SEITSMESTE GOLFIMINUTID! Niitvälja Pro Paul Põhi üritab golfi aja peale mängida

Paul Põhi

Paul Põhi

TV3 golfiminutites mängitakse aja peale golfi ning golfireporter ja Eesti Golfi Liidu president Marko Kaljuveer ühes isikus vestleb värske rajamängu Eesti meistri Egeti Liiviga, kes on juba eelnevalt kahekordne Eesti meister löögimängu ja Estonian Amateur Open võitja.

Nüüd on siis ka rajamängu meistri tiitel käes ja Egeti tunnistab, et on seda kolm aastat oodanud, kuid kahjuks on eelmistel võistlustel kolmel korral kolmandaks jäänud. “Sel aastal tuli ära, eelmiste aastate kogemused on olemas,” ütleb värske meister. “Eesmärgiks on ka edaspidi samamoodi hästi mängida, tahaks Eestit EM-il ja MM-il esindada, anda endast parim ja Eestit kõrgemale tõsta.”

Vastuseks Marko küsimusele, et kas ta on nüüd parem mängija kui eelmistel aastatel, vastab Egeti, et vaimselt küll, aga muidu sama pulga peal. Edasi aga hakkab Niitvälja Pro Paul Põhi aja peale golfi mängima. Ta ütleb,et lisaks kiiretele jalgadele on oluline täpne löök, tema eesmärgiks on lüüa griinile ja sellega aega võita, mitte aga niisama liduma panna. Muidugi tuleb ka griinile kiiresti lüüa ja Paul teebki löögi, mille järel paneb jooksu. Lõpptulemuseks on 43,43, millega ta tuleb Priit Jalasto järel teisele kohale, kaotades 6 sekundiga.

Marko nendib, et Pro lõi bunkrist putteriga ja Paul vastab, et mäng käib aja peale ja lüüa võib mistahes kepiga, temal sattus seekord putter olema. Mis aga puutub aja peale mängu formaati, siis see on maailmas hetkel popp. Pro lubab, et ka Niitväljal tulevad aja peale võistlused kiirmängus, kuid aega veel täpselt ei tea, alustatakse aga Par20 peal sealt liigutakse 9 rajale. Paremusjärjestus on siis nüüd järgmine: Priit Jalasto, Paul Põhi, Ago Markvardt, Marko Kaljuveer ja Erki Nool. Lõpetuseks õpetab Priit Jalasto ka seda, et õigel puttamisel tuleb pallile ülevalt alla vaadata ja õlgadest liigutades kellapendli kombel lüüa.

VAATA TV3 GOLFIMINUTEID!

Jüri Kukk

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga