Selgusid OGK meistrid rajamängus

Otepää Golfiklubi mehed selgitasid 28. juulil parimad rajamängijad.

Meistriklassis panid ülekaalu maksma tabeli paremas pooles Benno Maaring (Heikki Pormeistri vastu), Rain Sirk (esimese vooru üllataja Robin Udodoviga), Viljar Pärnamäe (tegi Andres Kulbiniga sotid selgeks) ja Juhan Kolk (Kalev Kuusiku vastu).

„Selles, et need mehed ilusasti kolmandasse ringi marsivad, ei kahelnud samas ka keegi,“ kirjutab kapten Margo Liiv blogis, mis jäi seekord kahjuks lühikeseks, sest ta langes konkurentsist. „Eks madistamist oli omajagu, kuid lõpuks maksid siiski rajamängukogemused ja „vanad kalad“ end hirmutada ei lubanud…“

Vasakul tabelis võtsid võidud Igor Viirlaid (kahe rajaga võit Nils Esko üle), Toomas Tamme (surudes põlvili Peeter Kessa) ja Juhan Peedimaa (alistades Mart Urbase).

Peedimaa oli finaalis rajaga üle Maaringust ja kaitses tiitlit. 3. koha kohtumises alistas Pärnamäe 4&3 Tõnu Tsernanti.

Avatud liigas läks Hardi Kuimets 28. juuli hommikul väljakule kindla eesmärgiga võidelda finaali. Kui ta oli soojenduse lõpetanud, selgus, et poolfinaalivastane Urmas Tali on isiklikel põhjustel andnud loobumisvõidu. See ei andnud Kuimetsale suuremat kindlust finaaliks, vaid tekitas kahetisi tundeid: ühtepidi oli füüsiliselt kergem finaalile vastu minna, kuid teistpidi raskem rajatunnetust kätte saada.

Finaal algas tema jaoks väga rabedalt, nagu ta kartis, kuid tema õnneks ei suutnud ka vastane Oliver Helm mängu käima saada. Nii madistati 9. rajani kord üks ühega peal, kord teine. Peale 9. rada suutis Kuimets kasvatada edu kahele rajale ja peale 11. rada kolmele, kuid 12. ja 13. rajaga tuli Helm ohtlikult ühe raja kaugusele. 14. raja avalöök õnnestus Helmil ideaalselt. Kuimets lõi avalöögi punkrisse. Helm jätkas ilusat mängu ja oli 5-löögisel rajal kolme löögiga peal, Kuimets seevastu pidi neljandat lööki tšippama, mis kõige paremini ei õnnestunud ja jättis keerulise puti nulliga lõpetamiseks.

„Kui Oliver oli raja ilusa par’iga ära teinud, tundsin, et see on nüüd murdepunkt: kui ma selle puti sisse saan, siis on kõik okei. Nii läkski. 15. rada läksime mängima mina rajaga peal. Oliveri avalöök ebaõnnestus, minu oma maandus aga normaalse koha peal. Peale neid avalööke ma juba tundsin, kuidas Oliver endast välja läks ega suutnud enam mängu tagasi tulla. Nii oligi 16. rajaga minu võit tehtud,“ ütles Kuimets.

Naistevõitja oli selgunud kuu varem, kui Eva Peedimaa alistas 6&5 Anu Rebase. 3. koht Aire Siimule.

Pikemalt saab lugeda ajakirjast.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga