Sander Aadusaare hooajalõpu intervjuu: ma ei läheks kunagi võistlusest lihtsalt osa võtma

Sander Aadusaar palus hooajalõpu intervjuuga oodata 20. oktoobrini. Ta mängis Prantsusmaal European Tour Q-Schooli ja Saksamaal Pro Golf Tour Q-Schooli. Lisaks Nordic League’ile saab ta järgmisel hooajal mängida ka Pro Golf Touri.

Proffe leidub Eestis peale Aadusaare muidugi veel, aga ta on ainuke, kes võistleb ja tal on sellest kahju, sest palju parem oleks mitmekesi koos harjutada ja võistlemas käia.

Ta võistles sel hooajal tavaliselt kaks võistlust järjest ja jättis iga kolmanda vahele, et saaks rahulikult harjutada ja järgnevateks võistlusteks valmistuda. Eesmärk on jõuda European Tourile, seega valmistus ta hooaja lõpus toimunud kvalifikatsioonivõistlusteks. Paljud Nordic League’i väljakud on tema jaoks juba tuttavad ja ta osales võistlustel, kuhu oli mugav reisida ja mis talle meeldisid või hästi sobisid.

Aadusaarel pole Facebookis isegi profiilipilti. Vähemalt annab ta intervjuusid.

„Ma pole kunagi sotsiaalmeedias eriti aktiivne olnud. Facebooki ja Instagrami kasutaja tegi paar aastat tagasi mulle treener. Aktiivsus sotsiaalmeedias annaks inimestele võimaluse minu tegemistega paremini kursis olla, kuid arvan, et sponsorite leidmiseks pean mängima paremaid tulemusi,“ sõnab ta.

Eesti golfipoisid lähevad kõik järjest USA ülikoolidesse. Aadusaarel see kogemus puudub, sest ta hakkas golfi mängima alles 13-aastasena ja gümnaasiumi lõpetades polnud piisavaid saavutusi, et headesse USA ülikoolidesse kandideerida. Keskpärane kool ja nõrk golfitiim ei tundunud hea valik. „USA ülikooli minek annab head võimalused, aga kõik sõltub poistest endist,“ arvab Aadusaar.

Kodumaalt leiab Sanderit võistlemas küll. Eesti suuremad võistlused on alati hästi korraldatud. Kui samaaegselt ühtegi teist suuremat võistlust ei toimu, siis osaleb ta ka Eestis toimuvatel võistlustel. Niitvälja karikast on ta igal aastal osa võtnud, samuti ka GSK Invitationali mänginud. Septembri lõpus peetud proffide Eesti PGA võistluse võitis ta tänavu taas. „Kahjuks pole meil palju võistlusi, millest profid võiksid osa võtta,“ nendib Aadusaar.

Kui Aadusaar pääseks mingile suurele turniirile, siis lihtsalt 36 rajal osalus talle rõõmu ei valmistaks. „Spordis loeb ainult võit. Ma ei läheks kunagi võistlusest lihtsalt osa võtma. Tahan alati anda endast parima. Iga uus kogemus tuleb kasuks. Olen rahul, kui saan tegeleda golfiga ja võistelda ükskõik mis võistlustel.“

 Pikemalt saab lugeda ajakirjast.

Foto: Mats Soomre

Kui soovid, et ajakiri Golf jõuaks ka Sinu postkasti, telli ajakiri SIIT!

Jaga