richardi näol on tegemist väga andeka noormängijaga. Ta peabki võistlema taganttiidelt ja mängima löögimängu.“

Sood on agar golfiperekond. „Isa alustas golfiga kõige varem, kindlasti 10 aastat või enamgi tagasi. Vennaga oleme mänginud kuus-seitse aastat. Temale kaotamine annab motivatsiooni juurde. Väga tore, kui omavahel tihe andmine kogu aeg käib!“ räägib Sten.

EGCC liikmed on Sood sellepärast, et tegemist on väga hea layout’i ja harjutusaladega väljakuga, kus Sten igapäevaselt töötab. Mehelt, kelle töö on varustuse sobitamine, tuleb muidugi küsida, milline tänavu ilmunud keppidest on tema lemmik. „Pingi G410 puud ja driver’id on jätnud parima mulje ning on mulle väga headeks tööriistadeks rajal,“ lausub Sten.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga