Soovituslik juhend aitab golfiklubidel võistlusi läbi viia

0
Marko Kaljuveer Foto: Margus Vilisoo

Marko Kaljuveer
Foto: Margus Vilisoo

Eesti Golfi Liit soovitab klubidele juhendit, mis annab näpunäiteid väljakute ettevalmistamiseks võistluseks. Tõlkedokumendiga saab tutvuda SIIN ning Sander Vallaotsa tõlge on kontrollitud Eesti Golfi Liidu Reeglite, HCP ja CR (RHCR) komitee poolt.

Juhend puudutab väljaku ettevalmistamist, avalöögi ala ja lipupositsioonide nõudeid, väljaku markeerimist, looduslikke ja tehislikke takistusi ning palju muud vajalikku. Sellega saab tutvuda SIIN.

Eesti Golfi Liidu president Marko Kaljuveer ütles, et Eesti golfiväljakud on üldjoontes väga heas korras, nii et võime vabalt kutsuda siia mängijaid Euroopast häbi tundmata. See on ka meie kõigi eesmärk ˗ saada siia välisturiste.

“Meil on samas juba olemas ka suurvõistluste kogemus, sest peeti ju 2009. aastal Jõelähtmes Omega Mission Hillsi meeskondlike MM võistluste Euroopa finaal, eelmisel aastal olid samas kohas ka amatööride naiste EM võistlused ja järgmisel aastal on meeste EM võistlused,” täpsustas Kaljuveer. “Seega meie väljakud on täiesti tasemel, ega muidu neid võistlusi ei antaks ka. Kõik on seni rahule jäänud.”

President lisas, et õnneks on meil loodud ka Eesti Greenkeeperite Ühendus, kes omavahel jagavad erialast infot. “Töö käib pidevalt. Meil on ka oma Golfikohtunike kogu, kes tegeleb kohtunike koolitusega, mis tähendab, et töö ja õppimine käib paralleelselt täie hooga, sest ega teistmoodi tänapäeval ka ei saaks,” rõhutas Marko Kaljuveer.

Eesti Golfi Liidu kontseptsioon näeb ette golfi kui spordiala populariseerimist, tippudele kaasaaitamist, noorte golfarite toetamist ja Eesti kui golfiturismimaa tutvustamist, samuti on eesmärgiks Eesti osalemine olümpiamängudel.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga