Täna lõppes soomes Linna Golf väljakul 2022 aasta European Young Masters. Viimase päeva kokkuvõttena lõpetas Rauno Pikk kohal 34, ringidega 75,78,76 ja lõpptulemusega +13. Rasmus Kivila koht sel korral 45, tulemusega +21 (81,76,80), vahendas Eesti Golfi Liit.
Tüdrukutest Elizaveta Sofia Reemeti lõpptulemus oli +11 (74,79,74), mis andis jagatud 23nda koha. Iiris Mätase tulemuseks sel korral +45 (86,85,90) ja seega jagatud 53 koht.
Meeskondlikult 23 koht, tulemused.
Poistest tuli võitjaks hollandlane Denny Kloeth tulemusega -8 (70, 68, 70) ja tüdrukutest islandlanna Perla Sol Sigurbrandsdottir -2 (72,72,70). Meeskondlikult parim oli Tšehhi.
Mari Rauna kokkuvõte võistlusest ja kolmest päevast:
“Kolm võistluspäeva Euroopa parimate U16 noorte golfimängijatega Soome ühel parimal väljakul.
Teisel võistluspäeval näitas väga head mängu Rasmus Kivila, mängides 76 (+4) lööki. Rasmus mängis stabiilselt ja targalt, ühtegi üle bogey tulemust ei teinud. Kõrvaltvaatajana hakkas silma väga keskendunud olek löökide planeerimisel ja sooritamisel ning särav naeratus, kui järjekordne putt auku kukkus või hea up&down sai tehtud, oli eredam kui keskpäevane päike.
Elizaveta mängis teisel päeval 17 rada väga ilusat golfi, olles vaid 2 üle par’i kuid tegi tol päeval kolm kehva lööki ja need kõik kahjuks viimasel rajal, mis andis päeva lõpptulemuseks +7 (79 lööki). Mõnikord on golf halastamatu. Enne viimast mänguringi sai ka mentaalne vigade parandus tehtud 18. raja mänguplaaniga.
Rauno teise võitlusringi puhul 78 (+6) oli positiivne kindlasti see, et mitte ühtegi üle bogey tulemust ei tulnud, kuid kahjuks ka mitte ühtegi birdie’t. Kokkuvõtvalt oli palju häid otuseid keerukatest kohtadest, head enesekontrolli ja tõelist pingutust birdie puttidel, mis lihtsalt ei kukkunudki sisse tol päeval.
Iiris tegi võistluse parima mängu just teisel päeval, 85 lööki (+13). Tol päeval olid koondise noorima mängija achilleuse kannaks Linna Golfi strateegiliselt paigutatud bunkrid, kust ei õnnestunud bogey päästa ning tuli tulemuskaardile 3 tumesinist numbrit märkida. Mängu üldpilt oli igati postiivne, Iiris ise veel positiivsem ja kui ebaõnnestunud rada kõrvale jätta, siis mängis Iiris väljaku slope arvestades enda tasemest isegi paremini.
Kolmas võistluspäev algas väga varahommikul, kell 5:45 hommikusöögiga ning kell 6:00 bussisõiduga hotellist väljakule. Öösel oli korralikult vihma sadanud ning ka viimase mängiringi ilmaennustus lubas hoovihmasid. Õnneks pääsesid mängijad algselt ennustatud äikesest, kuid teises flight’is mänginud Iiris sai tol hommikul veel korra “pesus käia“.
Iirise viimase ringi tulemususeks jäi 90 lööki (+18). Esimese poole mängis ta sarnaselt esimestele võistluspäevadele ehk 43 lööki, kuid kahjuks teisel poolel tuli langus. Kindlasti mõjutas seda omajagu ka öösel ja mänguringi ajal sadanud vihm ning see tegi rajad oluliselt pikemaks, võrreldes kahe esimese päeva väga kuivade tingimustega. Koondise debütandile oli see European Young Masters kindlasti hindamatu kogemus ning annab motivatsiooni ja enesekindlust järgnevateks võistlusteks.
Raunol oli kõigil kolmel võistluspäeval raskusi griinide lugemise ja tunnetamisega – viimase ringi tulemus 76 (+4) ei kajasta kindlasti potentsiaali. Mõningetel juhtudel oli põhjus selge – pikema rauaga lähilööki griinile lüües ei saagi nii täpne olla kui wedge’i või lühikese rauaga, kuid ei ole tavaline, et kolmepäevasel võistlusel mitte ükski päev ei ole putiõnne.
Elizaveta avalöögid on pikad, seega par 4 ja 5 radadel oli tal (kõigil kolmel päeval) väga palju birdie putte, kuid Linna Golfi griinid ei ole kindlasti kergete killast. Viimase päeva lipu- positsioonid olid ka kõige keerukamates kohtades, mis tähendas tulemuseks häid par’e. Kolmas ring oli kindlalt mängitud 74 lööki (+2). 15. rajal läks esimesena lõpetanud Iiris Elizavetale appi caddie’ks ning 18. rajal oli päriselt vigade paranduse parim näide –BIRDIE! Peale teist lööki oli tüdrukute esituses ka väike tants fairway’l.
Rasmuse kolmas mänguring, 80 (+8), oli võrreldes kahe esimesega kindlasti keerulisem ja nõudis suurt pingutust, sest öösel ja hommikul sadanud vihm tegi väljaku pehmemaks, mis tähendas et teatud radadel oli avalöögi veeremine minimaalne. Poistele oli väljak 6624m pikk. Ka rough oli kolmandal päeval kõige halastamatum. Viimasel päeval löögi poolest ei olnud Rasmuse mäng kindasti kehvem võrreldes teise päevaga, kuid kahjuks ei kukkunud mitmed head putid auku, vaid keerasid auguservast välja.
Mul on siiralt hea meel, et noored said sellise vägeva hästi korraldatud võistluse kogemuse — siinkohal suur tänu korraldajatele: EGA, Soome Golfi Liit, Linna Golf ja loomulikult Eesti Golfi Liidule. EYM võistlusest sirguvad paljud tulevased maailma ja Euroopa tipp amatöör- ja profimängijad ning nii mõnigi seal olnud mängija võib just tänu sellisele võistlusele saada inspiratsiooni viimaks oma golfimäng veelgi kõrgemale tasemele. Siinkohal on hea näide Šveitsi koondise kapteni Marc Vuillemin meenutusest, kuidas üks Belgia mängijatest elus esimest korda EYM võistlusel osaledes tegi 95 lööki ja nuttis silmad peast. See mängija oli Thomas Pieters.
Oli rõõm ja au olla osa niivõrd toredatest noortest koosnevast tiimist ja kogeda golfimängu juurde käivaid üles-alla emotsioone, kokkuhoidmist, teineteise toetamist, ühist pingutamist ja naeru. Aitäh Elizaveta, Iiris, Rasmus ja Rauno!”
Elizaveta Sofia Reemat: “European Young Masters oli hea kogemus nii mulle kui teistele võistkonnakaaslastele. Võistlus oli raske, sisaldades palju emotsioone, kuid siiski oli ta pigem positiivne. Esimesel päeval ma olin väga rahul oma +2 tulemusega, kuna ühel hetkel olin juba +4, kuid suutsin kaks birdiet teha viimastel radadel. Griinid olid väga rasked lugeda ning ma ei saanud lõpuni aru ka kiirustest. Teine päev oli mu mäng tegelikult oluliselt parem, kuigi tulemus oli 17nda raja lõpuks +2, kuni juhtus 18. raja pahandus. Mul oli vaja lüüa poolik löök, kuid ma hakkasin vett kartma ja kõige hullem sai teoks ning ma lõin kaks vett ja otsa kolm putti ja kogutulemuseks +7 seetõttu. Kolmas päev oli mäng veelgi parem ja ma olin 11. rajani -1, tegemata ühtegi bogey. Paraku 12. rada ma kaotasin palli ja sain kirja double bogey, kuid ma lõpetasin siiski kogutulemusega +2, tänu Iirisele, kes aitas mul viimasel rajal birdiet teha. Kokkuvõttes olen ma turniiriga väga rahul ja tahan tänada ka Marit.”
Iiris Mätas: “Olen väga õnnelik, et sain osa nii suurest ja hästi korraldatud võistlusest. Kogemus, mille sealt sain on lihtsalt kirjeldamatu. Esimesel päeva alguses vedas alt hübriid ja chip. Rajad sinistelt olid üsna pikad, sellest tulenevalt oli vaja väga head teist pikka lööki griini tabamiseks. Harjusin enam-vähem hästi griinide kiirusega aga vahel oli keeruline kaldeid lugeda. Teisel päeval sain tänu Marile hübriidi kenasti toimima, õnnestus ka birdiesid teha. Kolmanda raja par 3-l kukkus avalöögi pall lipust suisa 20cm kaugusele. Kahjuks ebaõnnestusin 16. ja 17. rajal. Käed ja gripp olid kuumast higised ja kahjuks ei saanud ma neid piisavalt kuivaks, seetõttu eksisin 16. raja avalöögiga. Kolmandal päeval ei suutnunud ma esimeses pooles harjuda vihmast märgade griinidega. Putt ei “jooksnud” ja chip’i tunnetus polnud see, mis tavaliselt. Väga hea kogemuse sain kui olin Elizavetale caddieks, olen selle võimaluse eest talle väga tänulik. Tema tagasihoidlik ja sõbralikult toetav olek mõjus mulle kindlasti positiivselt. Tänud ka poistele kelle naljad aitasid nii mõnestki halvast emotsioonist üle saada. Kokkuvõttes oli meil väga tore ühtne tiim, erilised tänud tiimijuht Marile, kes oli kõigile abiks kui seda parajasti vaja oli ning kes suutis meid kõiki piisavalt julgustada, innustada ja aidata.”
Rauno Pikk: “European Young Masters oli väga hästi korraldatud võistlus. Väljak oli hästi hooldatud, kuid kohati ka pisut märg eelnevatest päevadest. Mäng oli enam-vähem stabiilne, ainuke pettumus oli siis, kui eksisin avalöögiga ning ei osanud griinidel putata. Esimesed kaks päeva oli ilm võrratu – väheke tuult ja temperatuur umbes 30 kraadi, mis tegi mängu ka samal ajal raskeks. Pidi palju vett jooma ja võimalusel varjus püsima, kuna tugev päike paistis otse peale. Griinid olid hästi hooldatud ning stabiilse kiirusega, samas olid need ka väga pehmed, mistõttu paljud mängijad ei parandanud on pitchmarke ära ning see hakkas liini valimisel putte natukene segama. Minul oli griinide lugemisega raskusi ja sellepärast ei kukkunud palju putte ning head tulemust ei tulnud. Pidev birdiede mööda puttamine hakkas mentaalselt kurnama ning läksin ka vaikselt kurjemaks. Bunkrites oli sees liiv, mille pealt pole mul enne kogemust olnud. Nendest oli raske välja saada kuna bunkrites olev materjal oli erinev teiste bunkritega, mis ma elus mänginud olen. Ei saa öelda, et ma mänguga rahule jäin, kuna pettumust oli griinidel palju. Hoidsin pead kõrgel ning lootsin alati, et järgmisel augul kukub ka birdie putt – seda ei juhtunud. Kindlasti tahaks tänada ka Marit, kuna tema positiivsus ja energiline olemine kindlasti aitas mind ka rajal ning hakkasin alati tema juures viibimisel paremini mängima. Marilt sai palju tarka informatsiooni tema kogemustest ja strateegiast, kui tema poole minna mõne murega, siis sai alati ka hea vastuse.”
Golfiportaal on kõigile, kes peavad lugu kvaliteetsest vabast ajast, hindavad tervist ja sportlikku eluviisi, tahavad nautida kaunist loodust ning huvituvad golfist.