Saudi Araabia peibutas püünele paremiku, kuid mitte kogu eliidi

Rory McIlroy ja Tiger Woods keeldusid osalemast 2. veebruaril lõppeval Saudi Internationalil, kuigi neile pakuti 2,5 miljonit dollarit.

Kui McIlroy oli teist aastat järjest riigi poliitika vastu, siis tänavu diplomaatilisem Woods selgitas, et Saudi Araabia asub lihtsalt liiga kaugel.

Justin Rose’i nahutati eelmisel aastal osalemise eest ja tänavu jäi ta koju.

Sergio Garcia osales, kuid loobus osalustasust. Tema mullu diskvalifitseeriti väljaku lõhkumise tõttu ja ta soovis nüüd „heade poiste” nimekirja pääseda. Eelmisel korral maksti talle 640 000 dollari ringis.

Phil Mickelson raha eest osalemises probleemi ei näinud ja sai patulistest enim võtta.

Saudide jaoks vedas end kohale tiitlikaitsja Dustin Johnson, kes viimati mängis jaanuari avanädalal.

Mikko Korhonen on teeninud 4 miljonit dollarit auhinnaraha. Vajas ta tõesti käiku riiki, kus demokraatia puudub?

Jon Rahm mängib nädalavahetusel PGA Touril, kus tal on võidu korral võimalus tõusta maailma esinumbriks.

Saudi International peeti esmakordselt eelmisel aastal. Ka tänavu kuulub võitjale 583 000 dollarit. Üritusel laulis tänavu Bryan Adams, kes 6. märtsil esineb ka Eestis (seitsmendat korda). Golfivõistlusel pealtvaatajad puuduvad.

European Touri eelmised kaks etappi toimusid Araabia Ühendemiraatides ja näiteks Brooks Koepka vahepeal koju ei lennanud.

19.-22. märtsini peetakse samal Royal Greensi väljakul ajaloo esimene Ladies European Touri Saudi Araabia osavõistlus, auhinnafondiks 1,4 miljonit dollarit. Naised peavad seal ilmselt mängima pükstes. Meghan MacLaren osaleda ei soovi, põhjus sarnaselt McIlroyga sportswashing.

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga