Sörenstam ja Tseng naasesid LPGA Tourile

Floridas 25.-28. veebruarini peetud Gainbridge’i turniiri võitis Nelly Korda tulemusega –16 (67, 68, 68, 69).

Järgnesid Lexi Thompson ja Lydia Ko tulemusega -13. Mängiti Ko koduväljakul Lake Nonas ja Ko juhtiski pärast 1. ja 2. ringi. 3. ringiga asus juhtima Korda (-13), tema järel Patty Tavatanakit (-12).

Osalesid maailma edetabeli kuus parimat seitsmest.

Esimest korda pärast 2008. aastat osales LPGA Touril Annika Sörenstam, kes Lake Nonas aastaid elas. Sörenstam lahkus tuurilt, et lapsi saada ja seekord oli temaga kaasas 9-aastane poeg Will. Sörenstam mängis avapäevadel kolmikus teiste rootslannade Anna Nordqvistiga ja Madelene Sagströmiga. Ta lõpetas cut’ist pääsenute seas viimasena. Sörenstam ütles, et see jääb ühekordseks mänguks tuuril, aga ta plaanib osaleda seenioride US Openil.

Sörenstami maja Lake Nonas ostis 2009. aastal Yani Tseng ja ka tema tegi nüüd tagasituleku. Tseng müüs selle maja kaks aastat tagasi ja 2019 oli ka aasta, kui ta viimati võistles. Tseng puudus seljavalu tõttu. Kunagi 109 nädalat järjest maailma edetabelit juhtinud Tsengi mäng oli enne seda allakäigul. Keegi ei mõistnud, miks tal mäng ei lähe. Võib-olla seepärast, et isegi kohti esikümnes loeti ebaõnnestumiseks pärast võite. Tseng tunnistas, et teda tabasid muu hulgas värinad (yips). Tseng lõpetas Orlandos eelviimasena. Ta lõi sisse küll pikki putte, kuid tegi tripleid.

Auhinnafond oli 2 miljonit dollarit.

Kui poleks pandeemiat, mängiks LPGA aasta algul tavapäraselt Austraalias ja Aasias.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga